PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

7.KOLO
HAJDUK (M) – OMLADINAC (J) 3:3 (0:3)

Marijanci – Igralište Marijanci. Gledatelja: 200. Sudac: Nikola Dendis (Našice). Pomoćnici: Ivan Šalamun (Našice) i Domagoj Pavlović (Velimirovac). Strijelci: 0:1 Goran Kristek (2. – 11 m), 0:2 Štefančić (33.), 0:3 Denis Kristek (43.), 1:3 Takalić (56. 11 m), 2:3 Takalić (67. – 11 m), 3:3 Išapić (88.).

HAJDUK (M): Kudric, Đurković, Pandurić (46. Plećko), Arnaut, Ovčar, Takalić, Popović, Ošapić, Vinković, Alšić (58. Šanjug), Domanovac.

OMLADINAC (J): Brandis (66. Kuric), Goran Kristek, Igor Stuhli (86. Habada), Šlegl, Denis Kristek, Brkić, Kerovec, Štefančić, Alen Stuhli (62. Dorijan Hulak), Domagoj Hulak, Batorek (90. Haršanji). Trener: Domagoj Vragolović.

Josipovčani su odigrali odlično prvo poluvrijeme. Osim tri postignuta pogotka, bilo je još izglednih prilika tako da je rezultat mogao biti i povoljniji. Gosti su poveli u drugoj minuti. Igor Stuhli ušao je u kazneni prostor, prevario svoga protivnika koji ga ruši, a sucu Dendisu nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. Siguran realizator bio je Goran Kristek. U 33. minuti Igor Stuhli krade loptu domaćeg stoperu, upošljava Štefančića koji izlazi sam pred golmana Kudrica. Mirno šalje loptu u mrežu. U pretposljednjoj minuti prvoga poluvremena Denis Kristek puca s 18 metara, lopta uz samu stativu ulazi u mrežu.

U drugom poluvremenu domaćin napada, ali bez pravih prilika za pogodak. U utakmicu su se domaćini vratili u 56. minuti kada sudac Dendis pokazuje na bijelu točku. Strijelac je 1:3 Takalić. Nogometaši Hajduka i drugi su gol postigli iz kaznenoga udaraca. Golman Brandis istrčao je s gola, napadač ga je prebacio i dolazi do kontakta. Josipovčani su dvostruko kažnjeni: kaznenim udarcem isključenjem golmana Brandisa. Na njegovo mjesto, među vratnice, stao je Kuric. U završnici utakmice Josipovčani su se dobro branili sve do 88. minute kada Plećko u petercu gostiju pronalazi Ošapića kojemu nije bilo teško zatresti mrežu. Gosti traže zaleđe, ali sudac Dendis ne reagira na prosvjede. Josipovčani su u 90. minuti imali priliku doći do pobjede. Domaći stoper Đurković igrao je rukom u kaznenom prostoru, a jedanaesterac za goste izveo je Goran Kristek. Međutim, domaći golman Kudric pročitao je njegovu namjeru i spasio svoju momčad od poraza.

SLAVONIJA (P) – BARANJA-BELJE 5:1 (2:0)

Punitovci – Igralište Na Vodopadu. Gledatelja: 100. Sudac: Tomislav Rupčić (Đakovo). Pomoćnici: Željko Lipar (Đakovo) i Marko Tomić (Gorjani). Strijelci: 1:0 Maričić (37.), 2:0 Marošević (44.), 3:0 Maričić (48.), 4:0 Miler (55.), 5:0 Penava (63.), 5:1 Kuček (77.).

SLAVONIJA (P): Bošković, Matričić (69. Burek), Marošević (78. Šuvarić), Škorvaga, Tadijan, Penava, Vinko, Perak, Gazić, Crnojević, Miler. Trener: Josip Vranić.

BARANJA-BELJE: Petričević, Satinović, Balent, Šisl, Balukčić, Dedić (80. Jukopila), Bujadinović (69. Kuček), Dorotić, Bosnić, Punčec, Bartolov (80. Đurin). Trener: Josip Kerovec.

Nakon teškoga poraza u Feričancima nogometaši Slavonije barem su se malo iskupili pobjedom protiv Baranje-Belja. Bio je to derbi začelja u kojemu su pred sebe domaćini stavili imperativ pobjede. I u tome su u potpunosti uspjeli vraćajući tako dobro raspoloženje u svlačionicu.

Domaćini su tijekom prvoga poluvremena imali terensku inicijativu, stvorili su nekoliko izglednih prilika, ali gostujuća mreža mirovala je sve do 37. minute. Tada bolju igru svoje momčadi naplaćuje Stjepan Maričić koji postiže prvi domaći pogodak. Nakon samo sedam minuta ponovo se raduju nogometaši Slavonije. Strijelac je bio Željko Marošević, To je bio rezultat prvoga poluvremena.

Pozitivan rezultat dao je krila domaćinima i u nastavku utakmice. Maričić nakon samo tri minute nastavka svojim drugim pogotkom definitivno rješava pitanje pobjednika. Seriju golova nastavlja Miler u 55. minuti, a „petardu“ gostima daruje Penava u 63. minuti. Sve što su gosti uspjeli učiniti u Punitovcima jest postići počasni pogodak. U 77. minuti strijelac je bio Sergej Kuček.

METALAC – RATAR 4:0 (1:0)

Osijek – Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 100. Sudac: Danijel Samardžija (Šećerana). Pomoćnici: Roland Tatai (Topolje) i Leonardo Šagolj (Batina). Strijelci: 1:0 Bekavac (44.), 2:0 De Lima Da Silva (57.), 3:0 Vlajčić (61.), 4:0 De Lima Da Silva (65.).

METALAC: Palinkaš (81. Muslić), Kovačić, Vlajčić (76. Bosak), Lešić, Da Lima Da Silva, Tolić, Bekavac (77. Bilandžija), Šimašek, Salamun, Škarica (73. Šeremešić), Kajtazi (77. Miličić).

RATAR: Barić, Brzaj, Batinić, Mandić, David Vukadin, Liščević (66. Peša), Mario Šekerija, Kasa, Horvat (83. Gabud), Brlošić. Trener: Hrvoje Piplica.

Piškorevčani su hrabro otvorili utakmicu u Osijeku kontrolirajući domaće napade i čekajući prilike iz kontranapada. U prvih 45 minuta obje su momčadi imale nekoliko izglednih prilika, ali mreže su mirovale. U 44. minuti nepažnja piškorevačke obrane omogućila je Mateju Bekavcu da postigne vodeći pogodak za „metalce“. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku prvu su priliku imali gosti, ali Horvat promašuje gol s četiri metra. Ovakav promašaj ide u kategoriju „teže je promašiti nego pogoditi“. To se obilo gostima o glavu. Umjesto izjednačenja, domaćini povećavaju svoju prednost. Iz slobodnog udarca De Lima Da Silva pogađa Barićev gol. Taj pogodak potpuno je razbio piškorevačku igru tako da su Osječani u samo četiri minute postigli još dva pogotka. U 61. minuti Marino Vlajčić postiže treći pogodak, a četiri minute kasnije svojim drugim pogotkom utakmicu zaključuje De Lima Da Silva.

Ovo je prvi poraz momčadi trenera Hrvoje Piplice u šest posljednjih susreta. Metalac je momčad iz vrha i nastavlja borbu za prvo mjesto, a Piškorevčani će analizirati utakmicu i doći do zaključka kako je pala koncentracija u igri.