MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI

14. KOLO

MLADOST (ĐS) – BORAC (B) 4:1 (3:1)

Đakovačka Satnica – Igralište NK Mladost. Gledatelja: 200. Sudac: Mario Markotić (Osijek). Pomoćnici: Adam Šuvakov (Gajić) i Robert Kožić (Osijek). Strijelci: 1:0 Barišić (20. – 11 m), 2:0 Barišić (28. – 11 m), 3:0 Stanušić (32.), 3:1 Janjiček (45.), 4:1 Drmić (51.).

(ĐS): Leko, Bikić, Bruno Barišić Jaman, Subašić, Branimir Barišić Jaman, Žonka (75. Akrap), Drmić (83. Totić), Denić (46. Svalina), Stanušić (67. Stipanović), Barišić, Radnić (59. Grbeša). Trener: Ivan Denić.

BORAC (B): Rašeta (43. Popović), Dogan (46. Milovanović), Šljokić (81. Todorović), Bjelajc, Ujvari (83. Šormaz), Malecki, Paunović, Čavar, Tomas Andrew Janjiček, Vidaković, Ste4van Anrew Janjiček.

Utakmica Mladosti i Borca počela je malom svečanošću. Sportski portal Sportalo dodjeljuje nagradu najboljim igračima i trenerima u lokalnim nogometnim ligama. Glasovanjem trenera igrača u prošloj sezoni Prve županijske nogometne lige najboljim igračem proglašen je Marijo Bojanović, a trenerom Ivan Denić obojica članovi NK Mladost iz Đakovačke Satnice. Tim povodom prigodne nagrade uručio im je predsjednik NK Mladost Zdravko Ivić. Satničani su htjeli što prije riješiti pitanje pobjednika, a to su uspjeli u prvih pola sata. Zanimljivost na utakmici je da su domaćini golove postigli iz dva kaznena udaraca, oba je napravio Dogan nad istim igračem Stanušićem. A dvostruki strijelac bio je Ivan Barišić. Nedugo nakon toga pao je i treći pogodak. Akciju je započeo Drmić koji proigrava Brunu Barišića Jamana. Ovaj posljednji ubacuje loptu do Stanušića koji glavom pogađa za 3:0.

U samoj završnici prvoga dijela gosti iz Bobote smanjili su rezultat na 1:3. Po desnoj strani prošao je gostujući bočni igrač, ubacio u kazneni prostor gdje sa sedam metara Janjiček trese Lekinu mrežu. U nastavku utakmice gledatelji su vidjeli samo jedan pogodak koji je pao u 51. minuti. Subašić je presjekao loptu na svojoj polovici, dugom loptom pronašao Drmića koji na lijevoj strani vara svoga čuvara i s ruba kaznenoga prostora preciznim udarcem pogađa gostujuću mrežu. Do kraja utakmice Satničani su mogli podebljati svoje vodstvo, ali Bikićevo ubacivanje na drugu stativu do Totića završava udarcem, ali gostujući golman izbacuje loptu u korner. Mladost je upisala očekivanu pobjedu koja ju i dalje ostavlja na trećem mjestu, a u nedjelju Satničani idu u susjedstvo kod momčadi Torpeda.

DILJ – TORPEDO 1:0 (0:0)

Vinkovci – Igralište Vinkovci. Gledatelja: 100. Sudac: Tomislav Šikić (Županja). Pomoćnici: Nikola Šušak (Belišće) i Nikola Bančić (Poganovci). Strijelac: 1:0 Pavličić (71. – 11 m).

DILJ: Kelava, Čulo, Banovac, Pavličić (90. Markanović), Stanić, Šušković (46. Terzić), Lajtman (46. Raguž), Ilić, Krpa (46. Hibeljić), Eugen Mihovil Bošnjak, Ivan Bošnjak. Trener: Marko Novoselac.

TORPEDO: Vinković, Beljan, Kopecki, Rajčević, Marin Cicvarić, Nikolić Kovačić (88. Filip Cicvarić) Fogadić, Antinac, Mislav Ivanda, Šarić, Paradžik. Trener: Goran Uzelac.

Nogometaši Torpeda otputovali su na put u Vinkovce gdje su ih već mnogi unaprijed „pokopali“ jer ih je očekivala favorizirana momčad Dilja. Međutim, Kuševčani s mnogo problema, uz to i bez dvojice igrača Boškovića i Radoša, odigrali su hrabru utakmicu u kojoj su bodove izgubili nakon što je sudac Šikić dosudio dvojbeni kazneni udarac za domaćine. U prvom poluvremenu bila je to uspavanka u kojoj niti jedni niti drugih nisu imali prilika za pogotke. Osim toga, gosti su doživjeli još jedan hendikep jer je županjski sudac već u šestoj minuti, zbog prigovora, isključio trenera Gorana Uzelaca. Prvi dio protekao je u igri na sredini terena gdje su Kuševčan odlično parirali favoriziranih domaćinima.

U nastavku utakmice domaćini su stajali nešto bolje na terenu, imali su nekoliko izglednih prilika, ali golman Vinković opet je bio najbolji kuševački igrač. I gosti su mogli do gola, ali nakon jednoga nabacivanja iz slobodnoga udarca Kovačić Nikolić glavom gađa rašlje, ali domaći igrač s gol crte izbacuje loptu u polje. I u 71. minuti dogodio se ključni trenutak utakmice. Jedno naguravanje Mislava Ivande i domaćega napadača, na rubu kaznenoga prostora, sudac Šikić okarakterizirao je kao kazneni udarac. Možda malo prestrogo, ali svi prigovori gostujućih igrača bili su uzaludni. Siguran realizator najstrože kazne bio je Pavličić. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao tako da su domaćini došli do bodova, puno teže od očekivanoga. A Kuševčanima ostaje žal što nisu bili slabija momčad, a kući su otišli praznih ruku.

Do kraja jesenskoga dijela prvenstva ostalo je još jedno kolo, a Torpedo će na svom terenu dočekati susjede iz Đakovačke Satnice.