DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

26. KOLO

DRAČICE – SLAVONIJA (P)  2:1

Dračičani su, kako priliči njihovoj gostoljubivosti, čestitali Punitovčanima na osvajanju naslova prvaka i zaželjeli im prolazak u Prvu županijsku ligu, ali to nije značilo da će im pokloniti i bodove. Dapače, u svojoj prvoj drugoligaškoj sezoni Dračičani su željeli s tri boda osigurati četvrtu poziciju. I u tome su uspjeli. Domaćini su poveli u 26. minuti iz jedanaesterca, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Ivan Grgić.

Gosti su bolje otvorili drugo poluvrijeme te golom Josipa Peraka došli do izjednačenja. Ipak, u završnici susreta, Igor Čečura postigao je drugi pogodak za Dračice i obostrano slavlje je moglo početi. Punitovačko za naslov prvaka, a dračičko za četvrto mjesto.

HAJDUK (ŠP) – SLOGA  4:0

Širokopoljci su se nadali da pobjedom protiv Sloge još mogu doći do četvrtoga mjesta što bi s obzirom na njihovu mladu momčad bio odličan uspjeh. I u toj namjeri su uspjeli, ali su Dračičani pobijedili Punitovčane i tako ipak Hajduku ostaje peta pozicija. U prvom poluvremenu gosti su dobro stajali na terenu, ali su Širokopoljci ipak u 36. minuti pronašli put do njihove mreže. Strijelac za 1:0 bio je Josip Džambić. U nastavku susreta, domaćini nikako nisu pronašli načina kako razbiti čvrstu obranu Sloge. Ipak, u završnici susreta, točnije u 80. minuti, Ognjenović iz kaznenoga udarca dovodio Hajduk u vodstvo 2:0. U samoj završnici domaćini su postigli još dva pogotka (Duspara i Bakić) za uvjerljivu pobjedu Hajduka. I peto mjesto je tu.

DINAMO (TR) – MLADOST (I)  2:2

Podjelom bodova i Trnavčani i Ivanovčani su ostvarili zacrtani plan – izbjegli pretposljednje mjesto koje još uvijek ne garantira ostanak u ligi.

RADNIČKI – HOŠK  3:3

Utakmica između Radničkoga i HOŠK-a protekla je u otvorenoj utakmici u kojoj su i jedni i drugi željeli do pobjede. Već u desetoj minuti domaćini dolaze u vodstvo. Gudelj je točnom loptom pronašao Zlatka Horvata koji glavom pogađa gašinačku mrežu. Gosti su izjednačili iz slobodnoga udarca kojega je s 25metara izveo Robert Hrgić. Pogodio je same rašlje gola Danijela Drenjančevića. Gašinčani su u samoj završnici poveli 2.1, a strijelac je bio Marko Peša. Asistent za drugi pogodak bio je Milković. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta, bolju igru domaći igrači okrunili su s dva pogotka. U 59. minuti ponovo je asistent bio Gudelj koji n rubu kaznenoga prostora pronalazi Kovača. Za 2:2. Svoj drugi pogodak, a viškovački treći, postigao je Zlatko Horvat. U završnici utakmice Gašinčani su došli do trećega pogotka koji im je donio bod. Strijelac je bio Danijel Rac koji s 25 metara pogađa viškovačku mrežu.

Nakon utakmice, svoju ostavku,  pismenim putem poslao nam je trener Radničkoga Domagoj Vragolović: „Zahvaljujem se igračima i upravi na suradnji. Razlog ostavke su loši rezultati u zadnjim utakmicama u kojima smo ostvarili samo jednu pobjedu i doživjeli čak sedam poraza. Igračima i upravi želim sreću u novom prvenstvu“.

OMLADINAC (J) –  BUDUĆNOST 4:1

Josipovčani su u posljednjem kolu osigurali pobjedu koja im, na njihovu žalost, donosi samo treće mjesto. Prisjetimo se da su Josipovčani bili jesenski prvaci i da su do posljednjih nekoliko kola vodili borbu za prvo mjesto sa susjedima iz Punitovaca.

Budućnost je ovim porazom završila na pretposljednjem mjestu i njihova drugoligaška sudbina ovisit će o uspjehu Punitovčana u kvalifikacijama za ulazak u Prvu županijsku ligu. Ukoliko se Slavonija plasira u više rang, Budućnost bi zadržala status županijskoga drugoligaša.

OMLADINAC (ĐS) – ŠOKADIJA   0:1

U prvom poluvremenu vidjeli smo po nekoliko prilika sa svake strane, ali prema prikazanoj igri, neriješen rezultat je najrealniji. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 59.  minuti kada je ubačena lopta u domaći kaznen prostor u ruku pogodila Krešimira Jelačića, a sudac Zvonimir Novoselić pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je kapetan Šokadije Ilija Degmečić. Do kraja susreta, bila je to ravnopravna utakmica u kojoj se rezultat nije mijenjao. Ovom pobjedom Šokadija je osvojila drugo mjesto, odmah iz prvaka Slavonije iz Punitovaca.

SLAVONIJA (B) – REKORD  5:4

Lijepu i za publiku zanimljivu utakmicu odigrali su Budrovčani i Kondrićani. Bez rezultatskoga imperativa, već od samoga početka počeli su padati golovi kao po tekućoj vrpci. Nešto uspješniji u prvom poluvremenu bii su domaćini koji su vodili 3.2.

U nastavku susreta, Kondrićani preokreću rezultat i u 80. minuti dolaze u vodstvo 4:3, ali zahvaljujući raspoloženome Mižuriću i Martinoviću, u samoj završnici, Budrovčani postižu dva pogotka i dolaze do konačne pobjede 5.4. Nažalost, ovi bodovi za Slavoniju ništa ne znače jer će budrovačka momčad od sljedeće sezone nastupiti u Ligi Nogometnog središta Đakovo.

Autor: Miro Šola