MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI

7.KOLO
MLADOST (ĐS) – DARDA 1:3 (1:0)

Đakovačka Satnica – Igralište NK Mladost. Gledatelja: 300: Sudac: Tomislav Miić (Belišće). Pomoćnici: Nikola Šušak (Belišće) i Miro Karlović (Samatovci). Strijelci: 1:0 Barišić (43.), 1:1 Nikolić (57.), 1:2 Nikolić (71.), 1:3 Kovač (90.).

MLADOST (ĐS): Slišković, Akrap (52. Bikić), Totić (82. Svalina), Subašić, Denić, Žonka, Barišić, Dino Stipanović (69. Radnić), Stanušić (60. Grbeša), Bojanović, Tomić (46. Bruno Barišić-Jaman). Trener: Ivan Denić.

DARDA: Kristijan Cvetko, Hrvoje Cvetko, Grgić, Rolj, Bilušić, Marijanac, Bat, Šorli, Nikolić (75. Kovač), Kuburić (90. Babić), Polanec (55. Vodenik). Trener: Ivica Vučak.

Dobro poznato lice, trener Ivica Vučak, (prije nekoliko godina bio je trener u Torpedu) sa svojom je momčadi odnio bodove iz Đakovačke Satnice. Precizni statističar Marko Barišić potvrdio je da su Satničani posljednji puta izgubili na svom terenu 27. travnja 2018. godine protiv Valpovke (0:3).

Međutim, prema igri u prvom poluvremenu ništa nije sugeriralo da će Satničani teren napustiti pognute glave. Već u desetoj minuti Totić izvodi slobodan udarac s ruba kaznenoga prostora, ali golman Kristijan Cvetko brani njegov udarac. U 13. minuti Dino Stipanović okušao je svoj udarac s udaljenosti od 25 metara, ali lopta odlazi preko gola. Pet minuta kasnije ponovo pokušava Stipanović, ali preko gola. Prvu priliku gosti su imali u 27. minuti kada u gužvi u kaznenom prostoru puca Hrvoje Cvetko, ali Slišković je na mjestu. Opet gosti prijete u 33. minuti. Grgić je ubacio s lijeve strane, Nikolić puca glavom, ali ravno u satničkoga golmana. Dvije minute kasnije Denić pokušava s desne strane, ali gostujući golman brani. U 43. minuti domaćini su došli u vodstvo. Ivan Barišić prošao je kroz gostujuću obranu kao brzi vlak, pobjegao svom čuvaru i snažno opalio, a lopta je završila ispod same prečke. U posljednjoj minuti gosti su mogli do izjednačenja. Cvetko je izveo slobodan udarac, Kuburi glavom puca pored gola. Satničani su zadovoljni otišli na odmor.

U 47. minuti Barišić puca iz daljine, ali preko gola. U 54. minuti Barišić odigrava povratnu loptu prema Dini Stipanoviću koji puca s ruba kaznenoga prostora, tik pored vratnice. Gosti u 56. minuti dolaze do izjednačenja. Najbolji igrač utakmice, Nikolić, lažnjakom se oslobodio svoga čuvara i preciznim udarcem s ruba kaznenoga prostora pogađa suprotni kut. U 71. minuti, zahvaljujući pogreški domaće obrane, gosti dolaze u vodstvo. Vodenik je ispucao loptu sa svoje polovice, igrači Mladosti mislili su da će ju pokupiti golman Slišković, ali neodlučnost koristi Nikolić koji zabija za 2:1 Kardinalna pogreška satničke obrane koja će ih, kasnije će se potvrditi, koštati bodova. U 77. minuti Bruno Barišić-Jaman ubacuje loptu s lijeve strane, Grbeša puca glavom, ali ravno u golmana Cvetka. Tri minute kasnije gosti izvode slobodan udarac s dvadesetak metara, ali Kovačeva lopta odlazi tik pored gola. Satničani su krenuli na sve ili ništa tako da su ostavili dosta prostora gostujućim napadačima.

U 81. Kuburić izlazi sam pred Sliškovića, ali satnički golman bio je uspješniji. U 93. minuti gosti potvrđuju pobjedu. U kontri je Kovač koji zabija za 3:1 Posljednju priliku imao je Radnić, ali njegov udarac završava u naručju danas odličnoga golmana Cvetka.

Na kraju su se gosti radovali, a Satničanima ostaje žal za velikom pogreškom koja im je donijela poraz. No, sutra je novi dan, u nedjelju nova utakmica.

VIŠNJEVAC – TORPEDO 5:1 (3:0)

Višnjevac – Igralište Višnjevac. Gledatelja: 100. Sudac: Stjepan Barnjak (Vinkovci). Pomoćnici: Mato Bjelopavlović (Štitar) i Karlo Ešegović (Županja). Strijelci: 1:0 Gelo (7.), 2:0 Gelo (35.), 3:0 Bartolović (37.), 4:0 Mihaljević (68.), 4:1 Rajčević (84.), 5:1 Bartolović (90.).

VIŠNJEVAC: Čugalj, Zrno (59. Ilija Mihaljević), Ivković, Gelo, Suvaljko (71. Stjepan Poje), Jakovčević, Brtolović, Nemet, Šafar (73. Matija Poje), Veber.

TORPEDO: Vinković, Kopecki (46. Rajčević), Čuić, Rotim, Radoš, Antinac (83. Filip Cicvarić), Stjepan Kušević, Fogadić (69. Mislav Ivanda), Marin Cicvarić (80. Butor), Renato Lulić, Nikolić-Kovačić (62. Domagoj Kušević). Trener: Goran Uzelac.

Nogometaši Torpeda doživjeli su još jedan poraz. Teško je bilo očekivati nešto više ako znate da je protivnik momčad koja se želi iskupiti za nekoliko slabijih rezultata, a slovila je za glavnoga favorita lige. Po običaju, Kuševčani primaju pogotke početkom utakmice pa je tako bilo i u Višnjevcu. Već u sedmoj minuti Ivan Gelo pogađa Vinkovićevu mrežu za domaće vodstvo. Nakon toga uslijedila je stabilizacija kuševačke igre, ali samo do 35. minute, kada domaćini za samo dvije minute postižu dva pogotka i tako rješavaju pitanje pobjednika. Gelo svojim drugim pogotkom dovodi Višnjevac do 2:0 da bi u 37. Bartolović postigao i treći domaći pogodak.

U nastavku utakmice, sve do 68. minute, mreže su mirovale, a tada Mihaljević nagovještava potop Torpeda. Ipak, povratnik u momčad Mario Rajčević u 84. minuti postiže počasni pogodak za kuševačku momčad. U posljednjim trenucima utakmica Bartolović drugim pogotkom postavlja konačnih 5:1.

Ovim porazom Torpedo se prikovao za dno tablice, a priliku za popravni ispit imat će u nedjelju kada u Kuševac stiže Šokadija.