DRUGA ŽUPANIJSKA  NOGOMETNA LIGA

23. KOLO

ŠOKADIJA—HAJDUK (ŠP) 5:0

Šokadija je uvjerljivo upisala novu pobjedu čime su, uz Punitovčane, najuspješnija momčad proljeća. U prvom poluvremenu Širokopoljci su se dobro držali, ali ipak su domaćini golom Ante Andrijevića došli do vodstva 1:0. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.U nastavku susreta, igra Hajduka se raspala, a domaći napadači redali su prilike i postizali golove. Na 2:0 povisio je Antonio Đurasović, a Ivan Matić bio je strijelac trećega pogotka. Na visokih 4:0 povisio je Mato Damjanović, a konačnih 5:0 postavio je Danijel Radoš.

SLAVONIJA (P) – SLAVONIJA (B) 2:0

Vodeći protiv posljednjega. Svi su očekivali golijadu, međutim, Punitovčani su igrali onoliko koliko im je bilo potrebno za novu pobjedu. U prvih dvadesetak minuta postigli su dva pogotka i time usmjerili utakmicu na „svoj mlin“. U 21. minuti Ivan Vinko pogađa za 1:0, a samo dvije minuta kasnije Josip Vranić postiže i drugi punitovački pogodak. Do kraja utakmice domaćini su imali još nekoliko izglednih prilika, ali pogodaka više nije bilo. Jednostavno,  Slavonija je igrala onoli koliko je bilo potrebno za  nove bodove.

HOŠK—OMLADINAC (ĐS) 1:0

Već na samom otvaranju utakmice bilo je jasno da će ovo biti  tvrda utakmica u kojoj se neće „umirati u ljepoti“ U prvom poluvremenu obje su momčadi imale nekoliko izglednih prilika, ali napadači nisu bili raspoloženi. Gašinčani su ipak pokazali malo više želje što im se isplatilo u 35. minuti kada je Robert Hrgić iz slobodnoga udarca pogodio malu mrežicu za vodstvo domaćina 1:0.

U nastavku utakmice, Gašinčani su se htjeli osigurati drugim pogotkom, ali napadači nisu bili aspoloženi. I gsoti su imali nekoliko izglednih prilika, ali rezultat je ostao 1:0. I vrijedni bodovi za HOŠK upisani su na njihov konto.

MLADOST (I) – OMLADINAC (J) 0:5

Josipovčani su odigrali odličnu utakmicu u kojoj domaćinu nisu ostavili niti nadu da mogu doći do bod(ova).  Napadači su namjestili nišanske sprave i golovi su počeli padati od samoga početka pa do kraja utakmice. Serijuje u 14. minuti otvorio Zlatko Kvasnovski da bi u 33. Denis Brkić podebljao vodstvo na 2:0. Do odlaska na odmor Igor Stuhli upisao je svoj prvi pogodak za 0:3 čime su gosti trasirali put do pobjede.

U drugom dijelu utakmice Josipovčani su igrali koliko je trebalo, a kada je trener Živković u igru uveo nove igrače igra je živnula tako da su u 80. minuti Igor Stuhli svojim drugim pogotkom Josipovčane doveo u vodsvo 4:0, a točku na „i“ stavio je Dani Smolka za konačnih 5:0. Za čistu pobjedu koja Josipovčane i dalje ostavlja u borbi za naslov prvaka.

SLOGA—DRAČICE 3:4

Sloga iz Koritne protiv Dračičana je tražila bodove spasa. I prema otvaranju utakmice oni su bili vrlo blizu jer su domaćini u prvih pola sata imali vodstvo 2:0. Prvo je u 11. minuti Silvio Matijević doveo svoju momčad u vodstvo, a na 2:0 iz kaznenoga udarca rezultat je povisio Dalibor Tost. Međutim, nakon toga, i gosti su počeli igrati i do odlaska na odmor s dva pogotka došli su do 2:2. U 32. minuti Marko Andričić smanjio je rezultat na 1:2, da bi dračički „jocker“ Mario Kasa u 45. izjednačio na 2.2.

U nastavku susreta domaćini se nisu oporavili od šokantne završnice prvoga poluvremena tako  da su gosti golom Marijana Udovčića došli u vodstvo 3:2.  U 70. minuti Luka Nerovčić postiže četvrti dračički pogodak za sigurno vodstvo. Ipak, u 76. minuti svojim drugim golom Silvio Matijević vraća nadu svojoj momčadi. Međutim, do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao tako da su Dračičani iz Koritne odnijeli sva tri boda.

DINAMO (TR) – RADNIČKI 1:4

Viškovčani su od samoga početka krenuli napadački te su u prvih deset minuta promašili četiri izgledne situacije: po dva puta su to učinili Gurdon i Kovač. Treba ipak istaknuti da je u ovim situacijama odlično reagirao domaći golman Zlatunić. U 25. minuti gosti dolaze u vodstvo. Jelečević je prošao po lijevom boku i idealno poslužio Kovača koji postiže prvi pogodak na utakmici. Trnavčani su u dva navrata zaprijetili golmanu Drenjančeviću. Nakon prekida dva puta šutiraju glavom, ali oba puta preko gola. U završnici prvoga poluvremena gosti odigravaju dupli pas (Goran Lagator—Vragolović), a ovaj drugi lagano zabija za 0:2. U drugom dijelu Viškovčani kreću još agresivnije i u 60. minuti stižu i do trećega pogotka. U igru je ušao Horvat i na asistenciju Vragolovića postiže pogodak. Domaćini nakon ubacivanja Habade prema Mikiću postižu počasni pogodak. U završnici susreta Domagoj Vragolović svojim drugim pogotkom iz slobodnoga udarca s 25 metara zaključava utakmicu za zasluženu pobjedu Radničkoga.

BUDUĆNOST—REKORD 3:1

Gorjanci su ostvarili željeno—upisali su pobjedu koja im još uvijek ostavlja nadu u opstanak u drugoligaškoj županijskoj konkurenciji.

Autor: Miro Šola