DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

24. KOLO

HAJDUK (ŠP) – DINAMO (TR) 5:0

Tek u prvih dvadesetak minuta Trnavčani su bili donekle ravnopravan protivnik, međutim, kada je u 21. minuti Ivan Ognjenović postigao prvi pogodak za domaćine, njihova se igra raspala. U 29. minuti Pero Duspara jedanaesterac pretvara u 2:0. Do odlaska na odmor domaćini su mogli postići još pokoji pogodak, ali mreža golmana Zlatunića nije se više tresla. U nastavku utakmice, točnije u 48. minuti, Ivan Ognjenović postiže svoj drugi pogodaka za 3:0, a četiri minute kasnije, u listu strijelaca upisuje se Stjepan Đambić. Gosti su se potpuno predali, a Saša Bakić u 78. minuti postavlja konačnih 5:0. Potpuno zaslužena pobjeda Hajduka koji i dalje vodi borbu za četvrto mjesto.

RADNIČKI – SLOGA 0:1

Viškovčani i Korićani odigrali su jako nervoznu utakmicu u kojoj se nije umiralo u ljepoti. Razumljivo je to jer se Sloga grčevito bori za opstanak tako da su u Viškovce došli ne izgubiti. I u tome su u potpunosti uspjeli, dapače odnijeli su sva tri boda. U prvih 45 minuta domaćini su imali dvije poluprilke, a gosti su prijetili iz prekida. U 31. minuti dogodio se ključni trenutak utakmice. Nakon ubačaja iz kornera, u viškovačkom kaznenom prostoru pada jedan igrač Sloge, a sudac Matić pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Marin Penava.
U drugom poluvremenu, utakmica je obilovala čestim prekidima, od igre nije bilo gotovo ništa. Domaćini su pokušavali doći do poravnanja, ali, zbog čestih prekida, nije bilo stopostotnih prilika.
S ova tri boda Sloga je učinila veliki korak prema opstanku u ligi, a Viškovčani se porazom definitivno oprostili od borbe za četvrtu ili petu poziciju.

DRAČICE – MLADOST (I) 2:1

Nogometaši iz Ivanovaca morali su izbjeći poraz na Sjeveru jer bi ih on doveo u jako neugodnu poziciju. Tako su se i postavili nogomeaši Mladosti koji su već u 12. minuti golom Ivana Lulića poveli 1:0. Dračičani su preuzeli terensku iniicjativu koja im je u 33. minuti donijela poravnanje rezultata. Strijelac je bio Čečura. Bio je to rezultat prvoga poluvremena. U nastavku utakmice domaćini su htjeli do pobjede. U 66. minuti Ivan Grgić postigao je vodeći pogodak za Dračice što se na kraju pokazalo i odlučujućim. Ovom pobjedom Dračičani su sve bliži četvrtoj poziciji na tablici, a Ivanovčani će morati u posljednja dva kola do bodova spasa.

OMLADINAC (J) – HOŠK 2:2

Josipovčanima se osvetilo staro nogometno pravilo: lako ćemo! U prvom poluvremenu domaćini su imali terensku inicijativu, ali nije bilo previše izglednih prilika za pogoddak. Gosti iz Gašinaca odlično su se branili. U drugom poluvremenu, nervoza je počela činiti svoje, ali ipak u 70. minuti Josipovčani dolaze do toliko željenoga vodstva. Strijelac je bio Zlatko Kvasnovski. Međutim, Gašinačni u 70. minuti uspijevaju izjednačiti. Ubačenu loptu iz prekida izbacili su josipovači braniči, ali tek na desetak metara gdje je na loptu natrčao Živković koji snažnim udarcem pogađa Gavljakovu mrežu. Josipovčani sve bacaju u napad i uspijevaju u 83. minuti drugim golom Zlatka Kvasnovskoga doći do vodstva. Doduše, gosti su se bunili jer je gol priznat tek na intervenciju pomoćnog suca koji je potvrdio da je lopta prešla gol liniju. I kada se činilo da će Josipovčani ipak upisati tri boda, dogodio se Renato Lulić. Gašinački napadač uputio je odličan udarac s dvadestak metara koji je završio iza Gavljakovih leđa. Ovaj bod Gašinčanima jako puno znači u borbi za opstanak, ali i Josipovčani su sada svoje šanse za prvo mjesto sveli na teoriju. Punitovčani im, dva kola prije kraja, bježe šest bodova.

OMLADINAC (ĐS) – SLAVONIJA (P) 0:5

Lider prvenstva autoritativno je krenuo u Selcima Đakovačkim i već u prvih dvadeset minuta riješio pitanje pobjednika. Seriju golova otvorio je u šestoj minuti Ivan Vinko, a već u 11. minuti Josip Vranić postiže drugi pogodak za svoju momčad. Uraganski su nastavili Punitovčani, a 19. minuti već je bilo 3:0. Strijelac je bio Ivan Perić.
U nastavku susreta, Punitovčani su nastavili s napadačkom igrom, to im je donijelo još dva pogotka. Josip Vranić u 56. minuti postigao je svoj drugi pogodak da bi utakmicu zaključio Marko Bjelobrk koji u 73. minuti postiže peti pogodak. Za tri nova boda i još jedan korak bliže toliko željenom naslovu prvaka.
U sljedećem kolu Punitovčani će na svom terenu dočekati susjede iz Josipoca i u toj utakmici mogu potvrditi prvo mjesto.

SLAVONIJA (B) – BUDUĆNOST 2:2

Budrovčani su odigrali korektnu utakmicu protiv Gorjanaca koji su lovili bodove spasa. Domaći igrači bilii su bolji u prvom poluvremenu što su potvrdili i vodstvom 2:0. U 26. minuti Hrvoje Mižurić zatresao je Bunozinu mrežu za budrovačko vodstvo, a na 2:0 povećao je Ivan Djaković. Kada se činilo da će obje momčadi na odmor, Gorjanci su smanjili rezulat na 1:2. U 45. minuti strijelac je bio Matej Pavić. U nastavku utakmice, Gorjanci su pokušavali doći do izjednačenja, a to im je uspjelo u 56. minuti kada je Mijo Gregić postigao pogodak za 2:2. Do kraja utakmice nije više bilo golova, ali, nažalost, utakmica je završila teškom ozljedom Đure Tillija koji je hitnom pomoći prevezen u bolnicu gdje je podrgnut operaciji zgloba. Budovačkom napadaču želimo brzo ozdravljenje i povratak na teren. Ovim bodom Gorjanci su uhvatili priključak s Ivanovčanima i Trnvčanima.

REKORD – ŠOKADIJA 1:4

Nakon teške i iscrpljujuće utakmice u Kupu NS Đakovo nogomtaši Šokadije pronašli su snage i motivacije te su u Kondriću opravdali ulogu favorita. U prvom poluvremenu, Kondrićani su držali terensku ravnotežu, ali u 37. minuti Antonio Đursović postiže vodeći pogodak za Šokadiju.to je ujedno bio i rezultat prvoga poluvremena.
Šokadija je u nastavak utakmice krenula sa željom da što prije postigne drugi pogodak čime bi se približili pobjedi. U 57. minuti Ante Andriejvić postiže drugi pogodak za gostujuće vodstvo 2:0. Ali, Kondrićani odgovaraju smanjenjem rezultata. Strijelac za 1:2 bio je Igor Premužić. U nastavku utakmice, Šokadaija je golovima Antonija Đurasovića i Ivana Matića došla do konačnih 4:1. I nove pobjede koja ih je približila drugoplasiranim Josipovčanima na samo dva boda zaostatka.

Autor: Miro Šola