PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

27. KOLO

TORPEDO – VILJEVO 2:1

Gosti iz Viljeva vode tešku borbu za opstanak i u Kuševcu nisu imali izbora: morali su igrati na pobjedu. Takvim pristupom bili su ravnopravan protivnik u prvom poluvremenu koje je završilo bez pogodaka.  Početkom drugoga poluvremena, točnije u 52. minuti golom Yakubua gosti su došli u vodstvo.  Naime, Yakubu je primio jednu netočno dodanu loptu kuševačke obrane, oslobodio se svojih čuvara i izlazi sam pred golmana Vuksanovića. Uslijedio je prizemni udarac, kuševački golman uspio je vrhovima prstiju loptu odbiti, ali ona je ipak završila u mreži. To je primoralo domaćine na aktivniju igru prema protivničkim vratima. Klemen je u 61. minuti iskoristio neodlučnost viljevske obrane koja je oklijevala s izbijanjem lopte iz svoga kaznenoga prostora. Na loptu je natrčao Branko Klemen i pogodio lijevi kut viljevskoga gola. U 71. minuti Torpedo je došao do drugoga gola. Oštru loptu na visinu peterca ubacio je Bošković, opet je gostujuća obrana bila neodlučna, to je iskoristio Antinac koji glavom pogađa mrežu. Dokraja utakmice Kuševčani su imali još nekoliko izglednih prilika, a ulaskom mladoga Domagoja Kuševića igra Torpeda dobila je na probojnosti. Pred kraj utakmice pobjegao je po desnoj strani svojim čuvarima, ubacio loptu u kazneni prostor gdje Milardović glavom puca, ali golman Knežević odličnom intervencijom spašava svoj gol. Ovom pobjedom Torpedo se popeo na sedmo mjesto s 46 bodova.

RATAR – METALAC 5:0

Ratar je furiozno krenuo u susret protiv Osječana jer je znao da im samo pobjeda donosi nadu u opstanak u ligi. Već u drugoj minuti akciju po desnoj strani započeo je Manuel Abramović koji pronalazi Lemosa Da Silvu, a piškorevački veznjak loptu prosljeđuje Mišiću koji pogađa mrežu za vodstvo 1:0. Ponovo je na sceni raspoloženi Brazilac Lemos da Silva; u 21. minuti oduzima loptu protivničkome igraču, odlično upošljava Josipa Mišića za njegov svoj drugi pogodak. Piškorevčani su u 30. minuti mogli povećati vodstvo jer je sudac Horvatek, nakon prekršaja nad Batistom Da Silvom, pokazao na bijelu točku. Međutim, Josip Mišić puca preko gola. Ipak, u 35. minuti pao je i treći pogodak. U petercu Metalca Mišić prima loptu, oslobađa se svoga čuvara, vraća loptu do Batiste Da Silve koji pogađa Dominkovićevu mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U 55. minuti raspoloženim napadačima priključio se i Dean Bekić. Prima loptu upućenu od Lemosa da Silve i mirno pogađa gostujuću mrežu. Ratar i dalje nastavlja s napadima, a u 65. minuti postiže i peti pogodak. Antonio Bala proigrao je Bekića koji proslijeđuje loptu do Lemosa Da Silve koji je siguran egzekutor. Gosti su do kraja utakmice mogli postići počasni pogodak, ali njihov slobodndjak s 20 metara završio je na gredi. Ovo je vrlo važna pobjeda Ratara koja ih po broju bodova izjednačava s Metalcem, ali zbog bolje gol razlike Piškorevčani su se popeli na 12. mjesto. U sljedećem 28. kolu Piškorevčani idu na gostovanje u Viljevo, kod istoimene momčadi s kojom se žestoko bore za spasonosnu 13. poziciju na tablici.

MURSA – MLADOST (ĐS) 1:4

Nogometaši Mladosti opravdali su ulogu favorita protiv Murse koja se već oprostilia od prvoligaškoga statusa.
Osječani su imali prvu priliku već u šestoj minuti. Dragičević je prošao po lijevoj strani,šutirao, ali Gansberger je bio na mjestu. Nakon toga, kreće serija Satničana. U osmoj minuti rezultat na semaforu se promijenio. Gosti su poveli 1:0. Nakon odlične akcije koju je započeo Bojanović ubacivanjem do Denića, satnički veznjak na drugoj stativi pronalazi Burazina koji pogađa za 1:0. U 11. minuti Žonka je topovski šutirao s udaljenosti od 40 metara, ali zatresla se prečka. U 19. minuti na sceni je Domagoj Stipanović koji vara svoga čuvara, ali puca preko gola. U 19. minuti nova opasnost u osječkom kaznenom prostoru. Bojanović dodaje do Burazina koji puca ravno u golmana. U 38. minuti gosti su povećali svoje vodstvo. Raspoloženi Dino Burazin prošao je po lijevoj strani, ubacio loptu na drugu stativu, a domaći igrač Gradištanac pogađa vlastitu mrežu.

U nastavku utakmice prvu priliku za Satničane imao je Radnić koji izvodi slobodan udarac s 20 metara, ali puca ravno u golmana Vukovića. U 56. minuti iskusni Domagoj Stipanović vara svoga čuvara i pogađa suprotni kut Mursinoga gola za 3:0. U 62. mnuti Burazin u priliku gura Radnića, ali golman brani njegov udarac.

U 61. minuti vidjeli smo doista gol koji bi se mogao vrtiti u raznim sportskim emisijama. Golman Vuković izbacivao je loptu iz ruke, pogodio Drmića loptom u glavu, a ona se odbila u mrežu Murse. Domaćini su uspjeli postići počasni pogodak. U 68. minuti Barišić-Jaman napravio je prekršaj nad Dragičevićem, a siguran realizator najstrože kazne bio je Štetić.
Nakon toga, Satničani nastavljaju s napadima. U 76. minuti Drmić puca s 12 metara, ali golman brani. U 82. minuti Žonka dugačkom loptom pronalazi Burazina koji vara golmana i tada na opće ćuđenje svih promašuje prazna vrata. Posljednju priliku gosti su imali u 87. minuti. Burzain je pronašao Novakovića koj izlazi sam pred Vukovića, ali mu osječki golman brani udarac. Sve u svemu, domainacija Satničana bila je primjetna tijekom cijele utakmice, a gosti se putpuno zasluženo kući vraćaju sa sva tri boda.

Autor: Miro Šola