MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI

9. KOLO

TORPEDO – OTOK 1:1 (0:1)

Kuševac – Igralište Lipa. Gledatelja: 150. Sudac: Domagoj Kečinović (Osijek). Pomoćnici: Domagoj Marinić (Feričanci) i Ivan Radačić (Donja Motičina). Strijelci: 0:1 Augustinović (5.), 1:1 Milardović (55. – 11 m).

TORPEDO: Vinković, Beljan, Milardović, Stjević, Radoš, Antinac (83. Kopecki), Bošković (46. Delić), Fogadić (46. Paradžik), Rajčević, Marin Cicvarić, Nikolić Kovačić (73. Mislav Ivanda).

OTOK: Purić, Vidović, Ćuk, Jelić, Jakšić, Augustinović, Jurić (80. Breščaković), Peranović, Divković (76. Tucaković), Puljić, Matozan.

Trener Torpeda Goran Uzelac muku muči sa sastavljanjem momčadi, a tako je bilo i za utakmicu protiv Otoka. Nije mogao računati na ozlijeđene Branimira Ivandu, Bračka i Čuića, ali to je već uobičajeni problem s kojim se kuševački trener susreće.

Kuševčani po starom dobrom običaju na domaćem terenu prvo moraju primiti pogodak da bi onda krenuli igrati. Tako se dogodilo i u utakmici protiv Otoka koji je golom Augustinovića u petoj minuti došao u vodstvo. Međutim, gosti su i nakon vodstva imali više od igre, stvorili su nekoliko izglednih prilika, ali Kuševačka sreća je što na golu imaju izuzetno raspoloženoga Vladimira Vinkovića koji je skinuo nekoliko teških udaraca. U završnici prvoga dijela gosti su mogli podebljati svoje vodstvo, ali otočki napadač promašuje prazna vrata. U nastavku utakmice domaćini su se probudili. Gosti su se energetski potrošili, a to koriste Kuševčani i preuzimaju inicijativu na terenu. Takav pristup donosi im i izjednačenje. U 55. minuti Radoš na lijevoj strani prima loptu, ulazi u kazneni prostor, a gostujući branič ga ruši. Sucu Kečinoviću nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Josip Milardović. Do kraja utakmice i jedni i drugi imali su pokoju priliku, ali rezultat se nije mijenjao. Gosti iz Otoka pokazali su se kao čvrst i opasan protivnik što potvrđuje i njihov položaj na tablici. Prema prikazanoj igri, domaćini su zadovoljni osvojenim bodom.

ŠOKADIJA (BG) – MLADOST (ĐS) 0:1 (0:1)

Babina Greda – Igralište Ritić. Gledatelja: 150. Sudac: Tomislav Milić (Belišće). Pomoćnici: Filip Đerđ (Darda) i Mateo Paulović (Bilje). Strijelac: 0:1 Stanušić (59.).

ŠOKADIJA (BG): Ličanin, Gregorović, Pejić (61. Sejdić), Leonardo Ličanin, Đaković, Petričević, Matić, Mišković, Dominiković (82. Babić), Majić (65. Dragičević), Jakovljević. Trener; Miroslav Buljan.

MLADOST (ĐS): Leko, Akrap (46. Bikić), Bruno Barišić Jaman (46. Živković), Subašić, Branimir Barišić Jaman, Žonka, Denić. Bojanović, Stanušić, Grbeša (73. Radnić), Barišić (87. Svalina), Totić. Trener: Ivan Denić.

Upravo onako kako se očekivalo protekla je utakmica između Šokadije i Mladosti. Borbeno, taktički osmišljeno, s više opreza prema svome golu nego želji za nadigravanjem. U takvoj situaciji bolje su se snašli Satničani koji su jednim pogotkom riješili pitanje pobjednika. U prvih pola sata igra se odvijala na sredini terena jer niti jedni niti drugi nisu htjeli u svoju igru unijeti povećani rizik. Prvu pravu priliku imali su gosti u 37. minuti kada je Barišić dugom loptom pronašao Grbešu koji sam izlazi pred golmana Ličanina. Udarac satničkoga napadača brani domaći golmana, odbijena lopta dolazi do Branimira Barišića Jamana koji puca s jedanaest metara, ali preko gola. Samo minutu kasnije i domaćini opasno prijete. Ivan Dominiković uputio je udarac s 20 metara, ali Leko odbija loptu u korner.

U 59. minuti dogodio se ključni trenutak utakmice. Barišić je dugom loptom pronašao Matiju Živkovića koji loptu prosljeđuje na drugu stativu do Stanušića. Preciznim udarcem satnički napadač pogađa domaću mrežu. Minutu kasnije Barišić krade loptu domaćoj obrani, upošljava Živkovića koji do Grbeše, ali njegov udarca golman Ličanin brani. Domaćini su zaprijetili u 70. minuti kada je slobodan udarac s 25 metara izveo Mato Petričević, ali Leko brani njegov udarac. Do kraja utakmice satnička obrana odradila je posao na najbolji mogući način, a posljednjim sučevim zviždukom, počelo je veselje Mladosti. S novom pobjedom Mladost se popela na četvrto mjesto, a u sljedećem kolu Satničani igraju na svom terenu protiv Višnjevca.

Izvor: Miro Šola