Đakovačke mažoretkinje KUD-a “Sklad” sudjelovale su na 24. Državnom prvenstvu mažoretkinja Republike Hrvatske koje se održalo 11. i 12. rujna u Glini.

Na natjecanju koje je organizirao Hrvatski mažoret savez sudjelovalo je 30 formacija, 25 neformacija i 150 natjecateljica Prvog i Višeg koraka. Đakovačke mažoretkinje predstavile su svoj grad i županiju formacijom juniorki, s dva dua i 20 natjecateljica Prvog i Višeg koraka.

Formacija juniorki osvojila je odlično 5. mjesto, duo Nikolina Vuković i Sara Zrinušić osvojile su srebrnu medalju, a duo Ella Cigrovski i Lea Raković osvojile su brončanu medalju.

Prvi i Viši korak je kategorija za mažoretkinje početnice i svih 20 Skladovih članica osvojilo je zlatnu medalju.

Također, u tijeku su upisi u Đakovačke mažoretkinje i pozivaju se sve zainteresirane djevojke i djevojčice da se pridruže mažoretkinjama KUD-a Sklad.

Izvor|Foto: Mažoretkinje KUD-a Sklad