DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

25. KOLO

REKORD – HAJDUK (ŠP)  1:1

Jedina utakmica koja nije imala rezultatski naboj bila je između Rekorda i Hajduka. U igri bez obveza Kondrićani su poveli u 22. minuti golom Horvata, a gosti su bolju igru okrunili u 77.minuti kada je Blažević postigao pogodak za konačnih 1:1.

ŠOKADIJA – SLAVONIJA (B)  8:1

Nogometaši Šokadija visokom pobjedom protiv budrovačke Slavonije došli su na drugo  mjesto jer su Josipovčani poraženi u Punitovcima. Budrovčani su i u Strizivojni pokazali da imaju solidnu momčad koja zna igrati, ali nedostatak fizičke pripreme je ono što ih košta visokih poraza. Solidno su Budrovčani igrali prvih pola sata kada je rezultat bio 0:0. Međutim u samoj završnici, golovima Mandairća, Andrijevića i Josipa Damjanovića Šokadija na odmor odlazi sa sigurnim vodstvom 3:0. Antonio Andrijević svojim drugim golom otvara drugo poluvrijeme, a u 65.minuti Ručević postiže počasni pogodak za Budrovčane. Do kraja susreta Mašić, Andrijević i Đurasovića postižu pogotka za konačnih 8:1.

BUDUĆNOST – OMLADINAC (ĐS)  5:0

Gorjanci su već u drugoj minuti postigli vodeći pogodak, a to je poremetilo selačke planove. Budućnost je igrala na sve ili ništa jer im je samo pobjeda garantirala kakve-takve šanse za opstanak. Do kraja utakmice Gorjanci su postigli jš četiri pogotka za visoku i sigurnu pobjedu.

SLAVONIJA (P) – OMLADINAC (J)   2:1

Zaslužena pobjeda Punitovčana. U otvaranju utakmice Josipovčani su imali stopostotnu priliku, ali je Igor Stuhli pogodio prečku, međutim, tada je uslijedila kazna. U 19.minuti ubačena je lopta iz prekida, braniči su slabo reagirali, lopta je došla do Štiglera koji je dodirnuo loptu i zatresao mrežu. U 36. minuti Punitovčani su podebljali rezultat. Domaćini su brzo izveli slobodan udarac, na rubu kaznenoga udarca joispovački branič srušio je domaćega napadača, a sudac Tomić pokazao je na bijelu točku. Do kraja prvoga dijela Josipovčani su smanjili rezultat. Domagoj Hulak uputio je udarca s 25 metara, prevarila vratara i Stipanovića i prošla ispod njega.

U nastavku susreta, Josipovčani su krenuli na sve ili ništa, Imali su više od igre, ali završnica je bila nekonkretna. U samoj završnici Kocur je promašio čistu priliku. Golman Stipanović odbio je loptu do Zvonimira Kocura koji promašuje glavom.

HOŠK – DRAČICE  2:2

Gašinčani su odlično otvorili utakmicu protiv Dračica. U 20. minuti Peša je doveo domaćine u vodstvo1:0 da bi u 28. isti igrač postigao i svoju drugi pogodak za veliko vodstvo 2:0. tada se bude uspavani Dračičani koji golom Blaškića iz kaznenoga udarca smanjuju na 1.2, da bi u završnici prvoga dijela Škalić postigao drugi pogodak za 2:2. U drugom poluvremenu, obje su momčadi imale nekoliko izglednih prilika, ali rezutla se nije mijenjao. Svakoj momčad pripao je po bod.

MLADOST (I) – RADNIČKI  4:3

Utakmica između Ivanovčana i Viškovčana protekla je u dva potpuno različita poluvremena. U prvom su dominirali gosti koji su postigli tri pogotka i nagovijestili svoju pobjedu. Seriju golova otvorio je 23. minuti Stjepan Gurdon, da bi šest minuta kasnije Mijakić doveo radnički u vodstvo2:0. U završnici poluvremena Stjepan Gurdon svojim je drugim pogotkom donio vodstvo radničkome 3:0. I tada se činilo da su Ivanovčani u nemogućoj situaciji.

U drugom poluvremenu, na terenu je postojala samo jedna momčad – ona Mladosti. U 55.minuti domaćini smanjuju vodstvo na 1:3 golom Zlata Aničića iz kaznenoga udarca. U 59. minuti Radoš je zatresao vlastitu mrežu za smanjenje vodstva na2:3. Nakon toga, trener gostiju Domagoj Vragolović radi dvije izmjene, a to koriste domaćini i s dva gola preokreću rezultat u svoju korist. Josip Aničić u 65. postiže pogodak za 3:3, a u 88. iz drugoga dosuđenoga jedanaesterca Zlatko Aničić donosi vrijedne bodove Ivanovčanima.

SLOGA – DINAMO (TR)   3:1

U borbi dviju momčadi koje se grčevito bore za opstanak, Sloga je na svom terenu upisala ključnu pobjedu. U prvom poluvremenu bila je to tvrda i neizvjesna utakmica u kojoj su domaćini u 38. minui iz jedanaesterca došli u vodstvo.  Siguran strijelac bio je Dalibor Tost.

U nastavku susreta, gosti su u 71. minuti uspjeli izjednačiti rezultat, a strijelac je bio Josip Bartoš. Međutim, u završnici utakmice bolju igru s dva pogotka okrunili su igrači Sloge. U 78. Marin Penava postiže drugi pogodak, a Ivan Romac iz slobodnoga udarca postiže konačnih 3.1.

Autor: Miro Šola