MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI

12. KOLO

MLADOST (ĐS) – ZRINSKI 3:0 (2:0)

Đakovačka Satnica – Igralište Đakovačka Satnica. Gledatelja: 200. Sudac: Davor Petrović (Osijek). Pomoćnici: Mateo Paulović (Bilje). Strijelci: 1:0 Radnić (34.), 2:0 Živković (40. 3:0 Grbeša (87.).

MLADOST (ĐS): Leko (83. Slišković), Bikić, Bruno Barišić Jaman, Svalina, Branimir Barišić Jaman (65. Totić), Žonka, Živković, Denić, Stanušić (69. Drmić), Radnić (75. Akrap), Grbeša. Trener: Ivan Denić.

ZRINSKI: Ivan Lešić, Fehrtović (15. Tomislav Lešić), Čolić, Džafić, Mišić, Stjepan Naglić, Josip Naglić, Vidović, Baotić (62. Jakšić), Aleksić, Nospak. Trener: Drago Trojan.

U utakmicu protiv Zrinskoga nogometaši Mladost krenuli su bez kartoniranih Bojanovića, Barišića i ozlijeđenoga Novoselića, ali nikakvih problema nije bilo. Od samoga početka domaćini su gospodarili terenom i iz minute u minutu stvarali izgledne prilike za pogotke. U 10. minuti Žonka iz slobodnog udarca gađa gornji dio mreže, ali golman Lešić loptu izbacuje u korner. U 18. minuti Matija Živković pobjegao je gostujućoj obrani, na drugoj vratnici pronalazi Stanušića, koji šalje loptu u mrežu, ali gostujući branič s crte izbacuje loptu u polje. Pet minuta kasnije Živković dugom loptom pronalazi Nevena Grbešu, koji izlazi sam pred golmana, ali slabo puca. Gosti su prvi puta zaprijetili u 25. minuti. Naglić puca s ruba kaznenoga prostora, ali preko gola. Igrala se 32. minuta kada su domaćini došli u vodstvo. Bikić je prošao po desnoj strani, na drugoj vratnici pronalazi Stanušića koji povratnom loptom pronalazi Radnića. Zakucavanje za 1:0. U 39. minuti domaćini su podebljali vodstvo. Prekrasan pogodak postigao je raspoloženi Matija Živković čiji je udarac s 25 metara završio u suprotnim rašljama. U posljednjoj minuti prvoga dijela, nakon prekida najviši u kaznenom prostoru bio je Svalina, ali njegov udarac glavom završava u golmanovom naručju.

U 52. minuti Žonka je izveo korner, Stanušić glavom pogađa stativu. U 60 minuti gosti imaju priliku. Nospak puca s ruba kaznenoga prostora, ali preko gola. Igrala se 75. minuta kada Grbeša pronalazi Drmića koji izlazi sam pred golmana, ali gostujući vratar bio je uspješniji. Samo tri minute kasnije Grbeša sa 16 metara pogađa prečku. Gol je visio u zraku, a u 85. minuti Bruno Barišić Jaman probija desnu stranu, na drugoj vratnici pronalazi Bikića koji iz voleja puca, ali golman Lešić brani. I konačnih 3:0. U 88. minuti Totić je prošao po strani, ubacuje do Grbeše koji pogađa gostujuću mrežu.

Zaslužena pobjeda Mladosti koja se vratila na treće mjesto, a u sljedećem kolu očekuje ih derbi susret protiv četvrte momčadi lige – Dilja.

ŠOKADIJA (BG) – TORPEDO 6:0 (5:0)

Babina Greda – Igralište Ritić. Gledatelja: 100. Sudac: Tomislav Milić (Belišće). Pomoćnici: Marko Tomić (Gorjani) Igor Tonković (Našice). Strijelci: 1:0 Dominković (3.), 2:0 Jakovljević (18.), 3:0 Petričević (25.), 4:0 Ličanin (32.), 5:0 Jakovljević (38.), 6:0 Petričević (88.).

ŠOKADIJA: Luka Ličanin, Gregorović, Ilišević (73. Stojanović), Leonardo Ličanin, Đaković (79. Antonio Babić), Pejić (86. Matija Babić), Petričević (89. Majić), Mišković, Dominković, Vuković, Jakovljević (67. Dragičević). Trener: Irfan Islami.

TORPEDO: Lilić, Fogadić, Delić (46. Šarić), Kopecki, Nikolić Kovačić, Radoš, Antinac, Mislav Ivanda, Paradžik (73. Filip Cicvarić), Marin Cicvarić, Bošković. Trener: Goran Uzelac.

Nogometaši Torpeda u Babinoj su se Gredi proveli kao „bosi po trnju“. Za samo pola sata Kuševčani su primili čak četiri pogotka čime je utakmica bila riješena. Već u trećoj minuti Dominković dovodi domaćine u vodstvo 1:0 da bi Jakovljević u 18. podebljao vodstvo na 2:0. Petričević je strijelac trećega gola, a Ličanin u 32. dovodi svoju momčad do 4:0. I to nije bilo dovoljno jer je Jakovljević svojim drugim pogotkom postavio rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice, domaćini zadovoljni visokim vodstvom smanjili su pritisak tako da su i Kuševčani došli do daha. Ipak, u završnici susreta, točnije u 88. minuti Petričević svojim drugim pogotkom postavlja konačan rezultat – 6:0. Ovim porazom rezultatska kriza u Torpedu se nastavlja, a priliku za popravni ispit Kuševčani će imati sljedeće nedjelje kada im u goste dolazi vodeća Valpovka.