Đakovački rukometaši i u svom trećem prvenstvenom nastupu doživjeli su treći poraz. Protiv novaka u ligi, momčadi Preloga, igrači trenera-igrača Domagoja Perlića ostali su na minus 5.

PRVA HRVATSKA RUKOMETNA LIGA SJEVER, 3. KOLO

PRELOG – ĐAKOVO 27:22 (12:9)

Prelog – Školska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Davor Češi (Zagreb) i Nenad Županić (Križevci)

PRELOG: Denis Bogović 7, Patrik Bogović 2, Krajner 8, Novosel 1, Tom Novak, Škvorc 1, Dejan Novak, Požgaj, Mikec, Lončarić, Koprek 2, Matijević, Sermek, Zadravec 2, Belić 4,  Koprivec. Trener: Alan Belko.

ĐAKOVO: Ostajmer, Novoselović, Stipić, Božičević 2, Ćurić 5, Šimić 2, Bradarić 1, Goluža 5, Poplašen, Tot, Perlić 4, Klepo 1, Orlović, Perković 2, Kostić, Jakšić. Trener: Domagoj Perlić.

Prvu osjetniju prednost domaćini su napravili pri rezultatu 6:3 da bi u 12. minuti golovima Marija Goluže Đakovčani došli na minus 1 (6:5). Međutim, domaćini su borbenom igrom ponovo povećali svoju prednost na 11:7 da bi na odmor otišli s vodstvom 12:9. Za đakovačku obranu nerješiva zagonetka bio je Denis Bogović koji je u prvih 30 minuta postigao pet pogodaka. U đakovačkoj momčadi s četiri gola najbolji je bio Mario Goluža.

U nastavku susreta, Preložani su povećavali svoju prednost tako da je ona iznosila najvećih plus 9 (21:12) i u tim je trenucima bilo jasno da će bodovi ostati na domaćem terenu. U završnici susreta, Đakovčani su uspjeli tek smanjiti domaću prednost na konačnih minus 5.

Nakon tri kola Đakovčani se nalaze na posljednjem 14. mjestu bez bodova. U sljedećem 4. kolu očekuje ih domaća utakmica protiv Moslavine.

Poraz svoje momčad ovako je prokomentirao trener-igrač Domagoj Perlić: Razlozi našega rezultatskoga zaostatka tijekom utakmice bili su dekoncentracija u napadu jer smo pogodili jako puno stativa, dogodila su nam se dva nepotrebna isključenja i nismo uspjeli pohvatati odbijene lopte. U nastavku susreta nastavili smo promašivati čiste prilike, zaredale su se tehničke pogreške, nestalo je volje i želje. Pokušavali smo, ali više od ovoga večeras nije išlo.