Od 5. do 7. siječnja 2024. u Našicama je održano 25. kadetsko i 15. juniorsko prvenstvo OBŽ. Ukupno se natjecalo 88 mladih šahistica i šahista.

Igrali su 9 kola švicarskim sistemom, tempo igre 30minuta + 30 sekundi za svaki potez.

Mladi šahisti ŠK Đakovo Mislav Blažević, Luka Vidić, Petra Vidić, David Vidić , Emanuel Čulo i Mauro Jokić ostvarili su odlične rezultate.

Mislav Blažević je s 8/9 bodova postao prvak županije do 11 godina, a osvojio je i srebro u ukupnom poretku!

Luka Vidić s 6,5/9 bodova juniorski je viceprvak županije, srebro u ukupnom poretku do 19 godina i srebro u kategoriji M17.

Petra Vidić s 5/9 brončana je kadetkinja županije do 15 godina, osvojila je i broncu u poretku Ž15 te je zlatna u kategoriji Ž13.

Vidić David s 4,5/9 osvojio je broncu u kategoriji M9.

Emanuel Čulo zauzeo je 5. Mjesto s 5,5/9 bodova, a Mauro Jokić s 4/9 je 11. u kategoriji M13.

Izvor|Foto: Šahovski klub Đakovo