PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

29. KOLO

RATAR – TORPEDO  1:1

U pretposljednjem kolu u Piškorevcima su se sastali Ratar i Torpedo, dvije momčadi koje povezuju njihove glavne poluge – igrači i treneri. Naime, dva dobra prijatelja, bivša nogometaša Đakovo Croatije, dva Josipa – piškorevački Mišić i kuševački Milardović sa zadovoljstvom mogu zaključiti ovu sezonu (iako ih u nedjelju očekuje posljednje kolo). Ratar je u prvom sezonu Prve županijske lige osigurao opstanak u ligi, a Torpedo se nakon dosta godina nalaze u gornjem dijelu tablice. I dva dobra prijatelja našla su se na suprotnim stranama, ali u jednoj fer i korektnoj utakmici koja nije imala rezultatski naboj,  Piškorevčani i Kuševčani podijelili su bodove. U prvom poluvremenu vidjelo smo tvrdu i borbenu utakmicu u kojoj je bilo dosta prekršaja. Međutim, Piškorevčani su imali više od igre, a gosti su svoju priliku čekali iz kontri. Domaćini su stvorili tri izgledne prilike, ali napadači nisu bili koncentrirani.

U nastavku susreta, gosti su iskoristili svoju priliku i golom Bašića došli u vodstvo 1:0. I kada se činilo da će bodovi u Kuševac, u posljednjoj minuti susreta Ratar je došao do toliko željenoga izjednačenja. Mišić je prošao po lijevoj strani, točnom loptom uposlio je Lemosa koji preciznim udarcem pogađa lijevi kut Vinkovićeva gola. Ratar će posljednju utakmicu odigrani u Ladimirevcima dok će Torpedo na svom terenu dočekati  FEŠK iz Feričanaca.

MLADOST (ĐS) – SLAVONAC  3:2

Nogometaši Mladosti iz Đakovačke Satnice na najbolji su se mogući način oprostili od svojih navijača. Protiv Slavonca iz Ladimirevaca upisali su pobjedu. Ovo je jedna od najuspješnijih sezona u kojoj su Satničani, osim natjecateljskoga uspjeha, podigli i organizacijsku razinu kluba. U svim utakmicama Mladost se pokazala kao uzoran domaćin i nije bilo niti jednoga incidenta čime su uprava kluba i igrači izuzetno zadovoljni. U rezultatskom smislu, veliku ulogu odigrao je i mladi trener Ivan Denić koji je pokazao veliki trenerski potencijal.

Domaćini su odlučno krenuli u utakmicu i već u osmoj minuti prvi puta zaprijetili protivničkoj momčadi. Burazin je ubacio loptu do Radnića koji uklizava, ali lopta odlazi pored vratnice. Minutu kasnije Žonka s dvadesetak metara gađa gol, ali golman Antolić odlično brani. U 16. minuti domaćini su došli u vodstvo. Odlično raspoloženi Dino Burazin ubacio je loptu s desen strane, loptu je na rubu kaznenoga prostora primio Bojanović i sigurnim udarcem zatresao mrežu. U 21. minuti gosti su izjednačili nakon kontakta gostujućega napadača i Vinka Akrapa. Satnički igrač s pet metara ubacuje loptu u vlastitu mrežu. Do kraja prvoga poluvremena igralo se između dva kaznena prostora, a u 44. minuti domaćini dolaze u vodstvo. Burazin je prevario svoga čuvara i pogodio suprotni kut Antolićeve mreže. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Već u 47. minuti Burazin ubacuje loptu na drugu vratnicu gdje Drmić promašuje s pet metara. U 61. minuti Marijo Bojanović upućuje udarca prema ladimirevačkom golu, ali odlični Antolović brani. U 65. minuti ponovo je na sceni dvojac Bojanović – Burazin. Satnička „desetka“ odlično pronalazi Burazin koji volejem s desetak metara, zamalo promašuje gol. Konačno su bolju igru Satničani okrunili novim golom. Igrala se 69. minuta kada Subašić na svojoj polovici oduzima loptu, predaje ju Burazinu koji od prve loptu šalje do Drmića. Satnički veznjak propušta loptu do Bojanovića koji s desetak metara pogađa Antolićevu mrežu. U 72. minuti ponovo je izgledna prilika za domaćine. Filip Denić šutira iskosa s desne strane, ali malo previsoko. Trokut Drmić – Burzain – Bojanović stvorio je odličnu akciju u 77. minuti, međutim, završni udarac Bojanovića završava pored gola.

U 80. minuti gosti su postigli drugi pogodak. Slobodan udarac s 25 metara izveo je Šestanj, točan i precizan udarac završio je iza leđa golmana Gansbergera. Do kraja susreta, Satničani su sačuvali minimalnu prednost i zasluženo došli do nova tri boda. Kolo prije kraja, Mladost se nalazi na četvrtom mjestu s 54 boda, a u posljednjem 30. kolu očekuje ih gostovanje u Donjem Miholjcu.

Autor: Miro Šola