Vranješević za prvu vrbičku pobjedu, Drenjanci na Žamberijev pogon do bodova, Kešinčani uvjerljivi protiv Lapovčana, Tomašančani bolji od Ivanovčana, Vučevčani sigurni protiv novaka iz Drenjskoga Slatinika.

LIGA NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO

1. KOLO

RADNIK – NAPRIJED 1:0 (1:0)

Vrbica – Igralište Vrbica – Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Kedveš (Osijek). Pomoćnici: publika. Strijelac: 1:0 Vranješević (45.).

RADNIK: Čajkušić, Čapalija, Džanija, Matej Čapalija (87. Vidrač), Jurić, Matijašić, Bošnjaković (55. Zvonimir Jukić), Vranješević, Kovačević, Ivica Petrić, Josip Petrić.

NAPRIJED: Orečić, Matić (46. Jurišić), Rendulić, Majić, Radanović, Vidinović, Klapirić (78. Turščak), Stipo Turščak, Raguž (46. Kalić), Tolj, Marčičević.

Nakon velike tragedije i gubitka dvojice mladih igrača (Marijan Petrić i Ante Gazić), Vrbičani su smogli snage i u svojoj prvoj povratničkoj prvenstvenoj utakmici upisali prve bodove. U susjedskom derbiju jedan je trenutak odlučio pobjednika. Prvu ozbiljniju priliku stotinjak gledatelja vidjelo je u 32. minuti kada je zaprijetio Josip Petrić, ali mrzovićki golman Orečić bio je na mjestu. I gosti su imali dvije izgledne prilike: Domagoj Raguž dva je puta pucao; prvi puta pored gola, a drugi puta gol je spasio domaći branič izbacujući loptu sa same gol crte. U 45. minuti, kasnije će se pokazati, pala je odluka o pobjedniku. Mateo Vranješević ukrao je loptu i sam krenuo prema protivničkom golu. Na 25 metara srušen je. Sam je izveo slobodan udarac i postigao euro gol: pogodio je gornje lijeve rašlje golmana Orečića.

U nastavku utakmicu više od igre imali su gosti koji su pokušavali doći do izjednačenja, ali vrbička obrana bila je na visini zadatka. Domaću obranu držali su stoper Jurić i golman Čajkušić. Do kraja utakmice domaćini su pokušavali iz kontri, ali nije bilo koncentracije u samoj završnici.

Prvi bodovi nakon ponovnog aktivirana kluba igrači i uprava Radnika posvetila je poginulim prijateljima Ivanu Majhenu, Anti Gaziću i Marijanu Petriću.

VUČEVCI – SLAVONAC (DS) 5:0 (2:0)

Novoosnovana momčad Slavonca iz Drenjskoga Slatinika imala je težak zadatak u Vučevcima protiv raspoloženoga domaćina. Vučevčani su u prvenstvo krenuli bez trenera Željka Pilipovića koji je podnio neopozivu ostavku. Nakon petnaestak minuta igre Pervan je izborio slobodan udarac na 20 metara. Isti igrač šutirao je prema golu i postigao prvi domaći pogodak. Samo nekoliko minuta kasnije Pilipović se oslobađa svoga čuvara, vraća povratnu loptu do Topalovića kojemu nije bilo teško zatresti protivničku mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U 53. minuti Erceg postiže treći pogodak koji je otvorio put do visoke pobjede. Pilipović s ruba kaznenoga prostora postiže svoj drugi, a vučevački četvrti pogodak. U samoj završnici susreta, peti gol djelo je dvojca Mitrović – Galičić. Prvi je ubacio loptu iz kornera, a drugi glavom zatresao protivničku mrežu. Za konačnih 5:0.

ZRINSKI (D) – VELEBIT 3:1 (1:1)

Općinski derbi u Drenju zasluženo je pripao Zrinskome. Iako domaćini nisu otvorili najbolje utakmice, došli su do prvih bodova. Potnjanci su iz kontre uspjeli golom Leona Popa doći do vodećega pogotka, ali domaćini su brzo uzvratili. Žamberi šalje dijagonalu prema Ivanu Stošiću koji pogađa za 1:1. U nastavku utakmice ponovo je Žamberi asistent, ovaj puta prema Igoru Miloševiću koji Drenjance dovodi u vodstvo 2:1. Konačnu potvrdu Drenjanci su ostvarili zahvaljujući najboljem igraču susreta – Ivanu Žamberiju. On je ukrao loptu na polovici igrališta, prešao dvojicu čuvara i sam se sjurio prema protivničkom golmanu. Rutinski plasira loptu u nezaštićenu mrežu.

KEŠINCI – MLADOST (L) 4:1 (3:0)

Kešinčani su opravdali ulogu favorita i s visokih 4:1 slavili protiv Lapovčana. Utakmica je riješena u prvom poluvremenu kada su domaćini, nakon puno bolje igre, postigli tri pogotka. Strijelci su bili: Ivan Juroš, Antun Miličić i Dario Doko. U nastavku utakmicu gledatelji su vidjeli još dva pogotka: sa svake strane po jedan. Četvrti gol za Kešinčane postigao je Krešimir MIjačević.

DINAMO (TO) – MLADOST (I) 3:2 (1:1)

Nogometaši Dinama iz Tomašanaca pobjedom su otvorili novo prvenstvo. Domaćini su u prvom poluvremenu došli u vodstvo nakon prekrasnog gola iz slobodnoga udarca. Strijelac je bio Željko Tunuković. Međutim, do odlaska na odmor Ivanovčani su izjednačili na 1:1. Ključni čovjek tomašanačke pobjede je Marinko Čengić koji s dva pogotka dovodi Dinamo u vodstvo 3:1. U samoj završnici nogometaši Mladosti uspjeli su smanjiti rezultata na 2:3, ali više od toga nije išlo.