PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

1. KOLO
    OMLADINAC (J) – BILJE 5:1 (2:1)

Josipovac – Igralište Josipovac. Gledatelja: 100. Sudac: Nikola Dendis (Našice). Pomoćnici: Ivan Šalamun (Našice) i Domagoj Pavlović (Velimirovac). Strijelci: 1:0 Josip Hulak (23.), 1:1 Aćimović (29.), 2:1 Zlatko Kvasnovski (31.), 3:1 Zlatko Kvasnovski (48.), 4:1 Domagoj Hulak (71.), 5:1 Lovro Kvasnovski (86.).

OMLADINAC (J): Kuric (68. Gavljak), Kristek, Igor Stuhli (62. Brkić), Šlegl, Josip Hulak, Alen Stuhli (46. Dorijan Hulak), Kerovec, Zlatko Kvasnovski (74. Lovro Kvasnovski), Štefančić, Domagoj Hulak, Batorek. Trener: Domagoj Vragolović.

BILJE: Bošnjaković, Čepčik, Fremec (79. Đorđić), Bagarić, Aćimović, Marinić, Knežević, Grlić, Greganović (60. Galić; 65. Ranogajec), Makoter, Sekanić (72. Eršetić). Trener: Viktor Juričan.

Pred nogometašima Omladinaca bio je imperativ pobjede tako da su od prve minute krenuli napadački. Štefančić je u nekoliko navrata prošao po desnoj strani i odlično uposlio suigrače, ali promašivali su glavom Goran Kristek i dva puta Igor Stuhli. Bratsku akciju izveli su Alen i Igor Stuhli, ali Igor puca pored gola. Odmah nakon toga Alen Stuhli asistira Štefančiću čiji udarac s deset metara brani golman Bošnjaković. Gosti prvi puta prijete preko Karla Greganića koji sam izlazi pred golmana Kurica, ali josipovački golman je uspješniji., U 23. minuti domaćini dolaze u vodstvo. Nakon ubačene lopte u kazneni prostor, biljska obrana izbacila je loptu na rub kaznenoga prostora gdje se našao Josip Hulak koji iz prve puca i pogađa mrežu. Nakon toga, gostujući igrač Andrej Knežević dobiva crveni karton zbog vrijeđanja i psovanja suca Dendisa čime je Josipovčanima posao olakšan. Ali, s igračem manje gosti dolaze do izjednačenja. Slobodan udarac izveo je Aćimović, lopta pogađa u glavu Kristeka i mijenja smjer te vara golmana Kurica. Samo dvije minute kasnije Igor Stuhli ulazi u kazneni prostor, asistira Zlatku Kvasnovskom koji nije imao težak zadatak za 2:1. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Početkom drugoga poluvremena domaćini su povećali vodstvo. S lijeve strane odličnu loptu u kazneni prostor ubacio je Dorijan Hulak, s pet metara glavom pogađa Zlatko Kvasnovski. Do kraja susreta igalo se na jedan gol – onaj biljski. U 71. minuti Domagoj Hulak volej udarcem s 12 metara pogađa gostujuću mrežu, a u 86. minuti svoj prvi gol postiže mladi Lovro Kvasnovski. Asistirao mu je Batorek.

Ovom pobjedom nogometaši Omladinca lakše dišu jer su se maknuli iz opasne zone.

RATAR – SLAVONAC (L) 2:4 (0:2)

Piškorevci – Igralište Kozin trg. Gledatelja: 200. Sudac: Mrio Vukušić (Osijek). Pomoćnici: Josip Čuić (Osijek) i Domagoj Vuletić (Osijek). Strijelci: 0:1 Klasić (7.), 0:2 Skenderović (23.), 0:3 Klasić (55.), 1:3 Horvat (58.), 1:4 Mandić (76.), 2:4 Brzaj (88.).

RATAR: Barić, Brzaj, Batinić, Mandić (46. Tomaschuk), Vukadin, Mario Šekerija (67. Liščević), Jurinić, Kasa, Horvat (82. Gabud), Brlošić (87. Sikora), Peša (87. Josip Vukadin). Trener: Hrvoje Piplica.

SLAVONAC (L): Vrbanić, Perošević, Jurković, Budimir, Mandić (81. Domagoj Kolesarić), Klasić (72. Uremović), Skenderović (51. Ratković), Novoselić, Vurdelja, Baban (65. Kovačević), Kordić (90. Bruno Kolesarić).

Nogometaši Ratara neugodno su iznenadili svoje navijače upisavši prvi domaći poraz ove sezone. Domaćine je poremetio rani gostujući pogodak od kojega se nisu oporavili do samoga kraja utakmice. U sedmoj minuti Matej Klasić zabio je za vodstvo Slavonca da bi u 23. Dino Skenderović povećao vodstvo svoje momčadi. Piškorevčani do kraja prvoga poluvremena nikako nisu mogli pronaći svoju igru tako da se na odmor otišlo s gostujućim vodstvom 2:0.

Ni početak drugoga poluvremena nije donio veliku promjenu u piškorevačkoj igri. Gosti su u 55. drugim golom Klasića riješili pitanje pobjednika. Ipak, u 58. minuti Ivica Horvat postiže prvi pogodak za smanjenje vodstva na 1:3 i time vraća kakvu-takvu nadu svojoj momčadi. Ali, gosti su bili koncentrirani i sigurni u svim segmentima igre tako da su u 76. minuti golom Ivana Mandića došli do vodstva 4:1. U samoj završnici domaćini su golom Tomislava Brzaja ublažili poraz na 2:4.

CROATIA (V) – SLAVONIJA (P) 2:2 (2:2)

Velimirovac – Igralište Wells. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Markotić (Osijek). Pomoćnici: Dalibor Jeftić (Mece) i Stjepan Pal (Darda). Strijelci: 0:1 Miler (10.), 0:2 Marošević (26.), 1:2 Pavlović (31.), 2:2 Uremović (36.).

CROATIA (V): Kurtanjek, Mihael Pejaković, Rendulić, Galinec (83. Hrženjak), Pavlović, Uremović, Milanović (86. Mladen Markotić), Kubica, Koprivčić (81. Josip Pejakvoić), Ivan Markotić, Flegar.

SLAVONIJA (P): Begović, Maričić (46. Burek), Marošević (86. Matković), Tadijan, Penava, Vinko, Perak, Gazić, Crnojević, Miler, Škorvaga.

Nakon domaće pobjede Punitovčani su se s gostovanje iz Velimirovca vratili neporaženi odnosno osvojili su jedan bod. Međutim, gosti mogu biti nezadovoljni jer su već u 26. minuti imali vodstvo 2:0, ali su dopustili domaćinima da za samo pet minuta (od 31. do 36 minute) izjednačen rezultat na 2:2. Punitovčani su u desetoj minuti golom Marina Milera došli u vodstvo 1:0 da bi u 26. Željko Marošević povećao vodstvo na 2:0.

U tim trenucima sve je u gostujućim redovima funkcioniralo kao najbolji švicarski sat. Međutim, tada slijede dvije neopreznosti koje koristi u 31. minuti Davor Pavlović koji je matirao golmana Begovića. U 36. strijelac za 2:2 bio je Dražen Uremović. Bio je to rezultat prvoga poluvremena u kojemu su mogli uživati navijači i jedne i druge momčadi jer su vidjeli četiri pogotka i odličnu igru i jednih i drugih.

U nastavku utakmice, više nije bilo pogodaka tako da su Punitovčani ipak ostvarili zacrtani plan: iz Velimirovca se vratiti neporaženi.