BUDUĆNOST – HAJDUK (ŠP)  2:5

Širokopoljski napadač Ivan Ognjenović i Matej Veselinović potopili su sve nade gorjanske Budućnosti da mogu doći do važnih bodova u borbi za opstanak. Utakmica je odlučena u prvih pola sata igre kada su Veselinović, Nikola Džambić  i Ognjenović  doveli goste u vodstvo 3:0. I u nastavku utakmice gosti su imali više od igre, tako da je u 62. minuti Veselinović postigao svoj drugi pogodak za vodstvo svoje momčadi 4:0. Nakon toga, i Gorjanci dolaze do daha te golovima Grgića i Pavića smanjuju rezultat na 2:4. Ipak, u završnici utakmice Matej Veselinović postiže hat-trick za konačnih 5:2.

SLAVONIJA (P) – ŠOKADIJA  3:1 (1:1)

Punitovčani su u utakmicu protiv Šokadije krenuli s dva cilja: vratiti dio duga zbog ispadanja u kupu, ali i pobjedom se približiti naslovu prvaka. Ovom pobjedom Šokadija se definitivno oprašta od utrke za naslov prvaka. Šokadija se prva radovala. U 20.minuti Matić je uputio jednu loptu prema punitovčakom  golu, lopta je prevarila golmana Marinovića i na čudenje mnogih završila u mreži. Nakon toga, gosti su i mali još jednu stopostotnu priliku, ali je golman Marinović spasio svoju mrežu od sigurnoga pogotka. Nakon toga, samo osam minuta kasnije, Stjepan Maričić udarcem iz daljine poravnava rezultat na 1:1. Dokraja prvoga poluvremena Punitovčani imaju terensku inicijativu, ali rezultat se nije mijenjao. Početkom drugoga poluvremena, već ustaljena izmjena, u igru je ušao trener igrač Goran Uzelac koji će se pokazati ključnim čovjekom derbija. U 60. minuti postiže vodeći pogodak za Slavoniju. Konačnu potvrdu pobjede Punitovčani su ostvarili u 75. minuti kada Vranić nakon ubačaja iz kornera postiže treći pogodak za konačno slavlje Slavonije. Ovom pobjedom Slavonija se još korak približila naslovu prvaka. Omladincu bježe četiri boda.

MLADOST (I) – SLAVONIJA (B)  2:1

Ivanovčani i Budrovčani doigrali su jednu pravu prvenstvenu utakmicu u kojoj su domaćini bili bolji točno za taj jedan gol. Domaćini su u 31. minuti došli do vodstva. Mario Išasegi izveo je slobodan udaraca, a u kaznenom prostoru najviši je bio Vladimir Đuretković koji glavom pogađa Zorićevu mrežu. U nastavku susreta Ivanovčani su povećali vodstvo na 2:0. Đuretković je povukao polukontru, točnom loptom upošljava Josipa Aničića koji vrhom kopačke ubacuje loptu u mrežu. Budrovčani su uzvratili u 69. minuti kada je Ivan Kladarić smanjio rezultat na 2:1.dokraja utakmice, Budrovčani su pokušavali doći do izjednačenja, ali su se nogometaši Mladosti uspješno branili i sačuvali tri važna boda u borbi za opstanak.

SLOGA – OMLADINAC (ĐS)   0:2

Nogometaši Sloge u utakmici protiv Selčana tražili su bodove spasa. Tijekom prvoga poluvremena imali su veliki broj prilika, ali domaći napadači nisu bili raspoloženi. Dapače, na golu Omladinca bio je čudesni Matej Kovačić koji je obranio prvo čudo udaraca. I kada domaćini nisu iskoristili svoje prilike, uslijedila je kazna. U 24. minuti Stjepan Vardić pobjegao je domaćoj obrani, i pored Talavanića ubacio loptu u mrežu. Do odlaska na odmor domaćini su imali još nekoliko prilika za gol, ali jednostavno Kovačić je činio čuda.

U nastavku susreta, napadi domaćina i dalje su bili učestali. Sredinom poluvremena uspjeli su čak promašiti i kazneni udaraca, ali opet je na sceni bio selački golman Kovačić koji je obranio udarac domaćega igrača. Domaćini su imali nekoliko slobodnih udaraca s ruba kaznenoga prostora, ali jednostavno lopta nije htjela u gol. U samoj završnici mladi Zvonimir Aščić u selačkoj kontri zabija drugi pogodak za gostujuću pobjedu.

DINAMO (TR) – OMLADINAC (J) 1:4

Josipovčani su ostvarili zacrtano: ostvarili su pobjedu u Trnavi i tako ostali u utrci za naslov prvaka. Josipvočani su od samoga početka imali više od igre, jako dobro stajali u polju, ali sve akcije završavale su na rubu kaznenoga prostora domaćina. Tek u 28. minuti jedna akcija Josipovčana završila je autogolom što je bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta, josipovački napadači su se probudili. U 70. minuti Zlatko Kvasnovski postiže drugi pogodak, ali samo minutu kasnije Trnavčani smanjuju rezultat iz kaznenoga udarca. Slavlje Trnavčana nije se ni stišalo, a Igor Stuhli postiže pogodak za 3:1. U samoj završnici susreta, Igor Smoljo s ruba kaznenoga prostora pogađa nebranjeni dio trnavačke mreže za konačnih 4:1.

RADNIČKI – DRAČICE  1:3

U jošavskom derbiju, kako su to nazivali Dračičani, slavili su gosti. Iako su nogometaši Radničkoga poveli, golom Blaškića Dračičani su izjednačili na 1:1. Bolju igru gosti su kapitalizirali s još dva pogotka: Dračičane je u vodstvo doveo Čečura, a konačnih 3.1 postavio je Kasa.

HOŠK – REKORD  1:1

Autor: Miro Šola