MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI – 1. KOLO
NK Olimpija Osijek – NK Mladost Satnica Đakovačka  2:1 (2:0)
NK Torpedo Kuševac – NK Borinci Jarmina 5:0 (2:0)

Osijek – Igralište NK Olimpija. Gledatelja: 100. Sudac: Dalibor Marković (Vinkovci). Pomoćnici: Branimir Bradarić (Vukovar) i Davor Vukelić (Vukovar). Strijelci: 1:0 Mijatović (25.), 2:0 Čakalić (28.), 2:1 Ivan Barišić (56. – 11 m).

OLIMPIJA: Havziu, Jurica Pranjić, Petar Pranjić, Marić (74. Špoljarić), Kasač, Čakalić, Kračun (46. Bilandžija), Vidanec (46. Uglješić), Bošnjaković, Škarica, Mijatović.
MLADOST (ĐS): Leko, Stanušić, Bruno Barišić Jaman, Subašić (82. Svalina), Branimir Barišić Jaman (46. Živković), Žonka, Bikić, Bojanović, Grbeša (62. Radnić), Barišić, Novoselić.

Na premijeri u Međužupanijskoj nogometnoj ligi Osijek – Vinkovci Satničani su doživjeli minimalni poraz od starih znanaca iz prve županijske lige. Ali, ne moraju biti nezadovoljni jer su odigrali solidnu utakmicu u kojoj su mogli i do bod(ova). U susretu protiv Olimpije Mladost je bila lišena pomoći svojega trenera zbog smrtnoga slučaja u obitelji tako da je momčad vodio pomoćni trener Marko Barišić.

Prema prvih 25 minuta nije se mogao naslutiti poraz gostiju. U tim periodu imali su više od igre, veći posjed lopte, a s pravom vrte situaciju iz treće minuta kada je u kaznenom prostoru srušen Ivan Novoselić, međutim sudac Marković ostao je nijem.

U 25. minuti domaćini su prvi puta zaprijetili i odmah došli u vodstvo. Subašić je na rubu kaznenoga prostora srušio Mijatovića što je sudac Marković označio kao slobodan udarac. Čakalić je kratko proigrao Mijatovića koji pogađa donji lijevi kut Lekine mreže. Samo tri minute kasnije ponovo se zatresla gostujuća mreža. Dupli pas Mijatović – Čakalić izbacila je ovoga posljednjega pred satničkoga golmana. Leko je bio nemoćan, a osječki napadač smireno je poslao loptu u mrežu. Do kraja prvoga poluvremena Satničani su pokušavali doći do pogotka, ali rezultat se nije mijenjao.

U 46. minuti u igru je umjesto Branimira Barišića Jamana ušao Matija Živković, pojačanje iz jurjevskoga Zrinskoga i to je bio pun pogodak. Napad Mladosti bio je puno prodorniji što je potvrdio u prvoj minuti nastavka kada je pobjegao domaćim stoperima i , prošao i golmana Havziua, ali njegov završni udarac nije bio dovoljno jak tako da je Olimpijin branič loptu izbacio s gol crte. U 56. minuti Matija Živković izborio je kazneni udarac za Mladost, a siguran realizator za 1:2 bio je Ivan Barišić.

Od 67. minute Mladost je imala igrača više jer je sudac Marković Jurici Pranjiću pokazao drugi žuti karton u put u svlačionicu. Do kraja utakmice igralo se na gol Olimpije, ali njihova obrana odradila je odličan posao i sačuvala minimalno vodstvo. Za prvu pobjedu „ljubičica“, a prvi poraz Mladosti. Priliku za popravni ispit Mladost će imati sljedeći vikend kada u Satnici dočekuje momčad Borinaca.

Kuševac – Igralište Lipa. Gledatelja: 200. Sudac: Marin Lovrić (Drenovci). Pomoćnici: Ivan Toman (Štitar), Mato Bjelopavlović (Štitar). Strijelci: 1:0 Milardović (28.), 2:0 Stjević (38.), 3:0 Milardović (48.), 4:0 Bošković (73.), 5:0 Cicvarić (86. – 11 m).

TORPEDO: Vinković, Beljan, Delić, Rajčević, Milardović (72. Filip Cicvarić), Stjević (62. Fogadić), Radoš (65. Paradžik), Antinac, Bošković, Marin Cicvarić, Nikolić Kovačić.
BORINCI: Babić, Netinger, Bručić, Prišćan, Petrovečki (54. Ležaić), Šest, Rodrigues (46. Filipović), Dumbovečak, Ileković (84. Cafuta), Robert Filipović, Brlečić.

Otvaranje nove nogometne sezone u Kuševcu počelo je malom svečanošću. Naime, Ilija Beljan nagrađen je za svoj stoti nastup u dresu Torpeda tako da mu je potpredsjednik kluba Franjo Milković predao počasni dres s brojem 100. Lijepa gesta, svaka čast!

S puno respekta krenuli su nogometaši Torpeda protiv momčadi Borinaca jer su se gosti pojačali s nekoliko dugogodišnjih trećeligaških igrača, a osim toga u momčadi je i jedan Brazilac. Osim toga, trener Goran Uzelac nije mogao računati na kapetana Branimira Ivandu i Zorana Bračka (zbog ozljeda).

U prvih pola sata, nakon početnoga ispitivanja snaga, krenuo je kuševački uragan. Josip Milardović otvori je seriju pogodaka u 28. minuti da bi prinova Bojan Stjević deset minuta kasnije postigao svoj prvi pogodak za Torpedo. S ta dva gola Kuševčani su više nego zadovoljni otišli na odmor.

U nastavku susreta, Kuševčani su još više pritisnuli goste iz Jarmine. Već u 48. minuti Josip Milardović postiže svoj drugi pogodak čime je nagovijestio još pogodaka u gostujućoj mreži. U istu strijelca se u 73. minuti upisao Ivan Bošković, a u samoj završnici susreta kazneni udarac za konačnih 5:0 postavio je Marin Cicvarić. Bila je to odlična nogometna predstava u kojoj smo vidjeli razigrane Kuševčane koji su najavili visoke dometa u novoj ligi.