PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

26. KOLO

RADNIČKI — RATAR 3:1

Nogometaši Ratara pred sobom su imali vodeću momčad lige— Radnički. Domaćini su od samoga početka imali terensku inicijativu, a u vodstvo su došli u 18. minuti kada je gostujući golman zakasnio s reakcijom, pri tome se ozlijedio i ostao ležati na podu, međutim,domaćini nisu prepoznali fair play te je domaći napadač ubacio loptu u praznu mrežu. Piškorevčani su najbolju priliku imali u 39.minuti kada je Lemos Da Silva solo akcijom došao pred domaćega golmana, ali, nažalost, nije pogodio mrežu.

U nastavku susreta i gledatelji su vidjeli puno sadržajniju igru obje momčadi. Domaćini su i dalje napadali, a Piškorevčani branili. U 65. minuti vodeća momčad lige povećavala je svoje vodstvo. Nakon ubačaja iz kornera domaći napadač pogađa gostujuću mrežu za 2:0. Samo dvije minute kasnije, gosti su smanjili rezultat na 1:2. Ubačenu loptu iz kornera dočekao je Josip Mišić i glavom pogodio domaću mrežu. Ovo je “naljutilo” domaće napadače tako da su u 70. minuti postigli treći pogodak. Pogodak je ponovo pao nakon ubačaja iz kornera.

METALAC—TORPEDO 1:1

Nogometaši torpeda nastavili su svoj niz uspješnih rezultata. U Osijeku su osvojili bod koji znači i uspješnu seriju. Torpedoje bolje otvroio utakmicu, na početku je pogodioprečku te nekoliko izglednih prilika, ali napadači ponovo nisu bili raspoloženi. U jednom kontranapadu domaćini su u 30, minuti golom Zrinskoga poveli 1:0 što je bio i rezultat prvoga poluvremena. Pri kraju prvoga dijela utakmice domaći golman dobio je crveni karton tako da su Kuševčani u drugom poluvremenu imali igrača više. U nastavku su Kuševčani imali više od igre, željeli su doći do poravnanja, promašili su nekoliko izglednih prilika. Takav pristup urodio je plodom u završnici susreta. U 84. minuti, a, tko će drugi, Josip Milardović postiže pogodak vrijedan jednoga boda. Torpedo se trenutno nalaz na osmom mjestu s 4 boda.

MLADOST (ĐS) – BILJE 1:1

Bio je ovo derbi susret 26. kola u kojem su se sastale dvije momčadi iz vrha tablice. Satničani već tri utakmice nisu osjetili slast pobjede, a napadači nisu postigli gol.

Međutim, u prvom poluvremenu gosti iz Bilja bili su bolja momčad. U 9. minuti s desne strane prošao je Domitrek koji vraća loptu na rub kaznenoga prostora gdje se našao Cvetko, ali puca pored gola. U 15. minuti bolju igru gosti su okrunili vodećim pogotkom. Martinčević je dugom loptom pronašao raspoloženoga Domitreka koji lob udarcem vara golmana Gansbergera. Domaćini prvi puta prijete u 24. minuti kada Ivan Barišić preko cijele obrane upošljava Stipanovića koji izlazi pred golmana Bošnjakovića. Udarac satničkoga napadača biljski golman brani. U 25. minuti gosti su izveli brzu kontru, ali Martinčević puca preko gola. Satničani prijete u 30. minuti kada Barišić prolazi po lijevoj strani, točnom loptom pronalazi Stipanovića, a Bačvanin u posljednjem trenutku blokira udarac i lopta odlazi u korner. Bojanović izvodi korner, lopta dolazi na drugu stranu do Stipanovića koji glavom promašuje gol. U 34. minuti Bojanović  izvodi slobodnjak s desne strane, ali Drmić puca pored gola. Posljednju priliku domaćini su imal u 45. minuti. Slobodnjak ponovo izvodi Bojanović, ali pogađa ravno u golmana.

U nastavku susreta, Satničani su krenuli puno bolje i počeli su stvarati izgledne prilike. U 61. minuti Burazin je prošao trojicu čuvara i iz mrtvoga kuta pogodio bliži kut Bošnjakovićeve mreže. Za 1:1. Gosti uzvraćaju u 70. minuti kada Martinčević pogađa vanjski dio satničke mreže. U 75. minut u prilici je bio Čutura, ali njegov udarac glavom završava pored gola. Samo dvije minute kasnije Radnić s ruba kaznenoga prostora puca preko gola. Novi igrač u momčadi Mladost Čutura povukao je kontru s desne strane, odlično pronalazi Burazina koji pogađa stativu. U 81. Subašić s 25metara šutira pored gola. U samoj završnici domaćini imaju još  dvije prilike. U 90. minuti Svalina izvodi korner, Čutura galvom puca ravno u Bošnjakovića. U sudačkoj nadoknadi radni pronalazi Bojanovića koji puca iskosa s desne strane, ali odlični Bošnjaković loptu izbacuje u korner.

Prema prikazanoj igri, svakoj momčadi pripalo je po jedno poluvrijeme pa je tako i rezultat utakmice realan. Ipak, ne možemo se oteti dojmu da su domaćini za nijansu bili bliži pobjedi.

Autor: Miro Šola