FINALE KUPA NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO

MLADOST (ĐS) – TORPEDO 3:0 (2:0)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 400. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Željko Lipar (Đakovo) i Fili Čota (Đakovo). Strijelci: 1:0 Barišić (8.), 2:0 Penava (19.), 3:0 Ivan Barišić (88.).

MLADOST (ĐS): Gansberger, Bikić (79. Davor Svalina), Novoselić, Filip Denić, Subašić, Žonka, Penava (68. Drmić), Bojanović, Stipanović (68. Radnić), Barišić (90. Majstorović), Grbeša (60. Branimir Barišić Jaman). Trener: Ivan Denić.

TORPEDO: Vinković, Josip Čuić, Delić, Fogadić (35. Bračko), Milardović, Blažević, Branimir Ivanda, Antinac (63. Radoš), Cicvarić, Nikolić Kovačić (74. Mislav Ivanda). Trener: Goran Uzelac.

Bolju pozivnicu za finale Kupa Nogometnoga središta Đakovo nisu mogli poželjeti gledatelji na stadionu Đakovo. Vodeća momčad Prve županijske lige Mladost iz Đakovačke Satnice i treća momčad Torpedo iz Kuševca mamac je koji je privukao gotovo petstotinjak gledatelja. Odlična atmosfera, sunčano vrijeme, izvrsno pripremljen teren, dvije motivirane momčadi, dakle, svi preduvjeti za odličnu nogometnu predstavu su tu. Ova utakmica imala je i memorijalnu dimenziju: svi prisutni minutom šutnje odali su počast preminulome Stjepanu Hrgi, dugogodišnjem predsjedniku Nogometnoga središta Đakovo i članu Upravnoga odbora.

Ivan Denić nadmudrio kolegu Uzelca!

Nakon početnoga ispitivanja snaga, u šestoj minuti prvi udarac na gol izveli su Kuševčani. Milardović je primio loptu na rubu kaznenoga prostora, uputio udarac, ali lopta je završila pored gola. Prvi napad Satničani su pretvorili u vodstvo: po desnoj strani pobjegao je danas odlični Ivan Penava koji je ubacio loptu u kuševački peterac. Lopta je iznenadila golmana Vinkovića koji ju odbija do Ivana Barišića koji s dva metara pogađa mrežu. Početno vodstvo dalo je dodatnu sigurnost satničkoj momčadi koja je dominirala u prvih 45 minuta. Trener Ivan Denić postavio je svoga brata Filipa kao „flaster“ na Josipa Milardovića, a Subašić je bio zadužen za čuvanje najopasnijega napadača Mileta Blaževića. To se pokazalo ključnim potezima u razbijanju kuševačke igre. Osim toga, vezni red Novoselić – Bojanović – Barišić dominirao je terenom priređujući opasne situacije za svoje napadače. U 14. minuti solo akciju izveo je Ivan Barišić, promiješao je svoje čuvare, s petnaestak metara gađao je suprotni kut Vinkovićeve mreže, ali kuševački golman bio je na mjestu. Satničani su poveli nakon milimetarski točnoga dodavanja Domagoja Stipanovića koji u prostor izbacuje Ivana Penava, a plavi napadač izlazi sam pred Vinkovića i mirno plasira loptu pored nemoćnoga vratara. Za zasluženih 2:0.

Kuševčani u 22. minuti pokušavaju iz svoga najjačega oružja – prekida. Ivanda je izveo korner, u petercu Mladosti našao se Delić koji glavom s pet metara puca preko gola. Pet minuta kasnije Bojanović izvodi korner, u kuševačkom petercu našao se Žonka koji glavom puca, ali ravno u Vinkovića. Najveća kuševačka uzdanica Josip Milardović u 32. je minuti izveo solo akciju, ali njegov udarac s 20 metara brani golman Gansberger. Ponovo je zaprijetio Milardović tri minute kasnije kada je izveo slobodan udarac s tridesetak metara. Njegov udarac ponovo je završio u naručju satničkoga golmana. U istoj minuti Satničani su izveli kontranapad iz kojega Neven Grbeša pogađa stativu. U 37. minuti ponovo je u glavnoj ulozi Ivan Penava koji dugom loptom na drugoj strani pronalazi samoga Grbešu koji šutira s ruba kaznenoga prostora, ali ravno u Vinkovića. Bilo je to sadržajno poluvrijeme u kojemu su Satničani u potpunosti nadigrali nogometaše Torpeda.

Ponovo Ivan Barišić Mrva koban za Kuševčane

U nastavku utakmicu, nogometaši Mladosti zadovoljni postignutim vodstvom, gledali smo ravnopravnu igru u kojoj su Kuševčani pokušavali doći do pogotka, međutim, obrana Mladosti danas je bila na visini zadatka. Kuševčani su najčešće prijetili iz prekida te su imali dvije izgledne. Ivan Radnić po drugi puta pogodio je kuševačku vratnicu. U samoj završnici trećim pogotkom nogometaši Mladosti potvrdili su svoju pobjedu. Ivan Barišić prevario je svoga čuvara i s ruba kaznenoga prostora pogodio VInkovićevu mrežu. Za konačno rješenje utakmice i osvajanje druge titule – nakon osvojenoga prvoga mjesta u Prvoj županijskoj ligi u Satnicu su odnijeli i pehar pobjednika Kupa NS Đakovo. Prema prikazanoj igri potpuno zasluženo.

Pobjedu svoje momčadi komentira je trener Ivan Denić: “Ovo je sezona iz najljepših snova, nakon prvenstva, danas smo osvojili i kup. Povijesni su ovo dani za Mladost, u četiri dana potvrđeno je prvenstvo i danas potpuno zasluženo i kup. U utakmicu smo ušli odlično te u prvih dvadeset minuta poveli 2:0. Imali smo još situacija u kojima smo mogli riješiti utakmicu već u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu osjetio se grč u našoj igri, Torpedo nas je dugim loptama pokušavao iznenaditi, no uspjeli smo sačuvati svoj gol i pred kraj utakmice riješiti utakmicu trećim pogotkom. Čestitam mojim igračima na svim uspjesima, samo oni znaju koliko smo muke i truda uložili da bismo ovako slavili. Momci nisu niti svjesni koliko su dobri. Torpedu želim sve najbolje u nastavku prvenstva i nadam se da će uspjeti izboriti ulazak u viši rang. Mi idemo proslaviti ovaj uspjeh i polako pripremati feštu za posljednje kolo.”

Izvor: Miro Šola