MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI

10. KOLO

MLADOST (ĐS) – VIŠNJEVAC 2:0 (1:0)

Đakovačka Satnica – Igralište NK Mladost. Gledatelja: 200. Sudac: Marin Lovrić (Drenovci). Pomoćnici: Mato Bjelopavlović (Štitar) i Ivan Toman (Štitar). Strijelci: 1:0 Radnić (28.), 2:0 Totić (62. – 11 m).

MLADOST (ĐS): Slišković, Akrap (46. Bikić), Totić, Svalina, Filip Denić, Žonka, Radnić (68. Branimir Barišić Jaman), Bojanović, Stanušić, Barišić (84. Subašić), Stipanović (55. Grbeša9. Trener. Ivan Denić.

VIŠNJEVAC: Perković, Roberto Tomas (68. Ante Tomas), Ivković, Nađ, Lendić, Zrno (58. Rebrina), Mihaljević, Barišić, Skorup, Nemet, Brezinšak.

Rutinski su nogometaši Mladosti odradili utakmicu protiv Višnjevčana i s nova tri boda izjednačili se na prvom mjestu s Valpovkom i Radničkim. Nakon početnoga ispitivanja snaga, napadi domaćina krenuli su u 22. minuti kada prekid s desne strane Bojanović ubacuje na drugu vratnicu gdje se našao danas najbolji igrač susreta Marin Stanušić čiji udarac završava preko gola. U 25. minuti lopta je završila u gostujućoj mreži, ali pomoćni sudac Toman signalizirao je zaleđe. Žonka je izveo slobodan udarac s desne strane, Žonka je bio najviši u skoku, ali njegov udarac glavom golman Perković brani. Na odbijenu loptu natrčao je Stipanović i poslao ju u mrežu, ali pomoćni sudac podignuo je zastavicu i poništio pogodak. Samo tri minute kasnije, Satničani dolaze do zasluženoga vodstva. Ivan Barišić na lijevoj je strani pronašao Ivana Radnića koji puca prema golu. Lopta je pogodila gostujućega braniča, promijenila smjer i prevarila golmana. I nakon vodstva domaćini napadaju prema protivničkome golu. U 33. minuti Totić dugom loptom pronalazi Bojanovića čiji udarac s ruba kaznenoga prostora golman Perković brani.

I u nastavku utakmice domaćini su bili bolji. U 49. Stanušić ostavlja povratnu loptu za Radnića, njegov udarac završava tik pored vratnice. U 62. minuti Mladost dolazi do drugoga gola. U kaznenom prostoru Skorup ruši Stanušića pa sucu Lovriću nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Stipo Totić. Do kraja susreta domaćini su imali još jednu izglednu priliku. Igrala se 88. minuta kada se Stanušić oslobađa svoga čuvara, nesebično loptu dodaje do Bikića koji puca pored gola.

Ovom pobjedom Mladost se po broju bodova izjednačila s Valpovkom i Radničkim iz Meca. Zanimljivo će biti sljedeće subote kada Satničani gostuju u Valpovu.

DARDA – TORPEDO 3:0 (1:0)

Darda – Igralište Darda. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Kečinović (Osijek). Pomoćnici: Vlatko Lončar (Osijek) i Fran Jerbić (Osijek). Strijelci: 1:0 Kovač (10.), 2:0 Kovač (59. – 11 m), 3:0 Kozić (89.).

DARDA: Cvetko, Babić, Bilušić, Rolj, Petrović, Vodenik (78. Filipović), Božidar Marijanac (84. Jularić), Kovač (88. Oršoš), Kozić, Kraljević (61. Petar Marijanac), Uremović (61. Mandić).

TORPEDO: Vinković, Beljan, Kopecki, Rajčević, Nikolić Kovačić, Radoš, Antinac, Šarić, Mislav Ivanda, Filip Cicvarić (67. Lilić), Paradžik. Trener: Goran Uzelac.

Trener Kuševčana Goran Uzelac muku muči iz tjedna u tjedan kako sastaviti momčad. Tako je bilo i u utakmici protiv Darde u kojoj su nedostajali: Milardović, Fogadić, Branimir Ivanda, Delić, Marin Cicvarić, Josip Čuić tako da poraz uopće ne čudi. Domaćini su tijekom cijeloga susreta imali više od igre, a svoju bolju igru okrunili su u desetoj minuti kada Vanja Kovač treće Vinkovićevu mrežu. Niti primljeni pogodak nije pokrenuo goste, a da se rezultat nije mijenjao najveće zasluge pripadaju kuševačkom golmanu Vinkoviću koji je obranio puno udaraca upućenih na njegov gol.

U nastavku utakmice, nogometaši Darde s dva pogotka potvrđuju svoju pobjedu. U 59. minuti sudac Kečinović dosudio je kazneni udarac za Dardu, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Vanja Kovač. U samoj završnici domaćini postižu i treći pogodak. Strijelac za konačnih 3:0 bio je u 89. minuti Lovro Kozić.