PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

1. KOLO
    FEŠK – SLAVONIJA (P) 11:0 (4:0)

Feričanci – Igralište NK FEŠK. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Kečinović (Osijek). Pomoćnici: Robert Nađ (Osijek) i Ivan Škaro (Osijek). Strijelci: 1:0 Pavlović (14.), 2:0 Klajić (19.), 3:0 Kljajić (32.), 4:0 Ivan Kapraljević (45.), 5:0 Đuroković (51.), 6:0 Ivan Kapraljević (54.), 7:0 Jović (59.), 8:0 Pavlović (77.), 9:0 Pavlić (85.), 10:0 Ivan Kapraljević (87.), 11:0 Pavlović (90.).

FEŠK: Banović, Bilić (60. Andrej Pavlić), Jović, Pavlović, Đurković, Galinec (62. Škiljić), Pinter (46. Pranjić), Slivka (60. Šundalić), Ivan Kapraljević, Marijan Kapraljević (57. Kopljar).

SLAVONIJA (P): Stipanović, Perić (46. Burek), Poljarević, Tadijan, Penava, Vinko, Gazić (55. Matković), Crnojević, Miler, Šuvarić, Škorvaga. Trener: Josip Vranić.

Ne, nije greška, ovo nije neko izvješće s kadetske ili pionirske utakmice gdje su ovakvi rezultati često ostvarivi. Ovo je seniorska utakmica Prve županijske lige igrana u Feričancima. Gosti iz Punitovaca proveli su se „kao bosi po trnju“. U prvom poluvremenu to još i nije izgledalo toliko katastrofalno jer su domaćini postigli samo četiri pogotka, Ali, u nastavku susreta to je bila jednosmjerna ulica. Gotovo svaki udarac na gol Stipanovića završavao je u mreži.

Još će dugo Punitovčani vrtjeti film i Feričanaca, ali jednostavno trebaju prihvatiti da je to bio jedan loš dan. I naravno, okrenuti se novim izazovima koje nudi ova liga.

OMLADINAC (J) – HAJDUK (P) 0:1 (0:1)

Josipovac – Igralište Drljak. Gledatelja: 150. Sudac: Darijan Kovačević (Donji Miholjac). Pomoćnici: Igor Tonković (Našice) i Ivan Lacović (Donji Miholjac). Strijelci: 0:1 Sklepić (18.).

OMLADINAC (J): Brandis, Doriajn Hulak (63. Batorek), Haršanji, Kristek, Šlegl, Brkić, Josip Hulak (63. Domagoj Hulak), Kerovec, Alen Stuhli (46. Kristek), Kvasnovski (75. Kolarik), Štefančić (46. Igor Stuhli). Trener: Domagoj Vagolović.

HAJDUK (P): Šerega, Dario Sklepić, Kajinić, Radošić (87. Kramar), Marković, Arlavi, Kolarić, Ceglec (89. Balatinac), Dino Sklepić, Horvat, Koprivec.

Neugodno su ostali iznenađeni nogometaši Omladinca nakon utakmice u kojoj su ostali bez bodova. Ali, tako je to u nogometu. Iako su gosti došli sa samo 13 igrača, kući su odnijeli sva tri boda.

Domaćini su od samoga početka stvarali prilike, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Kvasnovski puca s 18 metara, vratar Šerega odlično brani. Štefančić s 12 metara puca pored gola. Kvasnovski nakon toga pogađa gostujućega golmana. Domaćini u 16. minuti imaju kazneni udarac, Haršanji je ušao u kazneni prostor, gostujući branič ga ruši, a sudac Kovačević opravdano pokazuje na bijelu točku. Josip Hulak puca, golman Šerega nogom brani njegov udarac. U 23 odigrane utakmice Omladinca u Prvoj županijskoj ligi, ovo je sedmi kazneni udarac kojega Josipovčani nisu realizirali i po tome bi mogli ući u knjigu rekorda. Nakon toga uslijedila je kazna. Lopta dolazi do Kolarića koji sa sedam metara sam neometano pogađa Brandisovu mrežu. Za 0:1. Do kraja prvoga poluvremena domaćini imaju terensku inicijativu, ali bez pravih prilika. Tek u završnici prvoga dijela Dorijan Hulak glavom puca s pet metara, ali pored gola.

U drugom poluvremenu gosti se brane, a igra se preselila pred Hajdukov kazneni prostor. Prilike su propustili Batorek, Igor Stuhli, Dorijan Hulak. Najbolju priliku imao je Denis Kristek koji prima loptu na sedam metara, vara svoga čuvara, ali promašuje gol.

Josipovčani su tijekom cijele utakmice bili bolji protivnik, ali jednostavno gosti su se obranili, postigli jedan pogodak i kući odnijeli sva tri boda. “To je nogomet”, rezignirano je zaključio trener domaćih Domagoj Vragolović.

RATAR – ĐURĐENOVAC 4:1 (2:0)

Piškorevci – Igralište Kozin trg. Gledatelja: 200. Sudac: Slaven Florijančić (Osijek). Pomoćnici: Kristijan Novak (Gat) i Marijan Rebrina (Petrijevci). Strijelci: 1:0 Mario Šekerija (12. – 11 m), 2:0 Peša (17.), 2:1 Batinić (48. – ag), 3:1 Kasa (56.), 4:1 Knežević (72 – ag).

RATAR: Barić, Brzaj, Batinić (78. Marinović), Mandić, Mario Šekerija (82. Mišević), Tomachuk, Jurinić (84. Josip Vukadin), Kusa, Peradinović (80. David Vukadin), Brlošić, Peša (74. Gabud). Trenr: Hrvoje Pipilca.

ĐURĐENOVAC: Knežević, Posavec-Tušek, Ivanušec (62. Čoboj), Topalović, Pavličić, Bernić, Markotić (46. Koljđeraj), Špehar (80. Vidaković), Čiš (68. Sigurnjak), Vanek, Marić (75. Runje). Trener: Dražen Pavličić.

Nogometaši Ratara cijeli tjedan pripremali su se za utakmicu protiv Đurđenovca koji se do sada uvijek pokazivao kao neugodan protivnik. Ali, Piškorevčani su ostvarili petu utakmicu bez poraza što ih je dovelo u gornji dom Prve županijske lige.

U 12. minuti domaćini su došli u vodstvo. Ubačenu loptu Jurinića jedan gostujući igrač zaustavio je rukom, a sudac Florijančić odmah je pokazao na bijelu točku. Kazneni udarac u gol pretvorio je Mario Šekerija. Samo pet minuta kasnije, Batinić je asistirao za Pešu koji iz voleja pogađa za novo domaće slavlje. Samo koju minut kasnije, ponovo je Peša mogao zatresti protivničku mrežu. Našao se „oči u oči“ s golmanom Kneževićem, ali njegov udarac odlazi preko gola.

Početkom drugoga dijela gosti su smanjili rezultat na 1:2. Bio je to autogol domaćega stopera Batinića koji je nespretno zahvatio loptu glavom i poslao je u vlastitu mrežu. Ipak, u 56. minuti, asistencija Mandića prema Kasi urodila je topovskim udarcem za 3:1 čime je pitanje pobjednika bilo riješeno. Točku na „i“ Piškorevčani su stavili u 72. minuti kada je Peradinović ubacio loptu u kazneni prostor, a gostujući golman Knežević nespretno reagira te ubacuje loptu u vlastitu mrežu.

Na kraju utakmice trener domaćih, Hrvoje Piplica, kratko je komentirao: „Ponosan sam na svoje igrače jer je ovo peta prvenstvena utakmica u kojoj nismo doživjeli poraz. Danas smo odigrali disciplinirano, upravo onako kako smo se dogovorili. Gosti su vrlo dobra momčad, ali danas smo ih nadigrali u svim segmentima igre. Borbenost mojih igrača danas je ključ uspjeha”, zaključio je piškorevački trener.