Selekcija rukometnog kluba Ivan Mikanovci rođena 2008. godine osvojila je jedan od najjačih turnira u Europi, Kanyó Memorial Cup koji je proteklog tjedna održan u mađarskoj Tatabányji.

Na ovom međunarodnom turniru nastupilo je 9 ekipa, mađarski Veszprem, OTP Bank Pick Szeged, akademija NEKA, Ferencvaroš, danski Bjerringbro Silkeborg, švedski Aranas, norveški Elverum, češko Brno i hrvatski RK Ivan iz Starih Mikanovaca. Među svim ovim renomiranim ekipama Mikanovčani su se pokazali najboljima i otišli kući sa zlatnom medaljom.

Prvi dan igrali su protiv Pick Szegeda, pobijedili 23:22, drugi dan igrali su protiv Aranasa, pobijedili 25:20 i osigurali prolazak u polufinale.

Za prvo mjesto u skupini treći dan izgubili su od NEKE 19:14.

Polufinale su igrali s mađarskim prvakom Veszpremom i pobijedili 26:25 te osigurali veliko finale.

Ondje ih je čekao danski Silkeborg kojeg su također pobijedili, ovaj puta rezultatom 20:18 i tako odnijeli zlato u Stare Mikanovce.

U ovom ogromnom uspjehu prste imaju i Đakovčani, na terenu, ali i izvan njega.

Svojim obranama na putu do zlata pomogao je vratar Zvonimir Pilipović, a Đakovčani su i u stručnom stožeru. Boris Lubar u ulozi trenera i kondicijski trener Antonio Jozipović.

O kakvom se ovdje uspjehu radi najbolje svjedoči činjenica da su neki od sudionika turnira u seniorskom uzrastu redovni sudionici rukometne Lige prvaka, dok dečki RK Ivan Mikanovci nemaju niti vlastitu dvoranu za trening i odigravanje utakmica.