MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI

1. KOLO

Domitrek presudio Satničanima

MLADOST (ĐS) – BORAC (KV) 0:1 (0:1)

Đakovačka Satnica – Igralište Đakovačka Satnica. Sudac: Mario Benić (Jelisavac). Pomoćnici: Nikola Bančić (Poganovci) i Manuel Dendis (Jelisavac). Strijelci: 0:1 Domitrek (20.).

MLADOST (ĐS): Leko, Bikić, Bruno Barišić Jaman, Denić (46. Bjelobrk), Novoselić (63. Akrap), Žonka (60. Svalina), Grbeša, Radnić (46. Dino Stipanović), Bionda (72. Branimir Barišić Jaman), Bojanović, Stuhli. Trener: Ivan Denić.

BORAC (KV): Kordić, Radoš (65. Feher), Šujdović, Brdar, Domitrek (90. Balić), Dominković (70. Žigri), Stupar, Pandurević, Mršo, Barat, Tkalec. Trener: Saša Balatinac.

Nogometaši Mladosti autoritativno su krenuli u meč protiv odličnih nogometaša iz Kneževih Vinograda. U prvih pola sata dominirali su, stvarali prilile, ali nikako nisu mogli doći do vodstva. U 15. minuti Stuhli je ostavio povratnu loptu za Nevena Grbešu koji s 12 metara snažno puca, ali preko gola. Dvije minute kasnije Radnić s ruba kaznenoga prostora puca tik pored vratnice. Nakon toga gosti su iz kontre došli u vodstvo. Po desnoj strani prošao je Tkalec, odigrao povratnu loptu do Domitreka koji zakucava loptu za 0:1. Desetak minuta domaćinima je trebalo da se povrate od šoka.

U 27. minuti  Grbeša puca s 25 metara, ali golman Kordić ukrotio je loptu. U 30. minuti korner je izveo Žonka, na drugoj stativi našao se Bikić, ali njegov udarac završava pored gola. Satničani su u završnici prvoga poluvremena imali stopostotnu priliku. Kapetan Bojanović asistirao je Igoru Stuhliju koji sam izlazi pred golmana Kordića, ali puca preko gola.

U drugom poluvremenu ponovo su domaćini mogli do izjednačenja. U 51. minuti Stuhli je sjajno pucao, ali Kordić odlično brani. Kiša i jak vjetar utjecali su na igru tako da je ritam znatno pao pa je bilo i puno manje prilika za gol. U 76. minuti gosti su mogli podebljati svoje vodstvo. Duga lopta iznenadila je domaću obranu, gostujući napadač Barat našao se sam pred satničkim golom, ali Stjepan Leko odlično je reagirao i spasio svoj gol. Do kraja susreta, Satničani nisu više pronašli snage niti umijeća kako svladati golmana Kordića tako da gosti zasluženo i Đakovačke Satnice nose sva tri boda.

Kuševčani osvojili poticajan bod u Jankovcima

HAŠK-SOKOL – TORPEDO 2:2 (1:2)

Jankovci – Igralište Jankovci. Sudac: Bruno Škrobo (Otok). Pomoćnice: Vlatka Lončar (Osijek) i Katarina Zeko (Osijek). Strijelci: 0:1 Čuić (33.), 1:1 Šimunović (39.), 1:2 Rajčević (44.), 2:2 Šimunović (45.).

HAŠK-SOKOL: Morovičanin, Poljak, Josipović (46. Jurišić), Šimunović, Bartulović, Kujadin, Nađ, Jakovljević (76. Čenaj), Mitrović, Lučić, Matej Šimunović (46. Jakovljević). Trener: Ivica  Lukić.

TORPEDO: Vinković, Beljan, Kopecki (56. Kušević), Čuić, Radoš (66. Rotim), Bračko, Rajčević, Branimir Ivanda (82. Perković), Antinac, Marin Cicvarić, Tomislav Lulić (59. Babić). Trener: Branimir Ivanda.

Nogometaši Torpeda proveli su turbulentan tjedan jer su ostali bez trenera Damira Išasegija, a na klupu je morao sjesti igrač Branimir Ivanda koji će do kraja proljetnoga dijela prvenstva obnašati dvostruku ulogu: igrača-trenera.

Nogometaši Hašk- Sokola i Torpeda imali su tu čast da su na utakmici imali dvije pomoćnice suca Brune Škrobe. Svoj posao odlično su obavile Vlatka Lončar i Katarina Zeko.

U misiju opstanka Kuševčani su krenuli gostujućim remijem iako mogu žaliti i za preostala dva boda s obzirom da su dva puta bili u vodstvu. U Jankovcima su igrači skupili glavu, odigrali borbeno jedan za drugoga i to je donijelo rezultat: jedan bod.

Nakon početnoga ispitivanja snaga, gosti su bolje otvorili utakmicu i u 33. minuti došli su do zasluženoga vodstva. Korner je izveo Branimir Ivanda, a u domaćem kaznenom prostoru najbolje se snašao Josip Čuić koji glavom pogađa mrežu. Samo šest minuta kasnije nogometaši HAŠK-SOKOLA došli su do izjednačenja. Strijelac za 1:1 bio je Matej Šimunović. Ovaj pogodak nije poremetio kuševčku igru jer su u 44. minuti ponovo iskoristili prekid i došli do novoga vodstva. Gosti su izveli slobodan udarac s tridesetak metara, lopta je domaćem golmanu Morovičaninu ispala, a u kaznenom prostoru najbolje se snašao Rajčević koji iz gužve pogađa domaću mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice Torpedo se povukao, prepustio terensku inicijativu domaćinu koji nakon samo pet minuta igre dolazi do izjednačenja. Strijelac je ponovo bio Šimunović. Do kraja utakmice obrana Torpeda, na čelu s golmanom Vinkovićem, uspješno je sačuvala svoju mrežu i tako došli do zasluženoga i poticajnoga boda.

Izvor: DJ Sport/Miro Šola