DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

22. KOLO

HAJDUK (ŠP) – RADNIČKI  1:1

U Širokom Polju vidjeli smo korektnu i fer utakmicu u kojoj su obje momčadi pokazale zašto se nalaze u gornjem dijelu tablice. Domaćini su imali više od igre, ali su gosti svoju priliku čekali iz kontri.  Kontru u 14. minuti gosti su pretvorili u vodstvo. Horvat je u kaznenom prostoru gostiju pronašao Gorana Lagatora koji glavom trese Ivićevu mrežu. Domaćini su do odlaska na odmor pokušavali ubačajima sa strane, imali su nekoliko udaraca glavom, ali viškovački golman Drenjančević bio je na visini zadatka. Gosti su mogli podebljati svoje vodstvo, ali je golman Ivić zaustavio udarac Horvata.

Početkom drugoga poluvremena domaćini su došli do izjednačenja. Ubačenu loptu Veselinovića iz kornera dočekao je Stjepan Đambić i glavom pogodio viškovačku mrežu. U samoj završnici gosti su tražili od suca Kovčalije kazneni udarac zbog igranja rukom u kaznenom prostoru, ali sudac je ostao nijem. Do kraja susreta, više nije bilo pogodaka tako da možemo zaključiti da je rezultat realan.

DRAČICE – DINAMO (TR)  4:1

Za NK Dračice gosti iz Trnave nose i posebnu sentimentalnu vrijednost. Naime, pri osnutku kluba, Dračice su prvu prijateljsku utakmicu odigrali upravo protiv Dinama, a volja je htjela da u prva službena utakmica kluba sa Sjevera bude protiv Trnavčana. Statističari su potvrdili da su ova dva kluba dosada odigrala četiri utakmice, Dinamo je upisao tri pobjede, a posljednja prvenstvena u Trnavi odigrana je bez pobjednika. Dinamo je zabio sedam, a Dračičani tri gola.

U prvih pola sata Trnavčani su se uspješno branili, ali tada Dračičani postižu prvi pogodak koji je otvorio seriju golova. Luka Nerovčič postigao je vodeći pogodak za domaćina, a dokraja prvoga poluvremena Marijan Udovčić postiže drugi pogodak za komotniju situaciju domaće momčadi. U nastavku susreta ništa se nije mijenjalo. Dračičani su napadali, a gosti iz Trnave čekali priliku iz kontre. U 60. minuti Domagoj Krizmanić upisuje se u listu strijelaca, a četvrti gol za domaće postiže Marko Andričić. Gosti u samoj završnici golom Luke Katalenića postižu počasni pogodak.

OMLADINAC (J) – SLOGA 3:0

Josipovčani su ostvarili rutinski pobjedu protiv Sloge iz Koritne. Već u osmoj minuti domaćini su golom Danija Smolke došli u vodstvo 1:0, a u 33. Enis Brkić povećava vodstvo na 2:0. Bio je to rezultat prvoga poluvremena. U nastavku susreta, ritam utakmice je znatno opao, domaćini zadovoljni vodstvom, a gosti ne baš pretjerano aktivni prema protivničkom golu. U samoj završnici Alen Stuhli postigao je treći pogodak (85.) za sigurnu pobjedu Josipovčana.

REKORD – SLAVONIJA (P) 1:4

Vodeća momčad lige Slavonija iz Punitovaca napravila je još jedan korak prema naslovu prvaka. Osnovno pitanje bilo je može li iskusna kondrićka obrana zaustaviti raspoloženi punitovački napad. Gosti su u prvom poluvremenu rutinski odigrali i s dva pogotka usmjerili utakmicu na svoj mlin. Gosti su seriju golova otvorili u 25. minuti kada igrač-trener Goran Uzelac postiže vodeći pogodak. Do odlaska na odmor Punitovčani su podebljali svoje vodstvo. Na 2:0 povisio je Darko Veverec u završnici prvoga poluvremena.

U nastavku susreta, golovima Uzelca iz kaznenoga udarca i Poljarevića, Punitovčani su došli do visokoga vodstva i sigurne pobjede. Domaćini su u samoj završnici golom Sačeka smanjili rezultat na konačnih 1:4.

OMLADINAC (ĐS) – MLADOST (I) 4:0

Selačni su ostvarili uvjerljivu i zasluženu pobjedu protiv Ivanovčana. Gosti su se dobro držali do završnice prvoga poluvremena kada su nepažnjom svojih braniča ubacili loptu u vlastitu mrežu. Strijelac je bio Vidović. Samo tri minute kasnije nakon ubačene lopte u kazneni prostor Mladosti, Brataljenović glavom pogađa Dolićevu mrežu za 2:0.

U nastavku utakmice, Selčani i dalje imaju više od igre, a u 63. minuti solo akcijom Stjepan Vardić bježi protivničkoj obrani i mirno šalje loptu u gostujuću mrežu. Točku na “i” u 87.minuti četvrtim pogotkom stavio je Bilić. Ovom pobjedom Omladinac je došao na četvrto mjesto pretekavši Hajduk iz Širokoga Polja.

ŠOKADIJA – BUDUĆNOST  9:0

Gorjanci su se na strizivojnskom gostovanju odlično držali u prvih 45. minuta. Primili su tek jedan pogodak, a u 28.minuti strijelac je bio Ilija Degmečić. Međutim, u nastavku susreta, njihova se igra raspala tako da su domaćini napunili njihovu mrežu do vrha. Golovima su padali kao po tekućoj vrpci: u 47. Antonio Andrijević za 2:0, u 51. Ivan Matić za 3:0, zatim dva gola Mašića za 5:0 (61. i 65.minuta). Niti tu nisu stali igrači Šokadije. Mašić u 70. minuti postiže svoj hat-trick za 6:0, a u 78. Andrijević postiže svoj drugi pogodak. Deveti gol postigao je u 88. minuti Josip Damjanović

SLAVONIJA (B) – HOŠK  3:2

Autor: Miro Šola