Jučer su odigrane utakmice četvrtfinala Kupa Nogometnog središta Đakovo u kojima su se sastali HOŠK – Mladost (SĐ), Šokadija – Ratar i Slavonija (P) – Torpedo.

ČETVRTFINALE KUPA NOGOMETNOGA SREDIŠTA ĐAKOVO

5:6 (1:1; 0:0)

Gašinci – Igralište Lipice. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Kedveš (Đakovo) i Josip Kedveš (Đakovo). Strijelci: 0:1 Drmić (49.),1:1 Milković (55.). Jedanaesterci: 1:2 Grbeša, 2:2 Hrgić, 2:3 Totić, 3:3 Kust, 3:4 Žonka, 4:4 Danijel Rac, 4:5 Bojanović, 5:5 Čirko, 5:6 Novoselić.

HOŠK: Grubešić, Danijel Rac, Breški, Karalić, Franjić (77. Martinović), Čirko, Kust, Hrgić, Likić (52. Vomš), Milković, Ivić (60. Kruljac). Trener: Ivan Milković.

MLADOST (ĐS): Čolić, Bikić (75. Stipo Totić), Radnić, Davor Svalina, Novoselić, Subašić (46. Žonka), Denić, Vardić, Grbeša, Bojanović, Mirko Svalina (46. Drmić; 64. Akrap). Trener: Ivan Denić.

Malo je nedostajalo da se u Gašincima dogodi veliko iznenađenje. Nogometaši Mladosti bili su apsolutni favoriti, međutim mrali su strahovati svo do zadnje pete serije jedanaesteraca da bi se radovali ulasku u polufinale Kupa NS Đakovo.

Naime, Satničani su podcijenili protivnike, teško su se naviknuli na neravan teren, ali, mora s priznati, da su i Gašinačni odigrali odličnu utakmicu i da su pobijedili ne bi bilo nezasluženo. Ponovo su Satničani imali mnoštvo prilika, a realizacija je opet nedostajala (kao i u prvenstvenoj utakmici u Punitovcima).

Izgledalo je da će sve ići po planu trenera Denića jer već u šestoj minuti Vardić, nakon asistencije Novoselića, pogađa stativu. Domaćini uzvraćaju u desetoj minuti. Ivić je pronašao Milkovića čiji udarac s 15-ak metara završava pored gola. I u 17. minuti ponovo je u akciji Milković. Izveo je slobodan udarac, pronašao na petercu Hrgića koji promašuje čistu priliku. U 20. minuti domaći golman Grubešić dva je puta spašavao svoj gol. Prvo je šutirao Bojanović, a nakon toga odbijenu loptu šutira Radnić, međutim, Grubešić je i drugi puta bio na mjestu. Bojanović izvodi slobodan udarac u 25, pronalazi Davora Svalinu koji puca pored gola. Najbolju priliku imao je Neven Grbeša koji nakon asistencije Novoselića, prelazi golmana, šutira prema golu, ali branič domaćih Franjić izbacuje loptu s  gol crte.

Početkom drugoga poluvremena, točnije u 47. minuti Satničani su došli u vodstvo. Bikić je prošao po desnoj strani, ubacio loptu u kazneni prostor, na desetak metara natrčao je Drmić i zakucao loptu u gašinačku mrežu. Gašinačni su vratili u 54. minuti. Stjepan Milković pokazao je svoje vrsne golgeterske sposobnosti. Primio je loptu na dvadesetak metara i iz okreta pogodio rašlje Čolićeva gola. Zaista, prekrasan gol, neobranjiv za satničkoga golmana.

Što se utakmica bližila kraju, Satničani su bili sve nervozniji, a to su umalo iskoristili domaćini.  U 62. minuti Kruljac ubacuje loptu u kazneni prostor, ali Milković puca preko gola. Sedam minuta kasnije Novoselić šutira ravno u golmana Grubešića.  U 85. minuti Denić izvodi korner, a Žonka glavom puca pored gola. U 92. minuti Satničani su mogli do pobjede. U gužvi lopta je u gašinačkom kaznenom prostoru došla do Davora Svaline koji puca ravno u Grubešića.

Utakmica je završila bez pobjednika, o polufinalisti Kupa odlučivali su jedanaesterci. Trener Ivan Denić dobro je odredio svoje pucače jer svih pet igrača zabilo je gol. Tragičar utakmice svakako je Stjepan Milković čiji je udarac s bijele točke u posljednjoj seriji obranio golman Čolić.

3:2 (1:1)

Strizivojna – Igralište NK Šokadija. Gledatelja: 150. Sudac: Florijančić (Osijek). Pomoćnici: Filip Čota (Đakovo) i Josip Drenjačević (Đakovo). Strijelci: 0:1 Mišić (28.), 1:1 Đurasović (43.), 2:1 Ilija Degmečić (60.), 3:1 Ante Andrijević (64.), 3:2 Florijan Abramović (83. – 11 m).

ŠOKADIJA: Šen, Bilić; Djaković, Matić, Pačarić, Josip Damjanović, Mato Damjanović, Knežević, Mašić, Josip Damjanović, Đurasović. Trener: Nikola Salopek.

RATAR: Galić, Perdinović, Bošnjaković, Mišević, Liščević (72. Brzaj), Horvat, Florian Abramović, Mišić, Marinović, Vukadin ( 57. Šekerija), Križanović. Trener: Josip Mišić.

Ovo je trebao biti najzanimljiviji susret četvrtfinala Kupa NS Đakovo. I on je to doista i bio. Naime, Ratar na krilima pobjede protiv Tomislava krenuo je s najjačom postavom želeći što prije slomiti otpor Strizivojnaca.

I činilo se da su Piškorevčani na dobrom putu jer su u 28.minuti golom Josipa Mišića došli u vodstvo 1:0. Ali, u završnici prvoga poluvremena Đurasović je poravnao rezultat na 1:1. Utakmicu su igrači Šokadije prelomili u samo četiri minute. Ilija Degmečić u 60. minuti dovodi domaćine u vodstvo 2:1, da bi u 64. Ante Andrijević povećao rezultat na 3:1. U samoj završnici novi igrač u piškorevačkim redovima Florian Abramović postigao je gol iz kaznenoga udarca čime je otvorio još kakvu takvu takovu mogućnost da Piškorečvani dohvate jedanaesterce. Međutim, obrana Šokadije sačuvala je stečenu prednost i tako su se domaćini zasluženo plasirali u polufinale Kupa NS Đakovo. A podsjetimo da su Strizivojnci u prošlom kup natjecanja bili finalisti (poraženi od Zrinskoga na penale).

1:5 (1:2)

Punitovci – Igralište Na vodopadu. Gledatelja: 200. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Krešo Marković (Đakovo) i Elko Crn (Selci Đakovački). Strijelci: 0:1 Tadijan (13. – ag), 1:1 Bešlić (31.), 1:2 Sito (40.), 1:3 Cicvarić (52.), 1:4 Radoš (56.), 1:5 Cicvarić (66.).

SLAVONIJA (P): Begović (46. Marinović), Perić, Poljarević, Veverec, Tadijan, Mihael Kerovec, Uzelac (46. Perak), Janković (62. Štigler), Škorvaga (67. Matković), Bešlić, Vinko (74. Šuvarić). Trener: Goran Uzelac.

TORPEDO: Vinković, Bošković, Delić, Klemen, Josip Čuić, Cicvarić, Milardović (61. Stjepan Kušević), Blažević (70. Nikolić Kovačić), Radoš (67. Andrić), Sito (61. Antinac), Bašić (77. Dino Čuić). Trener: Josip Milardović.

Četvrtfinale Kupa NS Đakovo spojilo je županijske prvoligaše koji su odlično otvorili novu sezonu. Punitovčani su nakon pobjede u Livani i remija sa Satničanima vjerovali da mogu ostvariti još jednu pobjedu. Međutim, Kuševčani su još jednom pokazali da se nalazi doista u odličnoj formi i da bi daleko teži protivnici imali s njima problema. I po treći puta u samo deseta dana Torpedo je svojim protivnicima podario „petardu“. Nakon Bilja i Slavonca, ista sudbina zadesila je i Slavoniju. Ali, ipak je ova utakmica nešto drugačija od prethodne dvije. Naime, u redovima Torpeda niti je strijelac Milardović niti Mile Blažević, dvojica igrača koja su u dva kola postigla po četiri pogotka i nalaze se na vrhu liste strijelaca Prve županijske lige.

Gosti su prvi došli u vodstvo u 13. minuti kada je Veverec zatresao mrežu svoga golmana Begovića, Ali, Punitovčani se nisu predavali tako da je Igor Bešlić u 31. minuti poravnao rezultat na 1:1. Ključ rješenja utakmice dogodio se u 40. minuti kada Valentin Sito postiže drugi pogodak za Torpedo s kojim s Kuševčani otišli na odmor.

U nastavku susreta, za samo četiri minute, Torpedo je riješio bolju igru okrunio s dva pogotka i time riješio pitanje pobjednika. U 62. minuti na 3:1 povisio je Marin Cicvarić da bi u 66. četvrti gol postigao Dominik Radoš. Nakon toga, igra obje momčadi polako je splasnula, treneri su napravili izmjene, ali ipak su Kuševčani utakmicu zaključili s još jednim pogotkom. U 66. minuti Cicvarić iz kaznenog udarca postiže peti pogodak i time zaključuje utakmicu.