MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI

13. KOLO

DILJ – MLADOST (ĐS) 1:1 (0:0)

Vinkovci – Igralište Vinkovci. Gledatelja: 200. Sudac: Renato Furlić (Beli Manastir). Pomoćnici: Branimir Bradarić (Vukovar) i Davor Vukelić (Vukovar). Strijelci: 0:1 Barišić (50.), 1:1 Ilić (61.).

DILJ: Kelava, Ilić, Radić, Čulo, Ivan Bošnjak, Stanić, Bosančić ((46. Banovac), Laktman, Pavličić, Krupa (57. Raguž), Eugen Mihovil Bošnjak. Trener: Marko Novoselac.

MLADOST (ĐS): Leko, Bikić, Bruno Barišić Jaman, Svalina, Denić, Žonka, Živković (71. Subašić), Bojanović (85. Branimir Barišić Jaman), Stanušić (62. Totić), Barišić, Radnić (46. Grbeša). Trener: Ivan Denić.

Derbi susret između Dilja i Mladosti završio je podjelom bodova što je, prema viđenome, najrealniji ishod susreta.

Satničani su prvi zaprijetili u petoj minuti. Bojanović je dugom loptom pronašao Živkovića čiji udarac završava preko gola. U 14. minuti domaćini su imali prvu prigodu. Ivan Bošnjak puca s 20 metara, ali Leko siguran na golu. Najbolju priliku domaćini su imali u 20. minuti kada Bošnjak pogađa prečku. Nakon toga, do odlaska na odmor, igralo se između dva kaznena prostora, bez izrazitijih prilika za gol.

U prvom napadu drugoga dijela Vinkovčani su bili blizu vodstva. Mihovil Eugen Bošnjak pogodio je stativu.

Satničani su došli u vodstvo u 51. minuti. Ivan Barišić ukrao je loptu domaćem stoperu i bez problema poslao loptu pored nemoćnoga Kelave. Samo dvije minute kasnije gosti su mogli do povećanja vodstva. Živković je osvojio loptu na sredini terena, pobjegao je dvojici čuvara i izašao sam pred golmana Kelavu. Međutim, njegov udarac završio je pored gola. U 61. minuti došlo je do izjednačenja. Korner je izveo Pavličić, glavom najviši u kaznenom prostoru gostiju bio je Ilić koji glavom pogađa Lekinu mrežu. Do kraja utakmice svaka momčad imala je po jednu priliku. Vinkovčani su 67. minuti zaprijetili preko Pavličića, ali njegov udarac završava preko gola. Dvije minute kasnije Neven Grbeša puca s ruba kaznenoga prostora, ali domaći golman bio je na mjestu.

Do kraja utakmice, obje su se momčadi zadovoljile s bodom tako da nije bilo izglednih prilika za pogotke. Već smo rekli na početku, prema prikazanoj igri podjela bodova najrealniji je ishod utakmice.

TORPEDO – VALPOVKA 0:2 (0:0)

Kuševac – Igralište Lipa. Gledatelja: 150. Sudac: Stjepan Barnjak (Otok). Pomoćnici: Ivan Toman (Štitar) i Mato Bjelopavlović (Štitar). Strijelci: 0:1 Vida (61.), 0:2 Vučički (90.).

TORPEDO: Vinković, Beljan, Fogadić, Bošković, Paradžik (80. Uzelac), Radoš, Antinac, Kopecki, Rajčević, Marin Cicvarić, Nikolić Kovačić. Trener: Goran Uzelac.

VALPOVKA: Vranjković, Žaja, Kalem, Vučički, Majdenić (46. Vida), Perak, Pfeifer (78. Šimić), Parmačević, Horaček (46. Matoković), Stanić, Mutshaus (71. Novoselić). Trener: Goran Brkić.

Nogometaši Torpeda doživjeli su još jedan neuspjeh. Ako im utjeha može biti da su bodove odnijeli vodeći Valpovčani, ali prema prikazanoj igri i podjela bodova ne bi bila nerealna.

U prvom poluvremenu bila je to ravnopravna igra u kojoj su domaćini imali i nešto veću terensku inicijativu i veći posjed lopte. Gosti su taktički dobro stajali, zatvarajući svaki prilaz svome vrataru. Na odmor su i jedni i drugi otišli bez golova. U nastavku utakmice Kuševčani su pokušavali po bokovima doći do protivničkoga gola, ali bez pravih, stopostotnih prilika. I kako to obično biva, prelazak gostiju u protivničko polje donijelo im je vodstvo. Slobodan udarac s 25 metara izveo je Igor Vučički, lopta je pala na nekih osam metara od Vinkovićevoga gola, cijela domaća obrana stajala je kao ukopana, a na loptu je natrčao Hrvoje Vida i pospremio ju u mrežu. Nakon primljenoga gola, Kuševčani su se potpuno otvorili, krenuli su prema protivničkom golu, ali jednostavno gola nije bilo. I kada se činilo da će jedan gol gostima biti dovoljan za pobjedu, u sudačkoj nadoknadi „zeleni“ su postigli i drugi pogodak. Strijelac za konačno razrješenje utakmice donio je Vučički. Ovom pobjedom Valpovka i dalje ostaje na vrhu, ispred radničkoga iz Mecea. Kuševčani su si još malo zakomplicirali život jer i dalje ostaju na mršavih 12 bodova.