PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

28. KOLO

SLAVONAC – TORPEDO 4:1

Kuševčani su na gostovanje u Ladimirevce krenuli nekompletni jer je kod kuće ostao kapetan Branimir Ivanda, ozlijeđeni Sito i Antinac, Cicvarić je izostao zbog obveza na fakultetu, a Marković je još u travnju otišao raditi na more.

Kuševčani su potonuli u prvih 18. minuta kada su domaćini već vodili s 3:0. U šestoj minuti topovskim udarcem  s tridesetak metara Vuksanovićevu mrežu pogodio je Budimir. Samo dvije minute kasnije, na semaforu je već 2:0. neopreznost kuševačke mreže kaznio je Salapić poslavši loptu s desetak metara u praznu mrežu. Obrana je definitivno „spavala“ jer već u 18. minuti golman Vuksanović je i treću puta morao po loptu u svoju mrežu. Domaćini su izigrali Torpedovu obranu, a Harkanovac se sam našao pred nemoćnim kuševačkim golmanom koji se nalazi kao na streljani glinenih golubova.

Nakon brzog i visokoga vodstva Ladimirevčani su stali, a Kuševčani preuzimaju terensku inicijativu. Josip Milardović izveo je slobodan udarac s 18 metara, lopta je jednoga domaćega igrača pogodila u ruku. Sudac je opravdano pokazao na bijelu točku, a sigurni realizator najstrože kazne bio je sam Josip Milardović. Za smanjenje rezultata na 1:3. U 35. minuti gosti su mogli doći do drugoga gola, ali na ubačenu loptu Boškovića Radoš u padu glavom puca, međutim, ona odlazi pored vratnice.

U drugom poluvremenu, obje su momčadi imale po nekoliko izglednih prilika. Dvije najveće imali su Klemen i Milardović, međutim, lopta jednostavno nije htjela u gol. U samoj završnici utakmice, točnije u 85. minuti, Vonić postavlja konačan rezultat.

Inače, fer i korektna utakmica koja nije odlučivala ni o čemu osim o međusobnom prestižu završila je jednim ružnim verbalnim incidentom. Naime, nakon završetka utakmice, netko je na razglasu neukusno i uvredljivu psovku na račun kuševačkoga trenera i igrača Josipa Milardovića. Nažalost, nitko od službenih osoba, a niti od domaćina nije reagirao na ovu provokaciju. Još jednom smo bili svjedocima nekulturnoga i divljačkoga ponašanja ljudi kojima očito nije mjesto na sportskim terenima.

VILJEVO – RATAR   0:2

Nogometaši Ratara ostvarili su željeno: na gostovanju u Viljevu. Protiv direktnoga konkurenta u borbi za opstanak, Piškorevčani su ostvarili pobjedu i time riješili pitanje opstanka. U prvom poluvremenu bila je to tvrda, borbena i napeta utakmica u kojoj su obje momčadi više računa vodile kako sačuvati svoju mrežu nego li doći do pogotka. U nastavku susreta, dva genijalna poteza Lemosa Da Silve donijela su radost Piškorevčanima. Dva je puta Ratarov napadač pobjegao viljevskoj obrani i postigao pogotke koji si riješili pitanje opstanka. Ratar je osvojio bodove spasa i bit će to odlična prilika da u četvrtak protiv Torpeda proslave prvu županijsku prvoligašku sezonu. A treneru, igraču i predsjedniku Josipu Mišiću upućujemo sve čestitke.

MLADOST (ĐS) – POLET 7:0 (

Nogometaši Mladosti samo su potvrdili svoju odličnu formu i protiv već otpisanih Semeljčana popravili svojo bodovni, ali i konto gol razlike. Iako su Semeljčani igrali s deset igrača, u prvih pola sata dobro su stajali na terenu. Doduše, i domaćini su prišli utakmici „lako ćemo“, ali ipak u 34. minuti  Satničani su postigli prvi pogodak. Burzain je prošao po lijevoj strani, na drugoj stativi našao je Denića koji prizemnim udarcem pogađa Drenićevu mrežu. U nastavku utakmice, u igru je ušao Ivan Radnić koji u 51. minuti prekrasnim lob udarcem pogađa semeljačku mrežu za 2:0. I tada kreće , a tada Show Ivana Barišića. Satnički napadač u samo deset minuta postigao hat-trick. Od 54. do 64.minute tri se puta upisao u listu strijelaca što bi moglo ući i u neku od knjiga rekorda. U 54. minuti Barišić postiže svoj prvi pogodak. Asistent je bio Dino Burazin koji pronalazi satničkoga napadača na šest metara od gola. Samo pet minuta kasnije satnički je napadač postigao svoj drugi pogodak. Svalina je pronašao Barišića koji izlazi sam pred semeljačkoga golmana i mirno plasira loptu pored njega. U 64.minuti Ivan Barišić postiže hat-trick. Ponovo je na sceni izuzetno raspoloženi Dino Burazin koji pronalazi Svalinu, a ovaj prosljeđuje loptu do Barišića. I 5:0.Nakon toga, golgetersku ulogu preuzima dino Burzain. U 73. minuti Bojanović ubacuje loptu do Burazina koji iz voleja pogađa desni kut. I na kraju, opet asistencija Bojanovića za Burazin koji pogađa malu mrežicu. Satničani su tako odigrali posljednju utakmicu pred svojom vjernom publikom, a na kraju utakmice iskoristili su priliku zahvaliti im na vjernosti.

Auto: Miro Šola