DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

15.KOLO – ODGOĐENA UTAKMICA

BUDUĆNOST – OMLADINAC (ĐS) 2:2 (2:2)

Gorjani – Igralište Gorjani. Bez gledatelja: Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Krešimir Marković (Đakovo) i Mato Ivkić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Pavić (13.), 2:0 Anto Grgić (20,), 2:1 Genda (39.), 2:2 Marin Vardić (45.).

BUDUĆNOST: Bilušić, Paradžik, Grgić, Babić, Jukić Penava, Anto Grgić, Perić, Pavić, Salamon, Ručević.

OMLADINAC (ĐS): Ivić, Mikloš. Majstorović, Škalec, Bjelobrk, Borna Vardić, Genda, Davidović, Vrtarić, Jakab, Marin Vardić (64. Valent Aščić).

Zbog COVID-19 koji se pojavio u Gorjanskim redovima utakmica 15. kola odigrana je tjedan dana kasnije odnosno 22. studenoga. Obje momčadi bile su nekompletne jer su domaćini u zapisniku imali samo 12, a gosti iz Selaca 13 igrača.

Gorjanci su bolje otvorili utakmicu i već u dvadesetoj minuti imali su vodstvo 2:0. Tada se činilo da će domaćini doći do pobjede koja bi ih lansirala u sredinu tablice. U 13. minuti Matej Pavić doveo je Gorjance u vodstvo 1:0 da bi sedam minuta kasnije Anto Grgić postigao i drugi domaći pogodak za 2:0. Nakon toga i gosti su počeli igrati tako da su do odlaska na odmor anulirali domaću prednost. U 39. minuti Matej Genda smanjuje rezultat na 1:2 da bi u posljednjoj minuti prvoga dijela Marin Vardić poravnao rezultat na 2:2. To je bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice najveći dio utakmice odvijao se na sredini terena, obje momčadi imale su nekoliko izglednih prilika, ali rezultat se nije mijenjao. Svakoj momčadi pripao je po jedan bod što je prema prikazanoj igri i realan rezultat utakmice.

Gorjanci s osvojenim bodom i dalje ostaju na 13. mjestu s 10 bodova dok su se Selčani popeli na tablici na sedmo mjesto. S 19 bodova preskočili su Šokadiju i Slogu iz Koritne.

11.KOLO – ODGOĐENA UTAKMICA

POLET – SLAVONIJA (B) 3:4 (1:0)

Semeljci – Igralište Semeljci. Bez gledatelja: Sudac: Tomislav Rupčić (Đakovo). Pomoćnici: Rako Ač (Đakovo) i Mato Jagodin (Đakovo). Strijelci: 1:0 Mario Vuksanović (45.), 1:1 Markić (55.), 2:1 Ćosić (59.), 2:2 Markić (70.), 3:2 Mario Vuksanović ( 82.), 3:3 Tilli (83.), 3:4. Markić (88.).

POLET: Miro Vuksanović, Rebić, Ivan Đuretković, Blažević, Mario Vuksanović, Petar Paradžik, Tanasić, Ćosić, Pilić, Radonić (76. Idžanović), Doko.

SLAVONIJA (B): Jakov Sito, Karlo Sito (46. Antunović), Klepo, Marko Zetović (54. Nikolić), Ivan Djaković, Ivan Kladarić, Valentin Sito, Markić, Kolić, Željko Kladarić. Trener: Branko Nikolić.

Problemi s odgodama utakmice zbog COVID-19 počeli su u 11. kolu kada su nogometaši Poleta, zbog pojave zaraze, odgodili utakmicu protiv budrovačke Slavonije. Nakon što su odigrana sva kola u nedjelju 22. studenoga odigrana je utakmica u Semeljcima. Šteta što gledatelji nisu mogli gledati derbi susret jer je on u svim segmentima igra opravdao očekivanja momčadi iz vrha tablice.

Domaćini će sigurno dugo analizirati utakmicu protiv Slavonije jer su tri puta imali vodstvo, a u samoj završnici doživjeli su poraz. Najveći „krivac“ za to je svakako budrovački napadač Stipo Markić, strijelac hat-tricka i što je najvažnije onoga četvrtoga pobjedničkoga pogotka.

U prvom poluvremenu bila je to tvrda i izjednačena utakmica u kojoj se nije umiralo u ljepoti odnosno i jedni i drugi igrali su oprezno ne želeći pogrješkom doći u rezultatski zaostatak. U takvoj igri Semeljčani su se bolje snašli jer su u posljednjoj minuti došli u vodstvo. Domaćini su izveli slobodan udarac s 40 metara, najviši u skoku bio je Mario Vuksanović koji glavom pogađa budrovačku mrežu. Bio je to ujedno i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice gosti su se otvorili i bolje krenuli. U 55. minuti Željko Kladarić ubacio je loptu u semeljački kazneni prostor gdje se našao Stipo Markić koji ispred golmana Vuksanovića glavom pogađa mrežu. Taj pogodak nije poremetio domaću igru jer su Semeljčani samo četiri minute kasnije ponovo došli u vodstvo. Golman Jakov Sito bio je neodlučan te je ostao na svome golu, a lopta je iskosa na desetak metara došla do Marija Vuksanovića koji puca prema golu. Od gostujućega golmana lopta se odbila u mrežu za semeljačko vodstvo 2:1. Sada su red došli gosti koji u 70. minuti poravnavaju rezultat na 2:2 Valentin Sito asistirao je prema Željku Kladariću koji iskosa puca, golman Vuksanović loptu odbija, a na nju natrčava Markić i po drugi puta trese domaću mrežu. Kada se činilo da će gosti iskoristiti svoju fizičku spremu domaći su nogometaši po treći puta došli u vodstvo. Ubačenu loptu u kaznenom prostoru Slavonije dočekao je Mario Vuksanović koji se u gužvi najbolje snalazi i šalje loptu iza leđa budrovačkoga golmana. I kada se činilo da su Semeljčani „pred vratima raja“ dogodio se preokret. U samoj završnici jesenski prvak postiže dva pogotka kojima su osvojili sva tri boda. U 82. minuti Đuto Tilli oduzeo je loptu na sredini terena, pobjegao svojim čuvarima i sam izašao pred golmana Vukasnovića. Mirno, manirom iskusnoga strijelca, šalje loptu u nezaštićenu mrežu. Samo dvije minute prije isteka regularnoga dijela utakmice, Budrovčani su došli do pobjede. Nikolić je asistirao prema Stipu Markiću koji izlazi „jedan na jedan“ pred domaćega golmana, i njega uspijeva proći te lagano šalje loptu u mrežu.

Derbi susret opravdao je očekivanja. I jedni i drugi mogli su do pobjede, Semeljčani su tri puta bili u vodstvu, ali su gosti iskoristili bolju fizičku pripremu i u završnici na krilima raspoloženoga i najboljega igrača utakmice Stipe Markića došli do nove pobjede i tri boda koja ih još više uvršćuju na prvom mjestu. Slavonija sada ima 38 bodova, tri više od drugoplasiranoga Hajduka iz Širokoga Polja i četiri od Dračica. Polet ostaje na četvrtom mjestu s 28 bodova.

1. KOLO – ZAOSTALA UTAKMICA

DINAMO (TR) – RADNIČKI 8:2 (4:0)

Trnava – Igralište Kratina. Bez gledatelja. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Elko Crn (Đakovački Selci) i Josip Kedveš (Đakovo). Strijelci: 1:0 Holbik (8.), 2:0 Benić (11.), 3:0 Nikolić (19.- 11 m), 4:0 Mikić (25.), 5:0 Svilanović (57.), 6:0 Benić (67.). 6:1 Horvat (69. – 11 m), 6:2 Gudelj (82. – 11 m), 7:2 Tiborc (83.), 8:2 Tiborc (85.).

DINAMO (TR): Kovačić, Nikolić, Bartoš (14. Petrović), Turković, Mikić, Franjić, Svilanović (59. Stipić), Vuković, Tiborc, Benić, Holbik.

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Kovač, Erceg (46. Gudelj), Antonio Lagator, Marko Mijakić, Zorić, Luka Drenjančević, Bikić, Horvat, Sesar, Miletić.

Odgođenu utakmicu sedmoga kola nogometaši Dinama i Radničkoga odigrali su u nedjelju 22. studenoga. Razlog odgode bilo je vjenčanje Zlatka Horvata koji je 20. rujna uplovio u bračnu luku.

Viškovčani su nastavili serijom loših rezultata dok su nogometaši Dinama, nakon poraza u srijedu od momčadi Poleta (također odgođena utakmica) našli „mušteriju“ kojoj su zabili čak osam golova. Sve je počelo vrlo rano: već u osmoj minuti Josip Holbik dovodi domaćine u vodstvo 1:0. Samo tri minute kasnije Jakov Benić postiže drugi pogodak za domaću komociju. Bolju igru domaćini su okrunili novim pogotcima. U 19. minuti već je bilo 3:0, a strijelac iz kaznenoga udaraca bio je Kristian Nikolić. U 25. minuti već je bilo nestvarnih 4:0. Strijelac je bio Renato Mikić. Nakon toga igra se preselila na sredinu terena tako da do odlaska na odmor više nije bilo pogodaka.

I nastavak utakmice protekao je u domaćem zadovoljstvu visokim vodstvom i gostujućom nemoći da opasnije zaprijete domaćem vrataru Kovačiću. Ipak, golijada se nastavila u 57. minuti kada Matej Svilanović postiže peti, a deset minuta kasnije (67.) Benić svojim drugim pogotkom povećava Dinamovo vodstvo na 6:0. Nakon toga i gosti su počeli igrati tako da su iz dva kaznena udaraca smanjili rezultat na 6:2. Najprije je u 69. minuti Zlatko Horvat bio precizan s bijele točke da bi u 82. minuti drugi viškovački pogodak postigao Ante Gudelj, također iz najstrože kazne. Domaćini su puno zadovoljstvo postigli s još dva pogotka u samoj završnici utakmice. Igrala se 83. minuta kada se u listu strijelaca upisuje Davor Tiborc koji samo dvije minute kasnije svojim drugim pogotkom postavlja konačan rezultat – 8:2.

Dinamo će sa 17 bodova prezimiti na desetom mjestu dok će Viškovčani sa samo osam bodova na zimski odmor otići spretposljednje četrnaeste pozicije.