PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

25. KOLO

TORPEDO KUŠEVAC– RADNIČKI   0:0

Derbi susret u Kuševcu završio je bez pogodaka. Kuševani su imali veći posjed u prvih 45 minuta kada su stvorili dvije izgledne prilike, ali iskusni golman Bursca bio je na visini zadatka. U nastavku susreta, gosti iz Meca otvorili su igru i pokušavali doći do pogotka, ali na drugoj strani bio je raspoloženi Vinković koji je u nekoliko navrata odlično reagirao i spasio svoju mrežu.

rema prikazanoj igri podjela bodova je najrealniji ishod, a za Kuševčane još jednom potvrda da se nalaze u odličnoj formi i da ravnopravno mogu igrati i protiv vodećih momčadi lige. Šteta samo što publika nije vidjela pogotka pa bi tada derbi dobio još bolju ocjenu. Nogometaši radničkoga došli su u Kuševac sa željom da teren napuste neporaženi, to su i uspjeli čime su se još jedan korak približili naslovu prvaka i ulasku u viši rang.

RATAR PIŠKOREVCI – BARANJA-BELJE  6:2

Piškorevčani su od samoga početka gostima dali do znanja da pobjeda ostaje u Piškorevcima. Ali, gosti su,  barem u prvom poluvremenu pokazali zašto se nalaze u zlatnoj sredini tablice. U 20.minuti Josip Mišić doveo je Piškorevčane u toliko željeno vodstvo, međutim, gosti su uzvratili samo četiri minute kasnije, a na1:1 izjednačio je Mesar.  Ipak, pogodak nije poremetio igru domaće momčadi, tako da Bekić u 28. minuti ponovo dovodi svoju momčad u vodstvo. Luka Barić ušao je u igru u 37. minuti, a to se pokazalo dobrim potezom gostujućega trenera Josipa Kerovca. Upravo je Barić u 45.minuti poravnao rezultat na 2:2.

U nastavku susreta, piškorevački uragan pomeo je Baranjce. Seriju pogodaka otvorio je u 48.minuti Dean Bekić za domaće vodstvo 3:2. Nakon primljenoga gola, igra Baranje-Belje se raspala, a domaćini su to iskoristili da bi malo popravili gol razliku. Redom su zabijali Da Silva Batista za 4:2, a točku na „i“ s dva pogotka stavio je Josip Mišić koji je bio i najbolji igrač susreta.

Najzadovoljniji utakmicom mogu biti gledatelji koji su vidjeli otvorenu igru sa sedam lijepih pogodaka. Ovom pobjedom Piškorevčani su donijeli očekivanu dozu mira jer i dalje čuvaju 13. poziciju koja znači i opstanak u županijskom prvoligaškom društvu.

HAJDUK – MLADOST (ĐS)  0:0

Napadači Mladosti već treću utakmicu nisu postigli gol, a vjerojatno da će trener Ivan Denić morati poradtii na tom sada već problemu. Ali, donijeti bod iz Popovca u svakom slučaju nije neuspjeh, međutim prema prilikama, Satničani su bili bliži pobjedi. No, krenimo redom!

Već u četvrtoj minuti Satničani su postigli pogodak, ali pomoćni sudac signalizirao je zaleđe. Burazin je odlično proigrao Radnića koji pogađa mrežu, ali… U osmoj minuti Dino Burzain solo prodorom dolazi do ruba kaznenoga prostora, šutira, ali ravno u golmana Nikolića. Domaćin iprvi puta prijete u 13.minutikada se Sklepić sam nalazi na drugoj stativi, ali promašuje satnički gol. U 16. minuti ponovo su gosti ostvarili odličnu akciju. Nakon duploga pasa Barišića i Bojanovića, prvi puca u bliži golmanov kut, ali pogađa vanjski dio mreže. U 21. minuti Drmić pogađa stativu a samo minutu kasnije Radnić promašuje prazan gol. Popovčani prijete u 36. minuti kada lopta ubačena iz kornera dolazi do Kajinića koji glavom puca preko gola. Najljepšu akciju gosti su napravili u 42. minuti. Drmić je asistirao za Barišića koji promašuje čisti zicer.

U drugom poluvremenu domaćini prvi prijete. Već u 47. minuti Jagetić je izašao sam pred Gansbergera, ali Majstorović uspijeva u posljednji trenutak blokirati udarac Hajdukovog napadača.

U 50. minuti Drmić odigrava Barišića koji sa sedam metara puca pokraj gola, a samo sedam minuta kasnije ponovo je Barišić u akciji. Odlično odigrava Burazina koji puca ravno u golmana. U 60. minuti domaćini izvode slobodan udarac: ubačenu loptu Uremović šalje preko gola.

Bojanović u 77. minuti sa ruba kaznenoga prostora puca ravno u Nikolića. Samo minutu kasnije Jagetić u kontri puca preko gola. U 81. minuti odbijenu loptu na rubu kaznenoga prostora dočekao je Burazin, ali lopta opet odlazi pored gola.  Posljednju priliku imali su domaćini. Igrala se 89. minuta kada su domaćini ubacili loptu iz kornera Viljevac šutira prema satničkom golu, ali loptu blokira Bikić. Prema svemu viđenome, Satničani su bili bliži pobjedi, ali s gostovanja iz Popovca niti bod nije loš.

Autor: Miro Šola