MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI – 2. KOLO

NK Mladost Satnica Đakovačka – NK Borinci 3:0 (0:0) NK Slavonac (K) – Torpedo 4:1 NK Radnički (M) – NK Dilj 1:2 NK Borac (KV) – NK Valpovka 1:2 NK Višnjevac – NK Šokadija 1:0 NK Zrinski – NK Radnički 2:4 NK Borac (B) – NK Darda 3:0 NK Olimpija – NK Otok 5:0

NK Mladost Satnica Đakovačka – NK Borinci 3:0 (0:0)

Đakovačka Satnica – Igralište NK Mladost. Gledatelja: 200. Sudac: Mario Markotić (Osijek). Pomoćnici: Mateo Paulović (Bilje) i Adam Šovakov (Gajić). Strijelci: 1:0 Živković (65.), 2:0 Barišić (74. – 11 m), 3:0 Žulj (89.).

MLADOST (ĐS): Leko, Stanušić, Bruno Barišić Jaman (86. Žulj), Svalina (65. Branimir Barišić Jaman), Subašić, Novoselić, Bikić (52. Totić), Bojanović, Grbeša (52. Radnić), Barišić, Živković (78. Akrap). Trener: Ivan Denić.

BORINCI: Robert Babić, Netinger, Dominik Babić, Prišćan, Petrovečki, Saša Šest, Rodrigues Oliviera, Dumbovečak, Ileković, Filipović, Brlečić (76. Ležaić). Trener: Hrvoje Bušić.

Satničani su se propisno namučili kako bi upisali prve bodove u novoj ligi. Doduše, već u drugoj minuti nagovijestili su da žele samo pobjedu jer je Živković prošao po boku, odigrao loptu prema Nevenu Grbeši koji puca u borinački blok. Nakon toga, gosti su imali nekoliko izglednih prilika, ali, na sreću,, domaćina niti jedna lopta nije završila iza Lekinih leđa. Dva puta je opasno zaprijetio Mihael Dumbovečak, ali prvi puta je Stjepan Leko obranio njegov udarac dok je drugi završio pored gola.

Dosta problema satničkoj obrani pravio je i Saša Šest, iskusni prvoligaški igrač. U 38. minuti Satničani su mogli doći do vodstva. Matija Živković pobjegao je po desnoj strani, ušao je do gostujućega peterca, ali neodlučnost satničkoga napadača dala je priliku da gostujući braniči blokiraju njegov udarac. Na odmor su obje momčadi otišle bez pogodaka, ali pod dojmom da su gosti imali više od igre i bili bliži vodstvu.

I u prvih deset minuta nastavka gosti su bili bolji, prijetili domaćem golu, ali domaća mreža ostala je netaknuta. I tada se sve preokrenulo. U 65. minuti Marin Stanušić probio je lijevi bok, pravovremeno asistirao prema Živkoviću koji je naletio na drugoj stativi i razornim udarcem pogodio gostujuću mrežu. Igrala se 74. minuta kada je gostujući branič u kaznenom prostoru srušio Brunu Barišića Jamana, a sudac Markotić opravdano je pokazao na bijelu točku, Lopta u jednu, golman Robert Babić u drugu. I 2:0 za Mladost.

Trener Ivan Denić u 86. minuti u igru je uveo Valentina Žulja koji je iz prvoga dodira s loptom postigao treći pogodak. Ponovo je u akciji bio Marin Stanušić koji je prošao po lijevoj strani, ubacio loptu u kazneni prostor, na nju je natrčao Žulj i pogodio gostujuću mrežu.

Tako su nogometaši iz Jarmina po drugi puta u sedam dana doživjeli težak poraz, ali očito da su oni momčad koja vrijedi puno više od dosadašnjega rezultata. Trener Hrvoje Bušić došao je prije mjesec dana i očito je da će posložiti Borince kako bi bili konkurentni ostalim momčadima.

Satničanima se vratilo ono izgubljeno protiv Olimpije gdje su bili bolji, ali su upisali poraz.

NK Slavonac (K) – Torpedo 4:1

Komletinci – Igralište Komletinci. Gledatelja: 150. Sudac: Marijan Vinogradac (Podravski Podgajci). Pomoćnici: Igor Tonković (Našice) i Nikola Šušak (Belišće). Strijelci: 1:0 Krajčir (29.), 2:0 Đoić (39.), 3:0 Krajčir (43.), 3:1 Fogadić (47.), 4:1 Martinković (60.).

SLAVONAC: Gotovac, Gagić, Kiralj (66. Gagić), Ljubić, Zec, Bošnjak (76. Mesić), Krajčir, Tomislav Đoić, Martinković, Komljenović (81. Ivan Đoić), Drmić (58. Šer).

TORPEDO: Vinković, Beljan, Mislav Ivanda, Delić, Rajčević, Paradžik (65. Labak), Fogadić, Radoš, Antinac, Marin Cicvarić, Nikolić Kovačić (76. Filip Cicvarić). Trener: Goran Uzelac.

Kuševčani su desetkovani krenuli na svoje prvo gostovanje u Komletince. Trener Goran Uzelac nije mogao računati na Josipa Milardovića, Bojana Stjevića i Branimira Ivandu što su iskoristili domaćini i u prvom poluvremenu s tri postignuta pogotka riješili pitanje pobjednika. Naime, u prvih pola sata Kuševčani su uspješno odolijevali domaćim napadima, ali u 29. minuti Renato Krajčir dovodi domaćine u vodstvo. Tada je igra Torpeda postala nesigurnija što koriste domaći igrači i postižu još dva pogotka. Najprije u 39. minuti Tomislav Đoić postiže drugi pogodak, a samo četiri minute kasnije Renatko Krajčir, svojim drugim pogotkom, postavlja rezultat prvoga poluvremena.

Početkom nastavka Matko Fogadić postiže pogodak za 1:3 čime vraća kakvu-takvu neizvjesnost u utakmicu. Ipak, u 60. minuti Marko Martinković pogađa Vinkovićevu mrežu za konačnih 4:1. Ovom pobjedom Slavonac ima maksimalnih šest bodova dok Kuševčani ostaju na tri. U sljedećem trećem kolu Torpedo će na svom igralištu dočekati Radnički iz Meca.