MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI

11. KOLO

TORPEDO – RADNIČKI (Ž) 0:2 (0:1)

Kuševac – Igralište Lipa. Gledatelja: 200. Sudac: Slaven Florijančić (Jurjevac). Pomoćnici: Vlatko Lončar (Osijek) i Željko Lipar (Đakovo). Strijelci: 0:1 Komljenović (11.), 0:2 Elvir Bukva (48.).

TORPEDO: Vinković, Beljan, Marin Cicvarić, Kopecki, Rajčević, Milardović (58. Paradžik), Radoš, Antinac (83. Mislav Ivanda), Bošković, Fogadić (67. Šarić), Nikolić Kovačić. Trener: Goran Uzelac.

RADNIČKI (Ž): Oršolić, Tomšić (65. Lešić), Bakir Bukva, Oreč (67. Bilić), Elvir Bukva (88. Tomislav Pavelić), Komljenović, Matić, Ivkošić, Pavelić (46. Jozić), Lukačević, Luka Oršolić (66. Prnjak).

Kuševčani su popili još jednu gorku pilulu na svom terenu. Odlična momčad iz Županje znalački je parirala domaćoj momčadi, iskoristila svoje prilike, postigla dva pogotka i kući odnijela sva tri boda. Gosti su svoj prvi izlazak u domaće polje pretvorili u vodstvo. Igrala se 11. minuta kada je Komljenović ubacio loptu u Vinkovićevu mrežu. Nakon toga, domaćini su krenuli agresivnije prema županjskom golu. Domaćini su stvarali prilike, ali nije bilo raspoloženoga napadača koji bi zatresao mrežu. Najbolju priliku Kuševčani su imali u 36. minuti kada je sudac Florijančić dosudio kazneni udarac za Torpedo, a usput isključio i Branimira Lukačevića zbog prekršaja u izglednoj situaciji. Loptu je uzeo Stjepan Nikolić Kovačić, šutirao, ali golman Oršolić pročitao je njegovu namjeru i obranio udarac. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao. Kao i u prvom poluvremenu, i u nastavku gosti su bolje otvorili utakmicu. Iako s igračem manje, došli su do vodstva 2:0. Strijelac je u 48. minuti bio Elvir Bukva. Do kraja utakmice, Kuševčani su krenuli na sve ili ništa, ali ova nedjelja nije bila njihov dan. Napadači su u potpunosti zakazali tako da su gosti iz Kuševca odnijeli sva tri boda, a domaćinima produbili krizu.

VALPOVKA – MLADOST (ĐS) 1:0 (0:0)

Valpovo – Sportski park. Gledatelja: 200. Sudac: Nemanja Ostojić (Vukovar). Pomoćnici: Branimir Bradarić (Vukovar) i Davor Vukelić (Vukovar). Strijelac: 1:0 Mutshaus (72.).

VALPOVKA: Vranjković, Kalem, Matoković (75. Novoselić), Parmačević, Sabo (61. Vida), Perak, Pfeifer, Ćavar, Filip Stanić, Valentin Stanić, Mutshaus (82. Šimić).Trener: Goran Brkić.

MLADOST (ĐS): Leko, Subašić (57. Bikić), Bruno Barišić Jaman (74. Stipanović), Svalina, Branimir Barišić Jaman, Žonka, Denić (82. Drmić), Bojanović, Stanušić, Barišić (46. Živković), Grbeša (65. Totić). Trener: Ivan Denić.

Derbi susret između vodeće Valpovke i drugoplasirane Mladosti završio je pobjedom domaćina. U taktički opreznoj igri koja se odvijala na sredini terena, u prvom su poluvremenu gledatelji vidjeli po jednu priliku sa svake strane. U 33. minuti prvi su zaprijetili gosti. Bojanović i Stanušić odigrali su dupli pas, satnički kapetan puca s ruba kaznenoga prostora, ali preko gola. Tri minute kasnije prvi udarac na gol gostiju ostvarili su Valpovčani. Kalem puca s dvadesetak metara, ali malo pored gola. I to je bilo sve od napadačkih akcija. Nastavak utakmice donio je malo otvoreniju utakmicu i više prilika između kojih je pao i pobjednički pogodak. U 51. minuti Barišić ostavlja povratnu loptu za Živkovića, njegov udarac s 15 metara završava preko gola. Domaćini su opasni u 56. minuti. Matković šutira s dvadeset metara, ali satnički golman Leko bio je na mjestu. Dvije minute kasnije Pfaifer je izveo slobodan udarac, na drugoj stativi našao se Matkovoić čiji udarac završava preko gola. Najbolju priliku utakmice imali su igrači Mladosti. Nakon uigrane akcije Barišić je u kazneni prostor izbacio Živkovića koji s osam metara puca preko gola. Nakon toga, uslijedila je kazna. U 66. minuti Matković je prošao po desnoj strani, pronašao Vidu koji puca, ali Leko odbija loptu u korner. U 72. minuti dogodio se ključni trenutak utakmice. Na tridesetak metara od svoga gola neoprezni su bili Žonka i Bruno Barišić Jaman, to je iskoristio Mutshaus i sam krenuo prema Leki. Mirno je poslao loptu u mrežu za domaće vodstvo 1:0. Na kraju, to je bio i ključni trenutak utakmice koji je Valpovčanima donio tri boda i ostanak na samom vrhu.