7. KOLO

RADNIČKI (Ž) – MLADOST ĐS 0:0
TORPEDO – BORAC (B) 0:1

RADNIČKI (Ž) – MLADOST (ĐS) 0:0

Županja – Igralište NK Radnički. Gledatelja: 100. Sudac: Nemanja Ostojić (Vukovar). Pomoćnici: Branimir Bradarić (Vukovar) i Davor Vukelić (Vukovar).

RADNIČKI (Ž): Marinko Oršolić, Čavlović, Lešić (46. Jozić), Lukačević (86. Spajić), Tulumović, Elvir Bukva (64. Pejaković), Komljenović, Tomšić (57. Oreč), Ivkošić, Matić, Luka Oršolić (46. Bukva).

MLADOST (ĐS): Leko, Bikić, Bruno Barišić Jaman, Subašić, Novoselić, Žonka, Živković (70. Stipanović), Bojanović (89. Branimir Barišić Jaman), Stanušić (74. Svalina), Barišić, Grbeša (67. Radnić). Trener: Ivan Denić.

Nogometaši Mladosti već četvrtu utakmicu zaredom ne znaju za poraz. Na teškom gostovanju u Županji osvojili su bod čime nastavljaju uspješan niz. U prvom poluvremenu obje su momčadi igrale oprezno vodeći više računa o tome kako sačuvati svoju mrežu nego kako postići pogodak. Satničani su u 30. minuti postigli pogodak, ali na intervenciju pomoćnoga suca gol je poništen. Loptu je sa strane ubacio Bikić, a u kaznenom prostoru našao se Neven Grbeša koji ubacuje loptu u domaću mrežu. Međutim, pomoćni sudac signalizirao je da je lopta već bila vani kada je Bikić ubacio u kazneni prostor.

U nastavku utakmice, prvi su do vodstva mogli domaćini. U 49. minuti Subašić je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a sucu Ostojiću nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. Igor Čavlović bio je izvođač, ali je njegov udarac završio preko gola. Nakon toga, terensku inicijativu preuzeli su gosti koji su promašili nekoliko izglednih prilika. U odličnim prilikama bili su redom Stanušić, Barišić i Grbeša.

Prema prikazanoj igri, podjela bodova je najrealniji ishod. Satničani mogu biti zadovoljni jer su četvrtu utakmicu zaredom neporaženi, a u sljedećem kolu Mladost će na svom terenu igrati protiv Borca iz Kneževih Vinograda.

TORPEDO – BORAC (B) 0:1 (0:1)

Kuševac – Igralište Lipa. Gledatelja: 100. Sudac: Antonio Sabljić (Otok). Pomoćnici: Dalibor Marinković (Vinkovci) i Ivan Radačić (Donja Motičina). Strijelac: 0:1 Tomas Anthony Janjiček (8.).

TORPEDO: Vinković, Beljan, Stjević, Delić, Rajčević, Milardović, Radoš, Bošković, Fogadić (84. Filip Cicvarić), Nikolić Kovačić (64. Antinac). Trener: Goran Uzelac.

BORAC (B): Rašeta, Dogan, Šljokić, Bjelajc, Ujvari (86. Todorović), Malecki, Paunović, Čavar, Tomas Anthony Janjiček (67. Ajduković), Steven Andrew Janjiček (90. Šormaz), Milovanović.

Gosti iz Bobote na svom prvom gostovanju u Kuševcu „omastili su brke“ i odnijeli sva tri boda. Torpedo i Borac odigrali su tvrdu i borbenu utakmicu u kojoj se nije „umiralo u ljepoti“ što potvrđuje i sedam pokazanih žutih kartona. Odnosno, čvršće su odigrali gosti dok su Kuševčani u utakmicu ušli pomalo uspavani vjerujući da će sve doći na svoje. Ono što se Kuševčanima često dogodi, da prime zgoditak u ranoj fazi utakmice, dogodio se i ove nedjelje. U osmoj minuti Tomas Anthony Janjiček doveo je svoju momčad u vodstvo, a na kraju će se taj potez pokazati ključnim trenutkom utakmice. Iako su domaćini tijekom cijeloga susreta imali terensku inicijativu, veći posjed lopte, stvarali izgledne prilike, ali gostujući gol bio je jednostavno začaran. Gostujuća obrana odolijevala je svim domaćim napadima, a kada je sudac Antonio Sabljić označio kraj utakmice, slavlje nogometaša iz Kneževih Vinograda moglo je početi.