LIGA NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO

19. KOLO

VUČEVCI – NAPRIJED  3:2

U borbi za drugo mjesto Vučevčani su slavili s minimalnih 3:2. Domaćini su nakon kornera došli u vodstvo: glavom gol postiže Dinko Birkić. To je bio rezultat prvoga poluvremena. Ante Topalović u nastavku susreta prolazi kroz mrzovićku obranu i postiže drugi pogodak za Vučevčane. Raspoloženi Topalović najzaslužniji je za treći domaći pogodak. Vučevački napadač prošao je obranu Naprijeda, odigrao povratnu loptu do Tonija Pilipovića kojemu nije bilo teško zastresti protivničku mrežu. Gosti iz kaznenoga udarca smanjuju rezultat na 1:3 da bi u posljednjim trenucima utakmice postigli i drugi pogodak za konačnih 3:2.

VELEBIT – DINAMO (TO) 5:0

Za samo dvadeset minuta Potnjanci su riješili pitanje pobjednika u susretu s Dinamom iz Tomašanaca. Već u trećoj minuti Emanuel Rukavina izlazi sam pred gostujućega golmana i dovodi svoju momčad u vodstvo. U 13. minuti Mario Djak Skeledžija iz slobodnog udarca s dvadesetak metara pored živoga zida pogađa tomašanačku mrežu za 2:0. U 19.minuti, nakon bijega gostujućoj obrani, Josip Noval postiže rezultat prvoga poluvremena – 3:0. Potnajnci i dalje pritišću gostujuću obranu, a u 53. minuti Ivan Volarević postiže četvrti pogodak. Konačnih 5:0 djelo je Darija Buluta koji u 73. zaključuje utakmicu.

KEŠINCI – SLAVONAC (ĐURĐANCI)  7:1

I Kešinačni su našli svoje mušterije.Doduše, Slavonac iz Đurđanaca ovo proljeća igra jako slabo, tako da visoka pobjeda kešinačke momčad ne čudi. Ovom pobjedom Kešinčani se priključuju klubovima na dnu, odnosno u sljedećim kolima imaju priliku pobjeći s posljednjega mjesta na kojemu se trenutno nalaze.

RADNIK – ZRINSKI (D)  6:1

Odličnu utakmicu odigrali su Vrbičani i Drenjanci. U prvih pola sata bila je to ravnopravna utakmica u kojoj nije bilo golova. Međutim, domaćini u 27. minuti, nakon duge ubačene lopte koju prima Josip Petrić, dolaze u vodstvo 1:0. U nastavku susreta, domaćini su pokazali više želje za pobjedom i to im je na kraju donijelo i radost. U 53. minuti Žilić sam izlazi pred drenjanskoga golmana i postiže drugi pogodak. Nakon toga, igra gostiju se raspala, a domaćini su postigli još četiri pogotka. Svojim drugim pogotkom Žilić Radnika dovodi u vodstvo 3:0, a nakon odbijene lopte Matijašić posprema loptu u gostujući gol za 4:0. Počasni pogodak za zrinski postiže Andrej Labudić. Do kraja susreta, domaćini postižu još dva pogotka, a za to se pobrinuo Josip Petrić, strijela hat-tricka. Ovom pobjedom Radnik i Zrinski zamijenili su mjesta na tablici.

SLAVONAC (P) – MLADOST (L)  1:0

Teže od očekivanoga nogometaši Slavonca došli su do tri boda. Jedan pogodak ipak bio je dovoljan za pobjedu i slavlje Preslatinčana.

SLOBODAN: JEDINSTVO (FORKUŠEVCI)

Autor: Miro Šola