Četvrto kolo Treće HNL – Istok ponudilo je lokalni derbi u Jurjevcu gdje je novopridošli trećeligaš Zrinski ugostio HNK Đakovo Croatiju. Pred 400-tinjak gledatelja domaćin je bio uspješniji slavivši rezultatom 2:1.
Za Đakovčane ova je utakmica bila kao preslika one iz drugog kola na gostovanju kod Vihora u Jelisavcu – bili su bolja momčad, stvarali prilike, promašivali, a na koncu, kako to obično i biva u sportu, uslijedila je kazna.
Prvo poluvrijeme proteklo je u potpunoj dominaciji gostiju što potvrđuju brojne prilike pred vratima Pintarića. Već u drugoj minuti zaprijetio je Božičević koji je nakon soloprodora ušao u kazneni prostor i uputio udarac, ali vratar Zrinskog bio je siguran. Đakovčani su žustro reagirali smatrajući da je u ovoj situaciji bilo povlačenja u šesnaestercu, no glavni sudac Vidačić nije pokazao na bijelu točku.
Nizale su se prigode gostiju, a najveću propustio je realizirati Dino Burazin u 36. minuti. Izvrsno je tukao s 18 metara, ali lopta je, umjesto u mreži, odsjela na gredi. Svega nekoliko minuta kasnije u velikoj prigodi našao se i Fabijan Petričević čiji udarac brani Pintarić koji je već u prvih 45 minuta zaslužio punu dnevnicu.
Već početkom nastavka uslijedio je šok za goste. Janik Kukučka prošao je po lijevoj strani i precizno ubacio do Dos Santosa koji pogađa za vodstvo Zrinskog. Svakako valja napomenuti da je pogodak izazvao dosta polemike jer je u začetku akcije na sredini terena prekršajem zaustavljen Dino Galičić, ali se sudac Vidačić nije oglasio što su domaćini iskoristili i u nastavku akcije došli do prednosti.
Sporna situacija zbila se i u 55. minuti kada je nakon opasnog starta nad Burazinom, Lukačević prošao samo sa žutim kartonom što je dodatno uzburkalo strasti. Nakon toga izvrsni Burazin morao je zbog ozlijede napustiti teren.
Nakon ulaska Galića u 60. minuti živnuli su i Jurjevčani. Galić je u tandemu s Brazilcem Dos Santosom u nekoliko navrata stvarao probleme Đakovačkoj obrani, a upravo taj dvojac zaslužan je za povećanje vodstva Zrinskog u 66. minuti – Krešimir Galić preciznom loptom pronalazi Brazilca, a Dos Santos Junior svojim drugim pogotkom pogađa za 2:0.
Unatoč rezultatskom zaostatku od dva pogotka Đakovčani se nisu predavali. Pritisnuli su gostujuću obranu, a to im se isplatilo deset minuta prije kraja susreta kada je Grgačević pogodio za 2:1. Potpuni povratak u rezultatski egal, svega dvije minute kasnije, fantastičnom obranom spriječio vratar Pintarić i to nakon Petričevićevog udarca iz slobodnjaka.
Mogao je Junior i od ‘hat-tricka’, ali je njegov treći pogodak u završnici opravdano poništen zbog zaleđa. Brazilac je tako prvo ime susreta iako ta titula može ravnopravno pripasti i Denisu Pintariću, vrataru Zrinskog, koji je čudesnim intervencijama spašavao vrata domaćina.
Unatoč porazu, Đakovčani su s terena izašli uzdignute glave jer su, kao i u prethodnim susretima ostavili srce na terenu, ali Fortuna ovoga puta nije bila na njihovoj strani.
Priliku za popravak imat će već u idućem kolu kada na Pazarište stiže Mladost iz Ždralova, dok će Jurjevčani na gostovanje u Slavonski Brod kod ‘Marse’.
4. kolo Treće HNL – Istok: Zrinski – HNK Đakovo Croatia 2:1 (Dos Santos Junior 47’, 66’ / Grgačević 79’)
Izvor: HNK Đakovo Croatia