KUP NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO

PRVO KOLO

DINAMO (TR) – OMLADINAC (J) 0:2 (0:1)

Trnava – Igralište Kratina. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Elko Crn (Đakovački Selci). Strijelci: 0:1 Josip Batorek (9.), 0:2 Štefančić (79.).

DINAMO (TR): Zlatunić, Benić (53. Marko Ivaković), Bartoš (83. Marko Lovaković), Josip Franjić, Kokalović, Mikić, Svilanović, Katalenić (83. Matić), Tiborc, Živković (57. Ivan Stipić), Peša.

OMLADINAC (J): Brandis, Kolarik (62. Bruno Kukučka), Josip Batorek (57. Denis Brkić), Kocur, Šlegl (67. Vragolović), Kanisek, Alen Stuhli, Josip Hulak, Marijan Batorek (62. Čajić), Štefančić (82. Leo Kvasnovski), Dorijan Hulak.

Po teškom i sparnom vremenu obje momčadi napravile su dosta pogrješaka u predaji lopte. Trnavčani su manje-više prijetili iz prekida, ali udarci Mateja Svilanovića i Marka Peše završavaju izvan okvira gola. U devetoj minuti Josipovčani su došli do vodstva. Josip Batorek povukao je kontru, na desnom boku pronašao je Dorijana Hulaka koji šutira, a lopta prolazi kroz domaći peterac i dolazi do Josipa Batoreka koji mirno posprema loptu u mrežu. Josipovčani su mogli podebljati vodstvo, ali Dorijan Hulak izlazi sam pred golmana Zlatunića, međutim, njegov udarac završava pored gola. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Trnavčani su imali stopostotnu priliku, ali Matej Svilanović glavom puca pored gola. U samoj završnici utakmice Josipovčani postižu drugi pogodak čime rješavaju pitanje pobjednika. Štefančić je prošao kroz sredinu, pobjegao čak trojici domaćih igrača i udarcem s 18 metara pogađa same rašlje trnavačkoga gola. Do kraja utakmice Josipovčani su mogli i do veće pobjede, ali prilike za pogotke propustili su Leo Kvasnovski i Bruno Kukučka. Osim toga, domaći vratar Zlatunić obranio je i jedanaesterac Josipu Hulaku.

DRAČICE – REKORD 3:1 (0:1)

Đakovo – Igralište Croatia 1971. Gledatelja: 100. Sudac: Zvonimir Novoselić (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Lulić (Kuševac) i Robert Dorić (publika). Strijelci: 0:1 Aničić (9.), 1:1 Grgić (60.), 2:1 Iletić (62.), 3:1 Lipar (63.).

DRAČICE: Cikač, Stjepan Kušević, Iletić, Đurđević, Kasa, Tadić (75. Šarčević), Grgić, Lucijanić (63. Lipar), Ivan Krizmanić (89. Gavran), Domagoj Krizmanić (75. Udovčić), Marko Andričić (39. Jezdidžić). Trener: Mirko Kajba.

REKORD: Rukavina, Božidar Kedveš, Francem, Kryk, Balabanić, Tremboš (60. Ante Duvnjak), Nikolić, Aničić (73. Gabrijel Kedveš), Marijan Žeravica (85. Jakšić), Stanić, Danijel Kedveš. Trener: Miro Aračić.

Ovo je možda bio i jedan od najzanimljivijih parova prvoga kola Kupa NS Đakovo. Kondrićani tradicionalno igraju odlično protiv Dračičana, a to su potvrdili i u prvih 45 minuta. Prvi ozbiljniji napad gostiju završio je vodstvom. Slobodan udarac s 25 metara izveo je Nikolić, a lopta se od stative odbila do Josipa Aničića kojemu nije bilo teško ubaciti loptu u praznu mrežu. Već u sljedećem napadu Kondrićani su mogli do drugoga gola. Po lijevoj strani prošao je Aničić, ubacio loptu u dračički peterac gdje se našao Balabanić, Veznjak Rekorda se spetljao i umjesto da loptu ubaci u mrežu, šalje je pored gola. Nakon toga Dračice su uspostavile terensku ravnotežu, preuzeli posjed lopte, ali do odmora rezultat se nije mijenjao.

U prvih 15 minuta nastavka, domaćini su nagovijestili igru na sve ili ništa. I takav pristup donio im je rezultat. Za samo pet minuta postigli su tri pogotka i tako preokrenuli rezultat u svoju korist. U 60. minuti iskusni Ivan Grgić postiže prvi pogodak za 1:1, da bi samo dvije minute kasnije Josip Iletić doveo Dračice u vodstvo 2:1. Trener Kajba u igru je uveo novo pojačanje Stjepana Lipara (došao iz selačkoga Omladinca) koji u prvom dodiru s loptom postiže treći pogodak za konačnih 3:1.

Odlična utakmica u kojoj su obje momčadi potvrdile da će spremne krenuti u borbu za bodove.

RADNIČKI – TORPEDO 1:0 (0:0)

Susjedski derbi između Viškovčana i Kuševčana ponudio je tvrdu utakmicu u kojoj su gledatelji vidjeli samo jedan pogodak. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 70. minuti kada je Mario Rajčević postigao pogodak za kuševačko vodstvo 1:0. Na kraju se potvrdilo da je to bio i odlučujući trenutak utakmice. Kuševčani su teže od očekivanoga došli do pobjede, ali kako kaže narodna izreka: „Pobjedi se ne gleda u zube“. U ovom trenutku, za Torpedo je najvažnije da su prošli u drugo kolo Kupa NS Đakovo.

ŠOKADIJA – VINOGRADAR 5:2 (4:2)

Strizivojna – Igralište NK Šokadija. Gledatelja: 100. Strijelci: 0:1 Ivan fehir (8.), 1:1 Josip Damjanović (14.), 2:1 Mato Damjanović (29.), 3:1 Antonio Asić (34.), 3:2 Stjepan Petrović (35.), 4:2 Antonio Asić (36.), 5:2 Ilija Degmečić (89.).

Već u osmoj minuti „vinogradari“ su zaprijetili domaćinima. Na ubačenu loptu Stableka iz kornera najviši u skoku bio je Ivan Fehir koji glavom pogađa domaću mrežu, za 0:1. To je očito razljutilo domaće igrače koji postižu tri pogotka i preokreću rezultat u svoju korist. U 14. minuti Mato Damjanović poravnava rezultat na 1:1 da bi u 29. Mato Damjanović postigao vodeći pogodak za Šokadiju. Za samo tri minute gledatelji su vidjeli tri pogotka. Najprije je u 34. Antonio Asdić postigao treći momčadski pogodak, da bi samo minutu kasnije gosti golom Stjepana Petrovića smanjili rezultat na 2:3. U sljedećem napadu Asić je postigao svoj drugi pogodak za miran odlazak Šokadija na odmor s vodstvom 4:2.
U nastavku utakmice, Vinogradar je imao više od igre, stvorio je nekoliko izglednih prilika, ali jednostavno lopta nije htjela u gol. U posljednjim trenucima utakmice, Šokadija iz slobodnoga udarca postavlja konačan rezultat 5:2 i plasman u drugo kolo. Strijelac je bio Ilija Degmečić. Na kraju, zasluženo, ali i „vinogradarima“ treba čestitati na borbenoj i fer igri.

JEDINSTVO – RATAR 4:6 (2:5)

Forkuševci – Igralište NK Jedinstvo. Gledatelja: 100. Sudac: Slaven Florijančić (Jurjevac). Pomoćnici: Mario Vuković (Đakovo) i Ante Lukić (publika). Strijelci: 0:1 Bekić (3.), 0:2 Horvat (6.), 1.2 Matković (21.), 1:3 Bekić (27), 1:4 Florian Abramović (37.), 2:4 Bježančević (40.), 2:5 Horvat (41.), 3:5 Matković (60.), 4:5 Diklić (75.), 4:6 Florian Abramović (83.).

JEDINSTVO: Krešimir Juroš, Dalibor Vočanec, Marijanović, Antonio Paradžik, Diklić, Matković, Bježančević, Dalibor Paradžik, Ivan Juroš.

RATAR: Galić, Bošnjaković, Brzaj, Liščević, Horvat, Florian Abramović, Adrić, Manuel Abramović, Križanović, Ivan Tunuković, Bekić.

Nogometaši Ratara autoritativno su otvorili utakmicu želeći što prije riješiti pitanje pobjednika. Već u drugoj minuti Dean Bekić dovodi Piškorevčane u vodstvo 1:0 da bi samo tri minute kasnije Ivica Horvat drugi puta zatresao Juroševu mrežu. Domaćini su sredili svoje redove i prekrasnim slobodnim udarcem s dvadesetak metara Matković smanjuje rezultat na 1:2. Ipak, Piškorevčani postižu još dva pogotka za vodstvo 4:1. Za 3:1 drugim golom poentira Bekić da bi se za 4:1 u listu strijelaca upisao i Florian Abramović. Forkuševčani postižu drugi pogodak, a za njega je „kumovao“ golman Galić koji je krivo procijenio jedan upućeni balon prema golu. Lopta mu je ispala, odbila se od prečke i došla do forkuševačkoga napadača Bježančevića koji u 40. minuti smanjuje rezultat na 2:4. Ipak, u 41. minuti Horvat svojim drugim pogotkom postavlja rezultat prvoga poluvremena – 2:5.

U nastavku utakmice, obje su momčadi pokazale dobre dijelove svoje igre. Domaćini mogu biti zadovoljni jer su drugi dio utakmice odigrali 2:2, ali trener Mišić dao je priliku svim igračima s klupe. Forkuševčani golovima Matkovića i Diklića smanjuju rezultat na 4:5 i donose neizvjesnost u samu završnicu utakmice. Ali, iskusni Florian Abramović smiruje domaće navijače i svojim drugim pogotkom postavlja konačnih 4:6.

SLAVONAC (P) – SLAVONIJA (P) 2:3 (1:2)

Punitovčani su se morali dobrano namučiti kako bi u Kupu prošli Slavonac iz Preslatinaca. Domaćini su u 24. minuti došli u vodstvo golom Antonija Tarnaja da bi u 31. Veverec izjednačio iz kaznenoga udarca. U završnici prvoga dijela gosti su imali više od igre što im je donijelo i vodeći pogodak. Strijelac za 1:2 u 40. minuti bio je Pavo Kovačević, a to je ujedno bio i rezultat prvoga poluvremena.

Ivan Tarnaj postigao je u 66. minuti drugi pogodak za Slavonac i time izjednačio rezultat na 2:2. I kada je mirisalo na moguće iznenađenje, u sudačkoj nadoknadi Veverec iz drugoga kaznenoga udarca dovodi Slavoniju do konačne pobjede. Zaslužene, ali svakako da čestitke treba uputiti i nogometašima Slavonca koji su pružili odličan otpor favoriziranim Punitovčanima.

HAJDUK (ŠP) – MLADOST (ĐS) 0:5 (0:2)

Široko Polje – Igralište NK Hajduk. Gledatelja: 150. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Hrvoje Lovrić (Đakovo) i Krešimir Marković (Đakovo). Strijelci: 0:1 Radnić (8.), 0:2 Bojanović (21.), 0:3 Totić (60.), 0:4 Stanušić (63.), 0:5 Bikić (82.).

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Blažević, Perak, Ljubić, Mandić (46. Stipić), Rudnički, Ognjenović, Josip Džambić, Penava (50. Šušak), Gurdon (55. Marko Džambić).

MLADOST (ĐS): Leko, Bikić, Totić (80. Akrap), Subašić, Branimir Barišić Jaman (46. Bruno Barišić Jaman), Žonka (46. Barišić), Novoselić, Radnić, Stanušić, Bojanović, Grbeša (46. Stipanović). Trener: Ivan Denić.

Iako su nogometaši Hajduka prijetili da će međužupanijskom ligašu iz Satnice pružiti žestok otpor, to se nije dogodilo. Iz jednostavnoga razloga, jer su Satničani u utakmicu ušli s pravim pristupom i već u prvih pola sata praktički riješili pitanje pobjednika. U osmoj minuti Bikić odigrava povratnu loptu do Radnića koji s jedanaest metara pogađa za vodstvo Mladosti. U 21. minuti gosti su povećavali vodstvo. Novoselić je ostavio povratnu loptu koju Grbeša preskače, a na nju natrčava Bojanović i zakucava je u Ivićevu mrežu. Do kraja poluvremena, domaći igrači pokušavali su smanjiti rezultat, ali u njihovim redovima nije bilo raspoloženih napadača.

U nastavku utakmice, Mladost je riješila pitanje pobjednika. U 60. minuti Subašić dugom loptom pronalazi Radnića koji prosljeđuje loptu do Totića. Lagan posao za satničkoga nogometaša za 3:0. Samo tri minute kasnije u listu strijelaca upisuje se Stanušić. Totić je šutirao ne gol, lopta je prošla se igrače i golmana Ivića, a na pravom se mjestu našao satnički napadač i poslao loptu u prazan gol. Za konačnih 5:0 ponovo je najzaslužniji Stanušić koji je primio dugu loptu od Stipanovića, sam krenuo prema golu, nesebično pronašao Bikića kojemu je preostao lagan posao.

SLAVONIJA (B) – HOŠK 4:2 (1:1)

Budrovci – Igralište NK Slavonija. Gledatelja: 150. Sudac: Marko Tomić (Gorjani). Pomoćnici: Rajko Ač (Kuševac) i Vlado Jančikić (Budrovci). Strijelci: 0:1 Kolić (5. – ag), 1:1 Bala (24.), 1:2 Danijel Rac (57.), 2:2 Đaković (75. – 11 m), 3:2 Đaković (89. – 11 m), 4:2 Đaković (90.).

SLAVONIJA (B): Nemet, Ivan Kolić (37. Jurić), Klepo, Mižurić (70. Slobođanac), Tilli, Đaković, Valentin Sito, Marin Kolić, Bala (46. Đuđik), Kladarić.

HOŠK: Grubešić, Danijel Rac, Jakšić (56. Likić), Hrgić, Franjić, Breški, Zeko, Vomš (75. Cvitić), Živković, Grgurić (65. Cvitić), Martinović.

Nogometaši iz Gašinaca bolje su otvorili utakmicu i iz slobodnoga udarca poveli 1:0. U pokušaju da spasi svoju mrežu loptu je u gol ubacio domaći igrač Kolić. Domaćini su sredili svoje redove i uzvratili u 24. minuti golom povratnika Željka Kladarića. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice, ponovo su Gašinčani došli u vodstvo. I opet iz slobodnoga udarca kojega je izveo Danijel Rac. I tada na scenu stupa Đaković koji najprije kazneni udarac pretvara u izjednačenje 2:2. I drugi puta su domaćini u 89. minuti imali kazneni udarac, a opet je siguran realizator bio Đaković. U posljednjim trenucima utakmice Đaković je postigao i svoj treći pogodak čime ja zaslužio epitet igrača utakmice. Gašinčani su odigrali solidnu utakmicu, međutim, u završnici utakmice popustila je koncentracija što su domaćini iskoristili i rezultatom 4:2 plasirali se u drugo kolo Kupa.