DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

1. KOLO

ŠOKADIJA – SLOGA 1:3 (1:1)

Strizivojna – Igralište Strizivojna. Gledatelja: 50. 5udac: Marin Bibković (Osijek). Pomoćnici: Josip Kedveš (Ivanovci) i Zoran Vlaisavljević (Đakovo).

Strijelci: 0:1 Pačarić (12. – ag), 1:1 Matić (33.), 1:2 Bilić (47 – ag), 1:3 Penava (80.).

ŠOKADIJA: Šen, Jukić, Milinović (54. Stefan Andrijević), Bilić, Pačarić (67. Matej Andrijević), Matić, Josip Damjanović, Ante Mandarić, Ante Andrijević (75. Mašić), Jakobović.

SLOGA: Kovač, Teodorović, Štibl (87. Matošević), Josipović, Živko, Bjelobrk, Pačarić (78. Miladinović), Penava, Goran Josipović, Varičak (66. Sušić), Romac.

Nogometaši Šokadije nastavljaju s lošim igrama i rezultatima. Nakon poraza u Forkuševcima uslijedio je novi šok – domaći poraz od Sloge iz Koritne. Da u Strizivojni vlada Murpyijev zakon, potvrđuje i činjenica da su Strizivojnci postigli i dva autogola pa kad ne mogu zabijati protivnicima barem ih ide u vlastitu mrežu. No, to naravno ne umanjuje zasluženost gostujuće momčadi koja je odigrala borbenu utakmicu za što su nagrađeni bodovima. U 12. minuti Josip Pačarić iznenadio je golmana Šena ubacujući loptu u vlastitu mrežu. Ipak, iskusni Ivan Matić u 33. minuti vratio je nadu svojoj momčadi da će napraviti preokret.

Početkom drugoga poluvremena, drugi autogol za Šokadiju postigao je Berislav Bilić za gostujuće vodstvo 2:1. Nakon toga, Šokadija sve baca u napad, imaju terensku inicijativu, stvorili su nekoliko izglednih prilika, ali ponovo su napadači zakazali. U samoj završnici Marin Penava koristi kontru gostiju i postiže treći pogodak za konačno rješenje utakmice. I veliko iznenađenje! Ali, potpuno zaslužena pobjeda gostiju koji se s tri nova boda (prošlotjedna pobjeda protiv Slavonca iz Preslatinaca) nalaze u sredini tablice.

DRAČICE – JEDINSTVO 6:2 (3:1)

Đakovo – Stadion Croatia 1971. Gledatelja: 150. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Goran Ivić (Đakovo) i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Tadić (6.), 2:0 Lucijanić (34.), 3:0 David Duvnjak (37.), 3:1 Bježančević (44.), 4:1 Lucijanić (60.), 4:2 Bježančević (73. 11 m), 5:2 Jukić (87.), 6:2 Lucijanić (90.).

DRAČICE: Zlatunić, Tadić, Šarčević, Žulj, Katalenić (69. Jukić), Degmečić, Udovčić (79. Gavran), David Duvnjak, Lucijanić, Marko Andričić, Ivan Krizmanić (64. Lovrić). Trener: Šimo Živković.

JEDINSTVO: Barić, Ante Duvnjak, Šiško (69. Igor Matković), Perković (74. Lončarević), Šušak, Antonio Paradžik, Goran Matković (50. Drlić), Bježančević (74. Lukić), Silvio Vočaenc, Dalibor Paradžik, Tribuljak.

Nogometaši Dračica opravdali su ulogu favorita i protiv Forkuševčana ostvarili su visoku i potpuno zasluženu pobjedu.

Ova utakmica imala je i određenu simboliku. U redovima Jedinstva nastupio je Tihomir Bježančević koji se prisjetio i svojih mlađih igračkih dana kada je nastupio u dresu Croatije. I na svom Sjeveru postigao je dva pogotka. Svaka čast!

Već u šestoj minuti pao je prvi gol. Marijan Udovčić prošao je po desnoj strani, ubacio loptu do Tadića koji se našao na rubu kaznenoga prostora. Preciznim udarcem pogodio je bliži golmanov kut za domaće slavlje. Nakon toga, domaćini su promašili još nekoliko izglednih prilika, ali u 34. minuti Stjepan Lucijanić podsjetio je na svoje najbolje dane. Asistencija Davida Duvnjaka prema Lucijaniću bila je točna i pravovremena, dračički napadač namjestio se na lijevu nogu i pogodio lijevi golmanov kut. Raspoloženi dvojac Duvnjak – Lucijanić kumovao je i trećem pogotku. Nakon duplog pasa, David Duvnjak izašao je sam pred golmana Barića i mirno poslao loptu u mrežu. Kada su svi očekivali odlazak na odmor, gosti su smanjili rezultat na 1:3. Goran Matković povukao je loptu gotovo od svoga kaznenoga prostora, asistirao za Tihomira Bježančevića koji ulazi s lijeve strane i pogađa Zlatunićevu mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Sve dvojbe oko pobjednika riješio je u 60. minuti Stjepan Lucijanić svojim drugim golom. Međutim, i gosti su igrali otvoreno i bez opterećenja tako da su postigli i svoj drugi pogodak. Iz kaznenoga udarca precizan je bio Tihomir Bježančević

U 75. minuti sudac Lovrić dosudio je jedanaesterac nakon prekršaja gostujućega braniča nad Marijanom Udovčićem. Lucijanić puca, golman Barić brani. U samoj završnici Dračičani postižu još dva pogotka. Domaćini su izveli slobodan udarac, lopta je došla do Mislava Jukića koji lob udarcem vara golmana Barića. Prekrasan pogodak domaćega napadača. I „mister hat-trick“ Stjepan Lucijanić zaključio je utakmicu u 90. minuti. Ulazak kroz sredinu terena u kazneni prostor, precizan udarac za konačnih 6:2.

VINOGRADAR – HAJDUK (ŠP) 2:1 (2:1)

Mandićevac – Igralište Mandićevac. Gledatelja: 150. Sudac: Hrvoje Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Valentino Barišić (Osijek). Strijelci: 1:0 Brajković Stablek (8.), 1:1 Šarić (21.), 2:1 Brajković Stablek (22.).

VINOGRADAR: Kovačević, Labak, Hamzić, Kukučka, Ivan Fehir, Brajković Stablek, Antonio Kerovec, Živković (90. Bulut), Getoš (46. Grgačević), Šakota (58. Toman), Josip Fehir.

HAJDUK (ŠP): Ivić, Blažević, Blažeković, Perak (64. Milić (86. Šušak), Ljubić, Ognjenović, MIšetić, Jelenčić (31. Rudnički), Šarić, Bošković, Kristijan Džambić.

Bio je to pravi derbi sedmoga kola u kojemu su „vinogradari” nanijeli prvi poraz nogometašima iz Širokoga Polja. Domaćini su već u osmoj minuti došli u vodstvo. Ivan Fehir odlično je asistirao za Brajković Stableka koji sam izlazi pred golmana Ivića. Manirom iskusnoga strijelca ubacuje loptu u nezaštićeni dio gostujuće mreže.

Nakon toga, gosti uspijevaju uspostaviti svoju igru i u 21. minuti dolaze do izjednačenja. Ubačenu loptu u kazneni prostor dočekao je Stjepan Šarić i glavom ju proslijedio u mrežu. Samo minutu kasnije Vinogradar ponovo dolazi u vodstvo. Ponovo je asistent Ivan Fehir za Stablek Brajkovića koji lob udarcem prebacuje golmana Ivića za 2:1. U samoj završnici prvoga poluvremena domaćini su ostali s igračem manje. Antun Labak napravio je prekršaj kao posljednji igrač obrane sprečavajući gostujućega napadača da sam krene prema Kovačeviću. Sudac Lovrić opravdano je pokazao crveni karton.

U nastavku utakmice nogometaši Hajduka imali su terensku inicijativu pokušavajući doći do izjednačenja. Najbolju priliku imali su u 62. minuti kada je sudac Lovrić start domaćega braniča nad Markom Ljubićem označio najstrožom kaznom. Nikola Blažević pucao je mlako, gotovo po sredini gola što nije bilo teško za golmana Kovačevića. Nakon toga uslijedilo je isključenje Borne Blažekovića koji je u samo tri minuta zaradio dva žuta kartona te je morao napustiti igru.

Do kraja utakmice gosti su napadali, ali jednostavno nisu imali raspoloženoga napadača. U samoj završnici domaćini su imali dvije izgledne prilike, ali udarac Mihaela Živkovića završava pored gola, a i dvostruki strijelac Brajković Stablek nije bio precizan.

Sve u svemu, zaslužena pobjeda „vinogradara“ koji i dalje ostaju nepobjedivi na domaćem terenu.

HOŠK – OMLADINAC (ĐS) 5:1 (3:0)

Gašinci – Igralište Lipice. Gledatelja: 100. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Željko Šekerija (Đakovo) i Mato Ivkić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Živković (3.), 2:0 Hrgić (26.), 3:0 Danijel Rac (37.), 4:0 Zeko (50.), 5:0 Danijel Rac (69.), 5:1 Škalec (73.).

HOŠK: Grubešić, Kulić (67. Ilijov), Breški (79. Kusulja), Vomš, Hrgić, Ante Barišić-Jaman, Jezidžić, Zeko, Živković (82. Janjušić), Danijel Rac (73. Grgurić), Ivica Rac. Trener: Stjepan Milković.

OMLADINAC (ĐS): Ivić, Mikloš, Majstorović, Tomislav Aščić, Lipar, Škalec, Kričančić, Žarko Aščić (46. Davidović), Turić (71. Nađ), Vrtarić, Brataljenović (46. Zvonimir Aščić).

Ovo je trebala biti utakmica dviju momčadi koje se nalaze u odličnoj formi, međutim, utakmica je protekla u jednom smjeru – onom gašinačkom. Domaćini su od prve minute dominirali terenom, imali veći posjed lopte i stvarali prilike te postizali golove. Za razliku od njih, Selčani su prvo poluvrijeme gotovo prespavali, u prvih 45 minuta nisu niti jednom ozbiljnije zaprijetili golmanu Grubešiću.

Domaćini su iz prve prilike došli u vodstvo. Igrala se 4. minuta kada je iskosa s lijeve strane slobodan udarac izveo Ivan Breški. Lopta je ubačena na desetak metara gdje se našao Dario Živković koji glavom pogađa lijevi kut Ivićeve mreže. Bolju igru Gašinčani su potvrdili u 24. minuti. Slobodan udarac s 30 metara izveo je Robert Hrgić, lopta se zabila u same rašlje. Prekrasan pogodak domaćega veznjaka za 2:0. Domaći igrači samo su dvije minute kasnije mogli do trećega gola. Skraćeni korner s desne strane izveo je Stipan Jezidžić, a u kaznenom prostoru Karlo Zeko puca glavom, ali golman Ivić brani njegov udarac.

U 37. minuti novo slavlje HOŠK-a. Po desnoj strani prošao je Zoran Kulić, pucao je iskosa, golman Ivić obranio je udarac, ali na odbijenu loptu natrčao je Danijel Rac i pospremio je u praznu mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

I u nastavku utakmice ništa se nije mijenjalo u odnosu snaga. Domaćini su dominirali, a gosti statirali.

U 50. minuti Karlo Zeko postiže četvrti gol čime su gosti potpuno deprimirani. Međutim, niti tu domaćini nisu stali. Svoj drugi pogodak u 69. minuti postigao je Danijel Rac nakon čega ga je publika, pri izlasku iz igre, nagradila zasluženim pljeskom. . Gosti su ipak uspjeli postići počasni pogodak. U 73. minuti strijelac za konačnih 5:1 bio je Pavo Škalec.

Gašinačni nastavljaju i dalje s odličnim igrama tako da smo čuli i jedan navijački komentar: „Nikada HOŠK prije branja kukuruza nije imao ovoliko bodova“. Doista, impresivna igra momčadi Stjepana Milkovića i priključak gornjem vrhu je tu.

POLET – REKORD 1:0 (1:0)

Semeljci – Igralište Semeljci. Gledatelja: 100. Sudac: Hrvoje Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Lulić (Đakovo) i Goran Ivić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Ćosić (36.).

POLET: Miro Vuksanović, Knežević, Ivan Đuretković, Blažević (82. Rebić), Mario Vukasnović, Petar Paradžik, Ćosić, Gavran (70. Rašić), Radonić, Čes, Doko.

REKORD: Markotić, Francem, Ambrušić, Jakšić, Božidar Kedveš, Vladimir Đuretković, Josip Aničić, Žeravica, Sekereš (58. Balabanić), Tremboš, Danijel Kedveš.

Nogometaši Poleta teže su od očekivanoga došli do pobjede čime nastavljaju borbu s budrovačkom Slavonijom i Hajdukom iz Širokoga Polja za naslov jesenskoga prvaka. Semeljčani su vjerojatno odigrali i najlošiju utakmicu ove jeseni, ali unatoč tome osvojili su sva tri boda zahvaljujući jednom preciznom udarcu Marija Ćosića kojemu je u 36. minuti asistira Knežević, a semeljački napadač iz prve šalje loptu iza leđa golmana Jurice Markotića.

Kondrićani su u Semeljce došli sa samo dvanaest igrača, a tek u drugom poluvremenu stigao im je i Marijan Balabanić koji je odmah na početku drugoga dijela ušao u igru. Gosti su ponovo primijenili taktiku, kao i u Gašincima, gdje su posjed lopte prepustili domaćinu, a oni su svoju priliku čekali iz kontranapada. U tri navrata Josip Aničić imao je priliku za pogodak, ali ova subota nije bila njegov dan. U drugom poluvremenu, gosti su još nekoliko puta zaprijetili semeljačkom golmanu, ali je Miro Vuksanović u nekoliko navrata spašavao svoja vrata. U prilikama su se našli Marijan Žeravica i Jakšić čije udarce, nakon ubačaja iz kornera, zaustavlja golman Vuksanović

SLAVONAC (P) – BUDUĆNOST 2:3 (1:3)

Preslatinci – Igralište Školski vrt. Gledatelja: 100. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Pomoćnici: Rajko Ač (Đakovo) i Josip Kedveš (Ivanovci). Strijelci: 0:1 Anto Grgić (4.), 0:2 Perić (9.), 1:2 Tarnaj (24.), 1:3 Grgić (41.), 2:3 Hipp (65. – 11 m).

SLAVONAC (P): Horvat, Mirko Mesaroš (63. Josip Franjić), Mikič, Haršanji, Posavac, Marko Franjić, Hipp, Ivan Tarnaj (76. Marko Mesaroš), Babić, Rončka, Josip Mesaroš.

BUDUĆNOST: Željko Grgić, Babić, Palcer, Perić, Radić, Mikulandra, Gregić, Kelava, Anto Grgić, Penava, Jakov Paradžik.

Derbi začelja dviju momčadi koje su u dosadašnjih šest kola ostale bez bodova pripao je Gorjancima. Iako su gosti u sastavu imali samo jedanaest igrača, i to je bilo dovoljno za pobjedu. Doduše, ključ gostujuće pobjede zove se Anto Grgić koji je u Preslatincima bio u napadačkoj ulozi. Gosti su već u prvih deset minuta poveli 2:0 čime su unijeli nervozu u domaće redove. U četvrtoj minuti za 1:0 pogodio je Anto Grgić da bi u devetoj minuti strijelac bio Davor Perić. Nakon desetak minuta domaćini su sredili svoje redove, povezali igru i u 24. Ivan Tarnaj smanjuje rezultat na 1:2 te time vraća nadu domaćinima da mogu do pozitivnoga rezultata. Ali, danas raspoloženi Anto Grgić u 41. minuti postiže svoj drugi pogodak za gorjansko vodstvo 3:1. Bio je to ujedno i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice, domaćini su imali više od igre što im je donijelo smanjenje rezultata na 2:3. Strijelac iz kaznenoga udarca bio je Marinko Hipp. Do kraja utakmice nogometaši Slavonca sve su bacili u napad, ali rezultat se više nije mijenjao. Zadnjim sučevim zviždukom počelo je gorjansko slavlje koji su tek u sedmom kolu osjetili slast pobjede. A Preslatinčani će na takav osjećaj morati pričekati najmanje još tjedan dana.