PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

30. KOLO

JEDINSTVO – MLADOST (ĐS) 1:2

Utakmica između Jedinstva i Mladosti protekla je u obostrano otvorenoj utakmici u kojoj su gosti iskoristili svoje prilike i zasluženo došli do pobjede. Već u osmoj minuti gosti su zaprijetili domaćoj obrani. Majstorović je odlično pronašao Bikića koji probija podesnoj strani, ali šutira ravno u golmana Kneževića. U 11. minuti domaćini su zaprijetili. Šapina pronalazi samoga janžeka koji je sam pred golmanom Sliškovićem. Satnički vratar odlično reagira i spašava svoju mrežu. U 13. minuti Rok Šarlija prošao je po lijevoj strani, puca iskosa, ali pored gola. Gosti prijete samo dvije minute kasnije. Burazin je presjekao loptu, odigrao do Drmića koji sa 16 metara pogađa same rašlje za vodstvo Mladosti 1:0. Domaćini u 32 minuti umalo izjednačuju rezultat. Grgić je prošao po desnoj strani, vraća povratnu loptu prema Janžeku, ali miholjački napadač puca preko gola.

U nastavku susreta, Burazin i Barišić odigrali su dupli pas, ovaj drugi  pronalazi Drmića čii udarac golman Knežević brani. Samo dvije minute kasnije, Barišić krade loptu domaćem braniču, ostavlja ju za Bojanovića, koji puca prema golu, ali domaći branič izbija loptu sa gol crte. U 51. minuti domaćini su preko Vidakovića pobjegli u kontru, ali udarac domaćega napadača brani golman Slišković. U 59. minuti Bikić je loptu iz auta ubacio u šesnaesterac domaćina, obrana izbacuje loptu do Barišića koji iz izgledne situacije puca preko gola U 60. minuti Vidaković na dodavanje Janžeka pogađa stativu. U 64. minuti kontru je povukao Barišić koji odigrava do Drmića, a ovaj na drugoj stativi pronalazi Bojanovića koji promašuje čisti zicer.

U 73. minuti Satničani dolaze do drugoga pogotka. Burzain je oduzeo loptu, dodao Barišiću koji izlazi sam pred Kneževića, vara ga i lagano ubacuje loptu u praznu mrežu. U 77. minuti raspoloženi domaći dvojac Janžek – Vidaković izbacuje cijelu satničku obranu, a miholjačka “devetka“ pogađa Sliškovićevu mrežu za 1:2. Domaćini su mogli doći do izjednačenja u 83. minuti kada je glavom, nakon kornera, šutirao Tomaz, ali Satničane je spasila vratnica.

Ovom pobjedom Mladost završava prvenstvo na odličnom četvrtom mjestu s 57 bodova. Ovo je jedna od najboljih sezona u Prvoj županijskoj nogometnoj ligi i Satničani na odmor odlaze više nego zadovoljni.

SLAVONAC – RATAR   6:3

Ladimirevčani i Piškorevčani odigrali su revijalnu utakmicu u kojoj su najviše  uživali gledatelji jer su vidjeli devet lijepih golova. Domaćini su poveli golom Nemeta, ali su gosti preokrenuli rezultat golovima Lemosa Da Silve i Antonija Bale. Do odmora Šestanj poravnava rezultat na 2:2.

U prvoj minuti nastavka Salapić domaćine dovodi u vodstvo 3:2 da bi isti igrač postigao i četvrti pogodak. U 65. minuti Arnaut postiže peti pogodak čime je utakmica bila odlučena. Ipak, u završnici utakmice Batista da Silva smanjuje rezultat na 5:3 da bi Arnaut u 84.minuti postigao konačnih 6:3.

TORPEDO – FEŠK 5:1

Kuševčani su za oproštaj od svoje vjerne publike odigrali vjerojatno i najbolju utakmicu sezone. Već od samoga početka dali su protivniku do znanja da će bodovi ostati u Kuševcu. Utakmicu je obilježio trostruki strijelac Tomislav Bašić koji iz utakmice u utakmicu pokazuje svoj neosporni napadački talent. U samoj završnici u listu strijelaca upisao se i golman Vladimir Vinković koji je u 78. minuti izveo kazneni udarac. Kuševčani su redali akcije tijekom cijeloga susreta, a takvu igru pljeskom su nagradili i kuševački gledatelji. Ovom pobjedom Torpedo je nakon dugo sezona završio u gornjem dijelu tablice. S 50 bodova Kuševčani su zauzeli sedmo mjesto.

Autor: Miro Šola