MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI

9.KOLO
MLADOST (ĐS) – OLIMPIJA 1:1 (0:1)

Đakovačka Satnica – Igralište Đakovačka Satnica. Gledatelja: 150. Sudac: Renato Furlić (Beli Manastir). Pomoćnici: Stjepan Pal (Darda) i Robert Kožić (Osijek). Strijelci: 0:1 Mijatović (29.), 1:1 Čurila (90.).

MLADOST (ĐS): Slišković, Bikić, Totić, Branimir Barišić-Jaman (46. Radnić), Subašić, Denić, Tomić (46. Grbeša), Dino Stipanović, Bojanović, Barišić, Stanušić (78. Čurila). Trener: Ivan Denić.

OLIMPIJA: Grginov, Pranjić, Čolić, Stojanac, Bilandžija, Tomas, Marić (71. Krpata; 88. Lion Koša), Martan, Stojković (59. Bošnjaković), Vidović (80. Pavić), Mijatović. Trener: Aleksandar Stojaković.

U redove Mladosti uvukla se doza nesigurnosti jer su u posljednje dvije utakmice doživjeli dva frustrirajuća poraza (prvi domaći u derbiju protiv Darde, a zatim u srijedu na gostovanju u Andrijaševcima), a prema događajima na terenu i u današnjoj utakmici nisu bili daleko od poraza. Iako se drugo poluvrijeme igralo na osječkoj polovici, domaćini su tek u sudačkoj nadoknadi postigli pogodak koji ih je spasio od novoga poraza.

Gosti su prvi zaprijetili u 16. minuti kada je Tomas povukao loptu, pucao s 20 metara, ali pored gola. Gosti su najbolju priliku imali u 27. minuti kada je Mijatović povukao kontranapad, odlično na desnoj strani uposlio Čolića koji loptu prosljeđuje do Vidovića. Osječki napadač našao se sam pred golmanom Sliškovićem, ali on je promašio ono što je teže promašiti nego pogoditi. U 29. minuti Mijatović izvodi slobodan udarac s 30 metara i pogodio za gostujuće vodstvo. Nogometaši Mladosti prvi udarac u okvir gola uputili su u 42. minuti. Stipanović pokušava s ruba kaznenoga prostora, ali Grginov brani. Minuti kasnije Stipanović asistira prema Tomiću koji sa 16 metara puca malo pored gola.

U drugom poluvremenu gledatelji su gledali „viktoriju“ – igru na samo jedan gol – onaj osječki. U 48. minuti slobodni udarac izveo je Bojanović, golman odbija loptu u prečku, a ona odlazi u korner. Ubačenu loptu iz kornera dočekuje Totić, ali njegov udarac završava preko gola. U 52. minuti Stanušić pronalazi Totića koji se u odlučujućem trenutku spetljao i prilika je otišla u nepovrat. Minutu kasnije Stipanović iz slobodnog udarca puca pod prečku, ali Grginov je na mjestu. Dvije minute kasnije Bikić ubacuje loptu, Grbeša je najviši u skoku, ali udarac glavom golman izbacuje u korner. Gosti prijete u 66. minuti. Tomas s lijeve strane pogađa vanjski dio mreže. Dvije minute kasnije Stanušić iz izgledne prilike puca ravno u golmana.

U 73. Barišić iz voleja puca pored gola. Stipanović izvodi korner, najviši je Stanušić koji glavom puca ravno u golmana. Dvije minute kasnije u prilici je Totić koju puca preko gola. Udarac glavom Bojanovića u 80. minuti zaustavlja odlični golman Grginov. U 79. minuti u igru ulazi Čurila što se potvrdilo kao dobitna kombinacija. Satnički napada; snažno puca s lijeve strane, golman odbija loptu do Bikića koji puca, ali gostujući branič klizećim startom spašava svoju mrežu. U 90. minuti opsada Olimpijinog gola konačno je donijela ploda. Bikić je ubacio loptu u kazneni prostor, na drugoj je vratnici Čurila koji zabija za 1:1.Posljednju priliku Satničani su imali u sudačkoj nadoknadi. Bojanović je pronašao Radnića koji s ruba kaznenoga prostora šutira, ali golman ponovo brani.

Satničani će dugo analizirati ovu utakmicu jer je nevjerojatno koliko su prilika stvorili, a na kraju moraju biti sretni što su spasili jedan bod. Gostima čestitke na srčanoj borbi.

BORAC (KV) – TORPEDO 5:1 (2:1)

Kneževi Vinogradi – Igralište NK Borac. Gledatelja: 100. Sudac: Bruno Luketić (Vukovar). Pomoćnici: Branimir Bradarić (Vukovar) i Davor Vukelić (Vukovar). Strijelci: 0:1 Nikolić Kovačić (25.), 1:1 Radoš (30.), 2.1 Barat (45.), 3:1 Barat (76.), 4:1 Barat (85.), 5:1. Barat (90.).

BORAC (KV): Martić, Radoš (74. Dominković), Šujdović, Bosak, Žigri, Pandurević, Mršo (88. Đurković), Prugovečki (88. Matijević), Feher (52. Rajić), Barat, Tkalec (84. Stojanović).

TORPEDO: Vinković, Kopecki, Čuić, Rajčević (78. Domagoj Kušević), Radoš (90. Butor), Antinac, Mislav Ivanda (46. Stjević), Fogadić (74. Bračko), Renato Lulić, Rotim, Nikolić Kovačić (86. Filip Cicvrić). Trener: Goran Uzelac.

Da se kojim slučajem utakmica igra 70 minuta, zasigurno nogometaši Torpeda ne bi imali samo dva boda već bi bili negdje u sredini tablice. Ali, nakon kobnih posljednjih petnaest minuta protiv Šokadije (srijeda, 8. kolo) ponovo su Kuševčani stradali u posljednjem dijelu utakmice.

Protiv favoriziranih nogometaša Borca kuševački su nogometaši poveli u 25. minuti golom Stjepana Nikolića Kovačića. Međutim, domaćini do odlaska na odmor uspijevaju preokrenuti rezultat u svoju korist. Najprije u 30. minuti Marko Radoš postiže pogodak za 1:1 da bi u 45. Slavko Barat svoju momčad doveo u vodstvo 2:1.

Nastavak utakmice nije nagovještavao kuševački potop. Sve do 76. minute rezultat se nije mijenjao, a tada je gostujuća obrana postala propusna „kao švicarski sir“. U tih petnaest minuta proslavio se Slavko Barat koji je, uz jedan pogodak iz prvoga poluvremena, dodao još tri te tako s četiri postignuta pogotka sigurno će dugo pamtiti nastup protiv Torpeda.

Ovo je već sedmi poraz Torpeda koji i dalje momčad trenera Gorana Uzelca drži na posljednjem mjestu sa samo dva boda.

Izvor: Miro Šola