MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI

8. KOLO
MLADOST (ĐS) – BORAC (KV) 2:1 (1:1)

Đakovačka Satnica – Igralište NK Mladost. Gledatelja: 200. Sudac: Antonio Sabljić (Otok). Pomoćnici: Vlatko Lončar (Osijek) i Marko Nikolić (Županja). Strijelci: 1:0 Stanušić (12.), 1:1 Žigri (42.), 2:1 Žonka (58.).

MLADOST (ĐS): Leko, Akrap (46. Bikić), Totić, Subašić, Novoselić (35. Radnić; 84. Svalina), Žonka, Grbeša (79. Filip Denić), Bojanović, Stanušić (89. Drmić), Barišić, Bruno Barišić Jaman. Trener: Ivan Denić.

BORAC (KV): Kordić, Bosak, Jagetić, Kobayashi, Dominković, Pandurević (79. Đurković), Mršo, Dubravac (73. Feher9, Prugovečki, Žigri, Kučuk.

Utakmica između Mladosti i Borca započela je jednom statističkom opaskom: u obje momčadi u početnim postavama nalazi se čak devet bivših igrača Đakovo Croatije, a među njima trojica u redovima Borca: Zoran Bosak, Ivan Dominković i Domagoj Žigri. Teže od očekivanoga nogometaši Mladosti došli su do pobjede protiv Borca iz Kneževih Vinograda. Za domaće je odlično krenulo i već u 12. minuti došli su u vodstvo. Na rubu kaznenoga prostora loptu je primio Marin Stanušić koji je precizno naciljao donji lijevi kut Kordićevoga gola. Nakon toga, igra se preselila na sredinu terena, ali niti jedni niti drugi nisu imali ozbiljnijih prilika za gol. Satničani su u 35. minuti ostali bez Ivana Novoselića koji je morao napustiti igru zbog ozljede stopala, a umjesto njega u igru je ušao Ivan Radnić.

U samoj završnici prvoga dijela gosti su izjednačili. Ubačena je lopta s lijeve strane, golman Leko bio je kratak, a loptu je u gol poslao Domagoj Žigri. Bio je to rezultat prvoga poluvremena. U nastavku utakmice i dalje je to bila tvrda utakmica u kojoj je pobjednik odlučen u 58. minuti kada je specijalist za dalekometne projektile Ivan Žonka uputio udarac s tridesetak metara iskosa. Lopta nikoga nije dodirnula te se zabila u suprotni Kordićev kut. Prekrasan gol za satničko vodstvo. Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao, a Satničanima tri nova boda donose i definitivan povratak u vrh tablice. Satničani su trenutno sedmi s 14 bodova, samo dva više ima vodeći Borac iz Bobote.

OLIMPIJA – TORPEDO 0:3 (0:1)

Osijek – Igralište NK Olimpija. Gledatelja: 50. Sudac: Renato Furlić (Beli Manastir). Pomoćnici: Robert Kožić (Osijek) i Adam Šovakov (Gajić). Strijelci: 0:1 Milardović (18.), 0:2 Marin Cicvarić (75.), 0:3 Rajčević (86.).

OLIMPIJA: Havziu, Jurica Pranjić, Lucić (63. Marić), Bilandžija, Petar Pranjić (73. Vidović), Kasač, Čakalić, Kračun (46. Blašković), Mijatović, Škarica, Vidanec. Trener: Franjo Pranjić.

TORPEDO: Vinković, Beljan, Marin Cicvarić, Delić (87. Filip Cicvarić), Rajčević, Nikolić Kovačić (63. Paradžik), Radoš (84. Kopecki), Antinac (87. Šarić), Fogadić (78. Mislav Ivanda), Bošković, Milardović. Trener: Goran Uzelac.

Nogometaši Torpeda nisu baš najbolje ušli u utakmicu jer su domaćini imali dvije stopostotne prilike za gol. Ali je Kuševčane spasio odlični golman Vinković. Prvi ozbiljniji izlazak u polje Olimpije donio je gostima vodstvo. Ivan Bošković ubacio je loptu u kazneni prostor, na pravom se mjestu našao Josip Milardović i glavom zakucao loptu u domaću mrežu. Do kraja prvoga poluvremena Kuševčani su imali još nekoliko izglednih prilika, ali rezultat se nije mijenjao. I u nastavku utakmice Kuševčani su imali više od igre jer su htjeli što prije drugim pogotkom riješiti pitanje pobjednika. U 75. minuti Marin Cicvarić primio je loptu na rubu kaznenoga prostora i preciznim udarcem prevario osječkoga golmana Havziua. Ovaj pogodak potpuno je utišao domaće igrače, a u samoj završnici Kuševčani su trećim pogotkom potvrdili pobjedu. Mario Rajčević preciznim udarcem s ruba kaznenoga prostora pogodio je osječku mrežu. Ovom pobjedom Torpedo se definitivno seli u gornji dom, a sljedećem devetom kolu očekuje ih domaća utakmica protiv Otoka.