VIHOR – MLADOST (ĐS) 0:1 (0:1)

Našička Breznica – Igralište Našička Breznica. Bez gledatelja. Strijelac: 0:1 Bojanović (42. – 11 m).

MLADOST (ĐS): Leko (75. Popek), Bikić (46. Akrap), Bruno Barišić Jaman (46. Čurila), Subašić (75. Vidović), Denić, Žonka (46. Novoselić), Stuhli (75. Korpar), Bojanović (46. Veselinović), Bionda (46. Svalina), Radnić, Grbeša. Trener: Ivan Denić.

Nogometaši Mladosti ostvarili su pobjedu protiv trećeligaša iz Jelisavca što je dobar znak pred početak prvenstva u Međužupanijskoj nogometnoj ligi Osijek – Vinkovci gdje Satničani ne kriju ambiciju da se plasiraju u sami vrh.

Nakon početnoga ispitivanja snaga Satničani su prvi zaprijetili. U 24. minuti Neven Grbeša riješio se svoga čuvara i izašao je sam pred protivničkoga golmana. Međutim, golman Vihora bio je uspješniji. U 41. minuti nogometaši Mladosti došli su u vodstvo. U kaznenom prostoru srušen je Bikić, a siguran realizator najstrože kazne bio je kapetan Marijo Bojanović. Samo dvije minute kasnije Satničani su mogli podebljati vodstvo. Korner je izveo Bruno Barišić Jaman, na drugoj vratnici sam se našao Bojanović, ali slabo puca. Nakon prvih 45 minuta Mladost je ostavila bolji dojam i na odmor su zasluženo otišli s minimalnim vodstvom.

Gosti su prvi puta ozbiljnije zaprijetili u 60. minuti kada je po desnoj strani prošao Jakšić, ali njegov udarac u prvi kut obranio je golman Leko. U 64. minuti Čurila je pokušao volej udarcem s ruba kaznenoga prostora, ali njegov udarac završava u bloku. Šest minuta kasnije u odličnoj situaciju bio je Igor Stuhli koji vara svoga protivnika na rubu kaznenoga prostora, ali u posljednji trenutak  domaći branič izbija loptu u korner. Domaćini su imali priliku u 74. minuti kada „ničiju“ loptu prihvaća Fehir, ali njegov udarac završava preko gola. Posljednju priliku Satničani su imali u 79. minuti. Filip Denić presjekao je loptu i sam krenuo prema domaćem golmanu, ali njegov udarac zaustavlja Vihorov vratar.

Ovo izdanje Mladosti daje puno samopouzdanja igračima i treneru Ivanu Deniću pred proljetni dio prvenstva.

DARDA – TORPEDO 6:0 (3:0)

Nogometaši Torpeda pripremajući se za proljetni dio prvenstva ove su subote (19. veljače) gostovali u Dardi gdje se nisu baš najbolje proveli. Naime, jesenski prvak MŽNL OS-VK do nogu ih je potukao postigavši čak šest pogodaka. Strijelci za Dardu bili su: Bane Ferenčak, Matej Grafina, Milovan Trivunović, Fran Babić, Ivan Bilušić i Kristijan Martinčević.

Blijedu igru svoje momčadi pokušao je objasniti trener Damir Išasegi: „Ne znam što reći. Doduše, protiv sebe smo imali odličnoga protivnika, nisu oni bez razloga jesenski prvaci lige, nas je, čini mi se, sustigao umor jer smo odigrali tri utakmice u sedam dana i to po jako teškim travnjacima. Osim toga, danas nisam mogao računati na čak pet igrača iz početne postave (Renato i Tomislav Lulić, Bračko, Beljan i Kretonić). No, sve ovo nas ne opravdava za jako loše izdanje u Dardi, zaključio je kuševački trener.

Torpedo je u Dardi nastupio u sljedećem sastavu: Vinković, Kopecki, Čuić, Crnojević, Mislav Ivanda, Rajčević, Branimir Ivanda, Rotim, Marin Cicvarić, Babić, Antinac. (Još su igrali: Gansberger, Radoš, Kušević, Filip Cicvarić, Butor). Trener: Damir Išasegi.

Izvor: DJ Sport/Miro Šola