DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

1. KOLO

HAJDUK (ŠP) – POLET 4:0 (2:0)

Široko Polje – Igralište Široko Polje. Gledatelja: 200. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Željko Šekerija (Đakovo) i Valentino Barišić (Osijek). Strijelci: 1:0 Gurdon (26.), 2:0 Stjepan Đambić (29. – 11 m), 3:0 Blažević (53.), 4:0 Gurdon (71.)

HAJDUK (ŠP): Ivić, Blažević, Mišetić, Ljubić, Šarić, Ognjenović (73. Rudnički), Drmić, Stjepan Đambić (65. Kristijan Đambić; 82. Mamić), Gurdon (85. Jelenčić), Bošković, Labak (78. Vinko).

Za derbi susret potrebna su dva podjednako raspoložena protivnika. Međutim, to ove nedjelje u Širokom Polju nije bio slučaj jer su gosti iz Semeljaca pali „bez ispaljenoga metka”. Domaćini su osjećali laganu grižnju savjesti nakon lošega nastupa u Mandićevcu tako da su ovom pobjedom vratili nadu u priključak u borbi za naslov prvaka.

Utakmica je protekla u jednom smjeru: dominaciji domaćina koji je u prvih pola sata zabio dva pogotka i tako usmjerio utakmicu prema pobjedi. U 26. minuti vratio se Stjepan Gurdon i već pomalo sumnjičavcima pokazao da i dalje zna zabijati golove. Nakon duploga pasa Gurdona i Šarića lopta je došla na desnu stranu. Uslijedilo je ubacivanje u kazneni prostor gdje se na pravom mjestu našao domaći topnik i manirom iskusnoga strijelca vara golmana Miru Vuksanovića. Samo tri minute kasnije sudac Vuković dosudio je kazneni udarac za Hajduk. Ubačena lopta došla je na drugu vratnicu do Matea Drmića koji pokušava pucati prema golu, ali uklizao je Mario Vuksanović i onemogućio domaćega napadača. Siguran realizator najstrože kazne bio je Stjepan Đambić. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

REKORD – SLAVONAC (P) 3:1 (3:0)

Kondrić – Igralište Breznica. Gledatelja: 100. Sudac: Marin Bibković (Osijek). Pomoćnici: Dino Škalić (Đakovo) i Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 1:0 Marko Franjić (4. – ag), 2:0 Đuretković (35.), 3:0 Žeravica (43.), 3:1 Rončka (72.)

REKORD: Markotić, Balabanić, Francem, Ambrušić, Stanić, Đuretković (82. Gabrijel Kedveš), Josip Aničić ( 65. Božidar Keedveš), Žeravica (89. Sekereš), Zlatko Aničić, Tremboš (65. Adam Kryk), Danijel Kedveš.

SLAVONAC (P):Horvat, Mirko Mesaroš (61. Josip Franjić), Posavac, Hipp, Rončka, Mark oFranjić, Babić, Gansberger, Marko Mesaroš (49. Lešić), Mikić (67. Dominik Mesaroš), Josip Mesaroš.

Kondrićani su zasluženo došli do nove pobjede. Već u prvom poluvremenu riješili su pitanje pobjednika postigavši tri pogotka. Već u četvrtoj minuti domaćini su se radovali. Doduše, morali su čestitati protivničkom stoperu Marku Franjiću koji je pogrešno procijenio let lopte i lob udarcem svladao svoga golmana. U 35. minuti Kondrićani su prošli po lijevoj strani, odigrana je povratna lopta do Vladimira Đurektovića koji je došao iz drugoga plana i mirno poslao loptu u nezaštićeni dio mreže. U završnici prvoga dijela domaćini su se ponovo radovali. Igrala se 43. minuta kada je Zlatko Aničić probio lijevu stranu, ubacio loptu u gostujući peterac gdje je natrčao Marijan Žeravica i zakucao loptu u mrežu.

U nastavku utakmice gosti su krenuli puno agresivnije prema Markotićevom golu, stvorili su nekoliko prilika, ali mreža se nije tresla. Ipak, u 72. minuti po desnoj strani prošao je Matej Rončka i sam izašao pred kondrićkoga golmana. Rutinski je poslao loptu iza Markotićevih leđa. Do kraja utakmice nogometaši Rekorda sačuvali su stečeno vodstvo i tako upisali nova tri boda. Prema prikazanoj igri, potpuno zasluženo.

I nastavak utakmice pripao je domaćinima. U 53. minuti bilo je jasno da će bodovi ostati u Širokom Polju. U gužvi u kaznenom prostoru lopta je došla na drugu vratnicu gdje se sam našao Nikola Blažević koji šalje loptu u nezaštićenu mrežu. Gosti su potpuno deprimirani i kao da su samo čekali kraj utakmice. U 71. minuti Stjepan Gurdon postigao je svoj drugi pogodak. Akcija je krenula na desnoj strani, ubačenu loptu primio je Gurdon koji pogađa suprotan kut Vuksanovićeve mreže. Do kraja utakmice domaćini su imali još dvije stopostotne prilike, ali Semeljačka mreža ostala je netaknuta.

Ovo je prvi semeljački poraz koji ih je bacio na drugo mjesto. Hajduk je pokazao da ima potencijal za puno više, ali moraju doći do stalne forme. Ovakva igra Hajduka vraća nadu u visoke domete.

BUDUĆNOST – ŠOKADIJA 0:1 (0:0)

Gorjani – Igralište Gorjani. Gledatelja: 100. Sudac: Stjepan Vida (Našički Markovac). Pomoćnici: Davor Šterle (Našice) i Ivo Kljajić (Vučjak Feričanački). Strijelci: 0:1 Matić (84.).

BUDUĆNOST: Bunoza, Jakov Paradžik (70. Bilušić), Perić, Željko Grgić (28. Radić), Babić, Mijo Gregić, Jukić, Anto Grgić, Antonio Penava (57. Novotni), Keglović, Ručević.

ŠOKADIJA: Šen, Bilić, Marković (59. Matej Andrijević), Josip Damjanović, Pačarić, Matić, Jakobović (87. Rendulić), Milinović, Mašić (69. Bilobrk), Josip Damjanović, Stefan Andrijević (73. Jukić).

U Gorjanima su se sastale dvije momčadi koje su u dosadašnjem dijelu prvenstva možda i dva najveća razočaranja jer smo ih prošle godine gledali u daleko boljim izdanjima.

Domaćini su svoje redove ojačali Tiborom Novotnijem koji je povezan i s jednom i drugom momčadi. Naime, ovaj igrač bio je i igrač i trener u Gorjanima, ali i trener Šokadije do prije tri kola. Međutim, niti to nije pomoglo Gorjancima da izbjegnu još jedan poraz. Strizivojnci su nakon nekoliko gorkih pilula uspjeli ostvariti pobjedu koja barem malo vraća svjetlo u svlačionicu. Iako igra nije bila na posebnoj razini, u ovom trenutku najvažniji su bodovi, poručuju iz Strizivojne. I za njih, neobično, bijeg iz donjega dijela tablice.

Utakmica je protekla u izjednačenoj igri obje momčadi u kojoj nije bilo previše prilika za gol. Nesreća za Gorjance je u tome što je jedan od ključnih igrača, Anto Grgić, igrao ozlijeđen tako da u napadu Gorjanci isto tako nisu puno toga napravili. Ključni trenutak dogodio se u 84. minuti kada je iskosa s 40 metara iz slobodnog udarca loptu uputio Ivan Matić. Golman Bunoza krivo je procijenio let lopte, izašao je sa svoga gola, lopta ga je preletjela i završila ispod prečke. Bio je to detalj koji je gostima donio sva tri boda.

RADNIČKI – HOŠK 0:1 (0:0)

Viškovci – Igralište Viškovci. Gledatelja: 100. Sudac: Boris Vida (Markovac Našički). Pomoćnici: Zdenko Kerovec (Vukojevci) i Nebojša Božiček (Đurđenovac). Strijelci: 0:1 Danijel Rac (57.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Erceg (68. Antonio Lagator), Bešlić, Marko Mijakić, Domagoj Mijakić, Goran Lagator, Luka Drenjančević, Gusić, Sesar, Danijel Kovač (41. Bikić), Miletić.

HOŠK: Grubešić, Perica Rac, Vomš (80. Kulić), Nerovčić, Franjić, Barišić – Jaman, Jezidžić, Zeko (68. Kust), Živković (68. Ivica Rac), Danijel Rac, Hrgić. Trener: Stjepan Milković.

Nogometaši HOŠK-a iz Gašinaca novom pobjedom održavaju korak s vodećim momčadima. S 15 bodova nalaze se na petom mjestu sa samo četiri boda od vodeće Slavonije koja u sljedećem kolu stiže u Gašince.

Tijekom prvoga poluvremena Gašinčani su imali veći posjed lopte, stvorili su nekoliko izglednih prilika, ali realizacija nije bila na visini. Što se tiče Viškovčana, opet su pokazali neučinkovitost u napadu, odnosno, gotovo da nisu niti zaprijetili golmanu Grubešiću.

U samoj završnici prvoga dijela, točnije u 42. minuti, sam je po desnoj strani krenuo Stipan Jezidžić koji puca iskosa s ruba kaznenoga prostora, ali lopta odlazi preko gola. Samo minutu kasnije u odličnoj prilici našao se Dario Živković, ali i njegov udarac završio je preko gola. Na odmor su obje momčadi otišle bez golova s time što su Gašinčani ostavili daleko bolji dojam.

I u nastavku utakmice gosti su napadali, stvarali prilike, ali lopta nije htjela u gol. Ipak, u 57. minuti Gašinačni dolaze u zasluženo vodstvo. Slobodan udarac s 20 metara izveo je Danijel Rac, golman Danijel Drenjančević nije reagirao na vrijeme i lopta je završila iza njegovih leđa.

I nakon vodstva, Gašinčani su imali inicijativu, stvorili su nekoliko stopostotnih prilika, izlazili sami pred golmana Drenjančevića, ali jednostavno napadači se nisu snalazili. Na kraju, minimalna, ali posve zaslužena pobjeda HOŠK-a koja ih vodi u gornji dom drugoligaške tablice.

SLAVONIJA (B) – DINAMO (TR) 4:1 (2:0)

Budrovci. Igralište: Budrovci. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Lulić (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Ivić i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Nikolić (4.), 2:0 Nikolić (26.), 3:0 Željko Kladarić (63.), 3:1 Tiborc (76.), 4:1 Markić (86.).

SLAVONIJA (B): Jurić (46. Jakov Sito), Klepo, Marko Zetović, Tilli (72. Antonio Jurić), Ivan Djaković, Ivan Kladarić (63. Kristijan Djaković), Nikolić, Markić, Kolić, Željko Kladarić (78. Tomisalv Sito), Karlo Sito (57. Antunović). Trener: Branko Nikolić.

DINAMO (TR): Kovačić, Nikolić (89. Ivaković), Mikić, Josip Franjić, Kokalović, Turković, Svilanović, Vuković (14. Bartoš), Tiborc, Benić, Holbik (72. Franjić).

Nogometaši Slavonije od samoga su početka krenuli prema Trnovačkom golu i to im je donijelo rezultata. Već u četvrtoj minuti raspoloženi Branko Nikolić napravio je većinu posla za domaće vodstvo. Primio je loptu na dvadesetak metara, dva puta prevario svoga čuvara, s ruba kaznenoga prostora uputio precizan udarac koji je završio u donjem desnom kutu golmana Kovačića.

I nakon početnoga vodstva Budrovčani su imali više od igre. Igru gostiju poremetila je ozljeda veznjaka Tomislava Vukovića kojega je već u 14. minuti morao zamijeniti Josip Bartoš. U 19. minuti ubačenu loptu iz kornera glavom je na drugu vratnicu prebacio Nikolić, a na dva metra našao se Kolić. Međutim, golman Kovačić bio je brži od budrovačkoga napadača. U 23. minuti ponovo je na sceni Ivan Kladarić. Pucao je iskosa s desne strane, ali njegov udarac ukrotio je gostujući golman.

Samo tri minute kasnije, Ivan Kladarić solo akcijom dolazi do ruba kaznenoga prostora, snažno šutira, golman Kovačić kratko odbija loptu koja dolazi do Nikolića. Lagan posao za budrovačkoga igrača-trenera za 2:0. Gosti iz Trnave pokušavali su kontrama doći do pogotka, ali do kraja prvoga poluvremena to im nije uspjelo. Na odmor su domaćini otišli s vodstvom 2:0.

I u nastavku utakmice Budrovčani su imali više od igre. U 63. minuti Željko Kladarić postiže treći pogodak za Slavoniju čime su sve nade gostiju, da mogu doći do povoljnoga rezultata, pale u vodu. Gosti su igrali otvoreno i to im je donijelo počasni pogodak.

U 76. minuti najbolji strijelac Davor Tiborc zatresao je mrežu Jakova Sita koji se nakon odrađene kazne vratio na budrovački gol. Ipak, domaćini u 86. minuti golom Stipe Markića postavljaju konačni rezultat 4:1. I ponovo povratak na prvo mjesto.

SLOGA – DRAČICE 0:3 (0:2)

Koritna – Igralište: Koritna. Gledatelja: 100. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Josip Kedveš (Ivanovci). Strijelci: 0:1 Šarčević (22.), 0:2 Udovčić (25.), 0:3 Šarčević (47.).

SLOGA: Kovač, Marić, Ivan Romac (62. Teodorović), Josipović, Živko, Matošević, Marin Penava, Bjelobrk, Štibi (62. Herega), Mlinarević (77. Pačarić), Varičak (48. Penava).

DRAČICE: Cikač, Tadić, Šarčević (89. Gavran), Petar Andričić, Iletić (46. Lovrić), Degmečić, Udovčić (74. Žulj), Lucijanić, Marko Andričić, Ivan Krizmanić, Domagoj Krizmanić (61. David Duvnjak). Trener: Šimo Živković.

Nogometaši Dračica opravdali su ulogu favorita u Koritni i upisali su tri vrlo važna boda. Bila je to tvrda utakmica koja je u završnici označena s puno nervoze i dva isključenja. U 78. minuti zbog nesportskoga ponašanja iz igre su isključeni Bojan Teodorović, igrač Sloge i Marko Andričić (Dračice).

Obostrano otvorena utakmica u kojoj su gosti u samo tri minute postigli dva pogotka čime su usmjerili utakmicu prema svojoj pobjedi. Igrala se 22. minuta kada je Tomislav Šarčević primio loptu na udaljenosti od 25 metara od domaćega gola. Snažno je šutirao, a lopta se zabila u same rašlje. Prekrasan potez dračičkoga nogometaša.

Samo tri minute kasnije, gotovo identična situacija kao i kod prvoga gola. U glavnoj ulozi našao se Marijan Udovčić koji je šutirao sa slične udaljenosti kao i Šarčević, lopta se od stative odbila i završila iza leđa golmana Kovača. Do kraja prvoga poluvremena Dračičani su kontrolirali utakmicu i na odmor otišli s komotnim vodstvom 2:0.

Na samom početku drugoga dijela, nova radost za Dračičane. Danas najbolji pojedinac utakmice, Tomislav Šarčević, probio je lijevu stranu, iskosa lijevom nogom pogađa suprotni kut domaće mreže. Nakon toga, nogometaši Sloge krenuli su otvorenije prema dračičkom golu.

U 70. minuti sudac Marković dosudio je slobodan udarac na dvadesetak metara za Slogu iz koje se nije ništa ozbiljnije izrodilo. Ali, taj detalj izazvao je reakciju obje momčadi i unio nervozu koja je dovela i do dva isključenja. Do kraja utakmice gosti su mirno sačuvali stečenu prednost i zasluženo odnijeli sva tri boda.

OMLADINAC (ĐS) – VINOGRADAR 2:1 (1:1)

Đakovački Selci – Igralište Đakovački Selci. Gledatelja: 100. Sudac: Marin Bibković (Osijek). Pomoćnici: Ivan Lulić (Đakovo) i Mato Ivkić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Getoš (12.), 1:1 Žarko Aščić (45.), 2:1 Davidović (90.).

OMLADINAC (ĐS): Ivić, Mikloš, Majstorović (57. Jakab), Zvonimir Aščić (46. Tomislav Aščić), Bjelobrk, Lipar (82. Brataljenović), Turić (46. Stjepan Vardić), Škalec, Kričančić, Žarko Aščić (73. Davidović), Genda.

VINOGRADAR: Kovačević, Zorbas, Grgačević, Josip Fehir, Ivan Fehir, Brajković, Kukučka (31. Toman), Kerovec, Živković, Getoš, Šakota.

Utakmica Selčana i Mandićevčana opravdala je očekivanja gledatelja koji su vidjeli zanimljivu i do samoga kraja neizvjesnu utakmicu. I jedni i drugi igrali su otvoreno što je donijelo niz prilika za pogotke.

Nakon početnoga ispitivanja, gosti iz Mandićevca u 12. minuti došli su u vodstvo. Ubačenu loptu iz kornera u domaćem kaznenom prostoru dočekao je Manuel Getoš i glavom je ubacio u mrežu. Nakon toga, bude se domaćini i preuzimaju terensku inicijativu, a gosti svoju priliku čekaju iz kontranapada. Domaćini su u posljednjoj minuti prvoga dijela došli do izjednačenja. Po desnoj strani prošao je kapetan Škalec, odlično ubacio loptu na desetak metara od Kovačevićeva gola, prvo Matej Genda pogađa preču, a na odbijenu loptu natrčava Žarko Aščić i glavom pogađa mrežu. Nakon toga, sudac Bibković odsvirao je kraj prvoga poluvremena.

Nastavak utakmice ponudio je zanimljivu i otvorenu igru s obje strane. Očito da niti jedni niti drugi nisu bili zadovoljni jednim bodom. U 50. minuti Stjepan Vardić, tek što je ušao u igru, pucao je, ali golman Kovačević brani njegov udarac. Gosti su uzvratili u 54. minuti kada Mihael Živković puca s ruba kaznenoga prostora, ali golman Ivić nogama uspijeva izbaciti loptu u polje. Kapetan domaćih Škalec u 60. minuti puca s tridesetak metara, ali ravno u Kovačevića. Četiri minute kasnije vidjeli smo opasnu kontru u kojoj Josip Fehir bježi svome čuvaru, puca iskosa s lijeve strane, ali Ivić ponovo odlično reagira.

U 70. minuti iskusni Žarko Aščić glavom prosljeđuje loptu do Tomislava Aščića koji sam izlazi pred protivničkoga golmana. Kovačević je opet bio uspješniji. Već u sljedećem napadu zaprijetili su gosti. Po desnoj strani pobjegao je Brajković, ubacio loptu u kazneni prostor gdje se našao Josip Fehir koji dva puta puca, ali golman Ivić oba puta je obranio njegove udarce. U 72. minuti u odličnoj je prilici bio Genda koji je pobjegao po desnoj strani, u kaznenom prostoru uposlio Škaleca čiji udarac završava u golmanovom naručju.

I kada se činilo da će doći do podjele bodova, domaćini su postigli drugi pogodak za pobjedu. „Vinogradari“ su bili u napadu, tražili su prekršaj, međutim, sudac Bibković se nije oglasio, a domaćini su izveli brzu kontru. Genda je proigrao Davidovića koji je sam s centra igrališta krenuo prema gostujućem golu i poentirao za novu pobjedu Omladinca

Izvor: Miro Šola