NK Zrinski (B) – NK Valpovka 2:1

NK Borac (BO) – NK Šokadija 2:2

NK Olimpija – NK Radnički (Ž) 0:0

NK Otok – NK Darda 2:0

Đakovačka Satnica – Igralište NK Mladost. Gledatelja: 200. Sudac: Marin Lovrić (Drenovci). Pomoćnici: Mato Bjelopavlović (Štitar) i Ivan Toman (Štitar). Strijelac: 1:0 Baršišić (71.).

MLADOST (ĐS): Leko, Bikić (76. Drmić), Bruno Barišić Jaman (63. Stipanović), Subašić, Žonka, Novoselić, Totić, Bojanović (90. Svalina), Stanušić (83. Akrap), Barišić, Živković (66. Radnić). Trener: Ivan Denić.

SLAVONAC (K): Gotovac, Gagić, Đoić (82. Gagić), Pavičić, Zec, Bošnjak (59. Ivančević), Kiralj (46. Damir Šer), Zoran Šer, Nesić (75. Krajčir), Komljenović, Martinković.

Satničani i Komletinčani pokazali su taktički odličan nogomet u kojem su i jedni i drugi čekali priliku za pogodak. Nakon prvih desetak minuta u kojima su gosti imali nešto više od igre, Satničani preuzimaju veći posjed lopte i stvaraju nekoliko prilika, međutim, napadači nisu bili raspoloženi. Tako se na odmor otišlo bez pogodaka. U nastavku utakmice i dalje je utakmica bila tvrda i neizvjesna s malo prilika za gol. Ključni trenutak dogodio se u 71. minuti kada je Ivan Barišić zatresao Gotovčevu mrežu za domaće vodstvo. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. Ovom pobjedom Mladost je vratila poljuljano samopouzdanje nakon otočke „petice“, ali su pokazali da ravnopravno mogu igrati s momčadima iz vrha. Podsjetimo da su Komletinčani u Satnicu došli kao prvoplasirana momčad sa svih devet bodova.

Kneževi Vinogradi – Igralište NK Borac Kneževi Vinogradi. Gledatelja. 150. Sudac: Matija Horvatek (Našice). Pomoćnici: Ivan Radačić (Donja Motičina) i Adam Šovakov (Gajić). Strijelci: 1:0 Prugovečki (10.), 1:1 Paradžik (65.), 2:1 Prugovečki (84.), 2:2 Nikolić Kovačić (87.).

BORAC (KV): Martić, Šujdović, Bosak, Jagetić (56. Feher), Dominiković, Milić (74. Martan), Pandurević (89. Romanović), Mršo, Dubravac, Marko Prugovečki, Žigri.

TORPEDO: Vinković, Beljan, Delić, Rajčević, Fogadić, Radoš, Antinac, Bošković, Mislav Ivanda (34. Labak), Paradžik (78. Uzelac), Nikolić Kovačić (90. Šarić). Trener: Goran Uzelac.

Nogometaši Torpeda otputovali su u Kneževe Vinograde kako bi popravili dojam nakon domaćega poraza od Radničkoga iz Meca. I u tome su uspjeli, a prema prikazanoj igri mogu i žaliti za dva izgubljena boda. U prvih 45 minuta gledatelji su vidjeli rastrganu i nervoznu igru u kojoj su se domaćini bolje snašli i u desetoj minuti došli do vodstva. Igrači Borca iskoristili su pogrešku kuševačke vezne linije, a strijelac za vodstvo bio je Prugovečki. Bio je to rezultat prvoga poluvremena. U nastavku utakmice Torpedo je pokazao više, stvarao prilike, ali lopta nije htjela u gol. Ipak, u 65. minuti ubačenu loptu u kazneni prostor glavom je dočekao Petar Paradžik i matirao golmana Martića.

Domaćini su imali priliku doći do vodstva jer je sudac Mastija Horvatek dosudio najstrožu kaznu nakon, u najmanju ruku, dvojbenoga prekršaja kuševačkoga braniča koji je u skoku izbijao loptu iz svoga kaznenoga prostora. Međutim, Goran Milić napucao je loptu „pod oblake“. Nakon toga, obje momčadi imale su podjednak posjed lopte, ali gosti u 84. minuti drugim golom Prugovečkoga dolaze do vodstva 2:1. Ipak, Torpedo je u samo tri minute odgovorio. Antonio Labak milimetarski točnom loptom pronašao je Stjepana Nikolić Kovačića koji mirno, rutinski šalje pored domaćega golmana. Kuševčani mogu žaliti jer su u samoj završnici imali dvije odlične prilike, ali rezultat se nije mijenjao. „Zadovoljni bodom. Okrećemo se novom kolu i novoj utakmici na domaćem terenu, poručio je trener Goran Uzelac. A novi izazov u petom kolu zove se Višnjevac.

Izvor: Miro Šola