MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI

15. KOLO

TORPEDO – MLADOST (ĐS) 1:6 (1:3)

Kuševac – Igralište Lipa. Gledatelja: 300. Sudac: Darko Dumančić (Prkovci). Pomoćnici: Marko Nikolić (Županja) i Franjo Vučko (Otok). Strijelci: 0: 1 Stanušić (5.), 0:2 Barišić (6.), 0:3 Grbeša (11.), 1:3 Milardović (36. – 11 m), 1:4 Grbeša (74.), 1:5 Grbeša (84.), 1:6 Radnić (88.).

TORPEDO: Vinković, Beljan, Bošković, Radoš, Kopecki, Milardović (84. Filip Cicvarić), Fogadić (80. Mislav Ivanda), Antinac (69. Paradžik), Rajčević, Marin Cicvarić, Nikolić Kovačić (84. Šarić). Trener: Goran Uzelac.

MLADOST (ĐS): Leko (83. Slišković), Bikić, Bruno Barišić Jaman, Svalina, Branimir Barišić Jaman, Žonka, Totić (66. Subašić), Filip Denić, Stanušić (73. Radnić), Barišić, Grbeša (85. Novoselić). Trener: Ivan Denić.

S različitih pozicija krenuli su nogometaši Torpeda i Mladosti u susret posljednjega jesenskoga kola. Kuševčani su htjeli prekinuti crnu seriju od pet uzastopnih poraza čime bi izbjegli eventualno posljednje mjesto dok su Satničani, na krilima odličnih igara tijekom cijele jeseni, htjeli zadržati korak s vodećom Valpovkom u borbi za prvo mjesto. Poput uragana krenuli su gosti prema Vinkovićevom golu i već u prvih jedanaest minuta praktički riješili pitanje pobjednika postigavši tri pogotka. U petoj minuti, Žonka je ubacio loptu iz kornera, u kuševačkom petercu sam se našao Marin Stanušić koji zakucava loptu u mrežu. Samo minutu kasnije Ivan Barišić napravio je pravi slalom u domaćoj obrani, pobjegao je svojim čuvarima, prošao iskosa s desne strane, i preciznim udarcem pogodio gornji lijevi kut domaće mreže. Kuševčani su u šoku, a u 11. minuti pao je i treći pogodak.

U kaznenom prostoru nogometaši Mladosti dodavali su se kao na malonogometnoj utakmici dok je domaća obrana stajala kao ukopana. Završni udarac s desetak metara djelo je Nevena Grbeše koji svoju momčad prizemnim udarcem dovodi do visokoga vodstva 3:0. Nakon toga, domaćini su „došli do zraka“, igra se premjestila na sredinu terena. Prvi domaći pokušaj dogodio se u 20. minuti kada je Matko Fogadić uputio udarac s dvadesetak metara, ali ravno u golmana Leku. Četiri minute kasnije, domaćini su ponovo u prilici. Slobodan udarac s lijeve strane izveo je Fogadić, na desetak metara od gola Milardović puca glavom, ali pored vratnice. Domaćini su bolju igru okrunili pogotkom.

U 36. minuti Stjepana Nikolića Kovačića na rubu kaznenoga prostora ruši Ivan Žonka, a sudac Darko Dumančić pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Josip Milardović. U 39. minuti domaćini imaju novu priliku. Dominik Radoš šutira s ruba kaznenoga prostora, ali lopta odlazi pored vratnice. Posljednju priliku za smanjenje rezultata domaćini su imali u 45. minuti kada je slobodan udarac s 22 metra izveo Josip Milardović. Međutim, njegov udarac završio je pored gola. Satničani su na otvaranju drugoga poluvremena mogli povećati svoje vodstvo. U 47. minuti domaći stoper Bošković pogriješio je, lopta je došla do Stipe Totića koji puca s ruba kaznenoga prostora. Golman Vinković obranio je, a lopta se od prečke odbila u korner.

Nakon te prilike, igra se ponovo prebacila na sredinu terena, domaćini su imali nešto veći posjed lopte, a gosti su čekali svoje prilike iz kontranapada. U 74. minuti po lijevoj strani pobjegao je Bruno Barišić Jaman, ubacio točnu loptu na prvu vratnicu gdje se našao Neven Grbeša koji glavom puca, golman Vinković odbija loptu, ali ona od prečke završava u mreži. Neven Grbeša i u sljedećoj akciji pokazao je da je nogometno sazrio. Igrala se 85. minuta kada je opet iskoristio pravodobno Subašićevo dodavanje, ponovo pobjegao svojim čuvarima i po treći puta zatresao kuševačku mrežu. Niti tu nisu stali Satničani. U 88. minuti ponovo je na sceni najbolji igrač susreta Neven Grbeša.

Na isti način je, asistencijom Subašića, pobjegao svojim pratiteljima, ali je ovaj puta nesebično asistirao do Ivana Radnića koji u padu pogađa domaću mrežu. Satničani su i na teškom terenu u Kuševcu pokazali da su jedna od najboljih momčadi Međužupanijske nogometne lige te da s pravom na proljeće mogu očekivati ravnopravnu borbu za prvo mjesto. Valpovka je jesenski prvak, Mladost je drugoplasirana, a Radnički iz Meca je treći. Dakle, bit će zanimljivo nogometno proljeće. Nažalost, nogometaši Torpeda prezimit će na posljednjem mjestu.