HAJDUK (ŠP) – DRAČICE 1:0

Po vrlo teškom, sparnom vremenu obje momčadi igrale su oprezno tako da nije bilo previše izglednih prilika za pogotke. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 60. minuti kada je Alen Pitlović odlično asistirao Stjepanu Đambiću koji pogađa Čolićevu mrežu. Nakon toga, Dračičani su krenuli puno agresivnije prema golu Marija Ivića, ali je domaći golman obranio nekoliko teških udaraca.

OMLADINAC (J) – RADNIČKI      3:0

Josipovčani su od početka utakmice imali dominaciju, a već u 15. minuti Dani Smolka postigao je vodeći pogodak za domaće vodstva. Bolju igru domaćini su u 35. minuti okrunili drugim pogotkom. Ponovo je strijelac bio mladi Dani Smolka. Bio je to rezultat prvoga poluvremena. U nastavku susreta, točnije u 48. minuti Dani Smolka postiže, u svom prvom nastupu od prve minute, svoj treći pogodak.

OMLADINAC (ĐS) – DINAMO (TR) 3:1

U susretu Selčana i Trnavčana publika je vidjela dosta tvrdu utakmicu u kojoj se nije umiralo u ljepoti. Gosti su se na početku bolje snašli te su u 15. minuti došli u vodstvo. Matko Fogadić je uputio udarac s dvadesetak metara, bio je to prekrasan pogodak. Samo sedam minuta kasnije Selčani su izigrali trnavačku obranu, a sam se pred golmanom našao Vladimir Davidović koji pogađa Zlatunićevu mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice i jedni i drugi imali su podjednak posjed lopte, a u završnici susreta domaćini su došli do pobjede. U 79.minuti starat trnavačkoga braniča sudac Tomić označio je kao kazneni udarac. Kristijan Vrtarić je bio siguran izvođač najstrože kazne za domaće vodstvo 2:1. U samoj završnici najbolji igrač utakmice Danijel Brataljenović sam se našao u kaznenom prostoru Dinama i mirno plasirao loptu u Zatunićevu mrežu.

SLAVONIJA (B) – SLOGA 0:4

Derbi začelja definitivno je razriješio sve dileme. Budrovčani nisu pronašli način kako svladati Korićane. A jedan čovjek ih je „zavio u crno“. riječ je o Silviju Matijeviću koji je postigao sva četiri pogotka. Seriju je  započeo u 24.minuti kada je svojoj momčadi donio dragocjeno vodstvo. Budrovčani nisu pronašli pravi odgovor, a Matijević u 39. minuti postiže drugi pogodak. Nakon toga, igra Slavonije potpuno je nestala, a u nastavku susreta Matijević je još dva puta pogodio Zorićevu mrežu za visoku i zasluženu pobjedu Sloge. Ovim porazom Budrovčani su se definitivno oprostili od borbe za opstanak.

REKORD – MLADOST (I) 2:1

Domaćini su više željeli pobjedu i to je bio ključni detalj utakmice. U 44. minuti Tremboš je iskoristio pogrešku ivanovačke obrane i matirao golmana Slavića za 1:0. Odmah početkom drugoga poluvremena Josip Aničić postiže izjednačujući pogodak, a ključni trenutka utakmice dogodio se u 60.minuti kada Marijan Žeravica postiže drugi pogodak za Kondrićane. Dokraja utakmice, gosti su pokušavali doći do izjednačenja, ali kondrićka obrana bila je na visini zadatka.

ŠOKADIJA – HOŠK   2:1

Teškom mukom Šokadija je došla do tri boda čime su su nastavili niz pobjeda. U prvom poluvremenu gosti iz Gašinaca su se branili i uspjeli su do odmora sačuvati svoju mrežu. U nastavku susreta domaće igrače počela je hvatati nervoza, a to su iskoristili gosti i golom Živkovića u 69. minuti došli u vodstvo. Nakon toga, domaći su igrači krenuli na sve ili ništa ito im je donijelo preokret. U 76. minuti Zdravko Degmečić iz kaznenoga udarca postiže pogodak za izjednačenje, a u 90. minuti  Ilija Degmečić dovodi svoju momčad do „vrata raja“ odnosno tri boda.

BUDUĆNOST – SLAVONIJA (P)    1:4

Punitovčani su odradili rutinski posao u Gorjanima. Doduše, punih 35 minuta trebalo im je da slome otpor domaćina, a tada su za samo osam minuta postigli dva pogotka koja su usmjerila utakmicu u korist vodeće momčadi lige.  Mrežu Gorjanaca načeo je Darko Veverec u 35. minuti, a nakon toga, u 43. minuti Stjepan Maričić postiže pogodak za 2:0 i miran odlazak na odmor. Odmah na početku drugoga poluvremena Josip vranić upisuje se u listu strijelaca i svoju momčad dovodi do sigurnoga vodstva 3:0.  Otpor Gorjanaca je potpuno pao, a gosti su u 54. minuti drugim golom Maričića povećali vodstvo na 4:0. U samoj završnici, točnije u 88. minuti Gorjanci su postigli počasni pogodak, a strijelac je bio Josip Ivanović.

Autor: Miro Šola