Ovog vikenda odigrano je 20. kolo 2. ŽNL Đakovo:

Semeljčani uvjerljivi u općinskom derbiju

SLOGA – POLET 0:4 (0:2)

Koritna – Igralište Koritna. Sudac: Marko Tomić (Gorjani). Pomoćnici: Ivan Kedveš (Đakovo) i Mato Ivkić (Đakovo). Strijelci: 0:1Mario Vuksanović (15. – 11 m), 0:2 Radonić (20.), 0:3 Mario Vuksanović (59.), 0:4 Pilić (89.).

SLOGA: Kovač, Pačarić (85. Suvala), Matošević, Marin Penava, Čatić (46. Miladinović), Bjelobrk, Sušić (57. Vedran Penava), Štibi (57. Tadić), Drenjančević, Mlinarević, Vidić.

POLET: Miro Vuksanović, Tanasić (74. Gavran), Gradištanac, Ivan Đuretković (75. Rašić), Mario Vuksanović, Rebić (72. Vlajčić), Petar Paradžik, Ćosić, Pilić, Radonić, Doko.

Općinski derbi zasluženo je pripao nogometašima iz Semeljaca. Već u prvom poluvremenu gosti su nagovijestili pobjedu jer su u prvih dvadeset minuta postigli dva pogotka i tako usmjerili utakmicu u svoju korist. Mario Vuksanović u petnaestoj je minuti iskoristio kazneni udarac, a samo pet minuta kasnije Matija Radonić povisio je rezultat na 2:0. Domaćini se do odlaska na odmor nikako nisu mogli oporaviti od rezultatskoga šoka tako da su Semeljčani potpuno zadovoljni otišli na odmor.

Domaćini su bolje otvorili nastavak utakmice. U 50. minuti mogli su smanjiti rezultat, ali golman Miro Vuksanović obranio je kazneni udarac. Nakon toga, domaćini su potonuli, a to su iskoristili gosti i s dva pogotka dotukli domaćine. Svojim drugim golom Mario Vuksanović u 59. je minuti riješio pitanje pobjednika da bi u samoj završnici odnosno u 89. minuti Valentin Pilić postigao četvrti pogodak i tako zaključio utakmicu.

Ovom pobjedom Polet i dalje ostaje u borbi za prvo mjesto jer sada ima 39 bodova i s nestrpljenjem Semeljčani očekuju sutrašnje kolo u kojemu Budrovčani gostuju u Đakovačkim Selcima, a Dračičani na svom stadionu dočekuju Šokadiju.

Goran Matković zabio za forkuševačku pobjedu

JEDINSTVO (F) – SLAVONAC (PR) 1:0 (0:0)

Forkuševci. Igralište: Forkuševci. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Josip Kedveš i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Matković (59.).

JEDINSTVO: Barić, Šiško (81. Duvnjak), Milošević, Drenjanac, Marjanović, Paradžik, Bježančević (81. Perković), Vočanec, Tribuljak, Petrović (46. Matković), Drlić (46. Lukić).

SLAVONAC: Horvat, Mirko Mesaroš, Dominik Mesaroš, Josip Mesaroš, Posavec, Brodar (46. Šarić), Franjić, Babić, Antonio Mesaroš, Franjić (60. Mihaljević), Gurdon.

Nogometaši Jedinstva ostvarili su ono najvažnije – pobjedu. Iako nisu briljirali, uspjeli su jednim pogotkom doći do tri boda koja ih dovode na visoko šesto mjesto na tablici. Što se tiče same utakmice, nije baš obilovala lijepim trenutcima, najčešće se igralo između dva kaznena prostora, a prilike za pogotke bile su rijetke. Jednu takvu iskoristio je Goran Matković koji je u 59. minuti zatresao mrežu golmana Horvata. Zanimljivost je da je strijelac odlučujućega gola u igru ušao tek početkom drugoga poluvremena čime je domaći trener u potpunosti pogodio s izmjenom.

Gosti su još jednom pokazali da su na svakom terenu i u svakoj utakmici sa srcem i željom, ali jednostavno ponekad je nedostatak sreće krivac za upisane poraze. Slavonac je novim porazom i dalje ostao na posljednjem mjestu sa samo četiri boda.

Gorjanci Pejić i Grgić za pola sata razbili “vinogradare” pa su na kraju spašavali pobjedu

BUDUĆNOST – VINOGRADAR  4:3 (4:0)

Gorjani. Igralište: Gorjani. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Pomoćnici: Marko Šimić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Pejić (16.), 2:0 Anto Grgić (17.), 3:0 Pejić (19.), 4:0 Pejić (24.), 4:1 Kerovec (70.), 4:2 Labak (86. – 11m), 4:3 Grgačević (89.).

BUDUĆNOST: Hrvoje Perić, Paradžik, Davor Perić (5. Željko Grgić), Mikulandra, Penava, Pražak, Pejić, Anto Grgić (46. Majdenić), Babić, Pavić, Radić.

VINOGRADAR: Slavić, Hamzić, Grgačević, Toman, Brajković, Kolarik, Kerovec, Novak (56. Lucijak), Pražak (64. Getoš), Šakota (54. Zorbas), Labak.

Ovo je bila jedna „luda“ utakmica u kojoj su se događale čudne stvari pa čak i za nogomet. Recimo, domaćini su u 24. minuti postigli već četvrti pogodak, do kraja prvoga poluvremena sudac im je poništio još tri zbog zaleđa, gosti su imali dva kaznena udarca, u završnici postigli tri pogotka i utakmicu učinili neizvjesnom.

No, za Gorjance ova utakmica imala je velik ulog: nova tri boda dovela bi ih u zonu spasa, a Mandićevčani su krenuli na novo gostovanje sa željom da napokon donose bodove sa strane.

Nogometaši Budućnosti, na krilima svoga najboljega igrača Ante Grgića, odigrali su i najbolje poluvrijeme cijeloga prvenstva. Golovi su padali kao na tekućoj vrpci. Nakon petnaestak početnih ispitivačkih minuta, domaćini su prvu priliku pretvorili u pogodak. Nakon duploga pasa Grgića i Pejića ovaj drugi se našao u kaznenom prostoru gdje je odlično reagirao i poslao loptu iza Slavićevih leđa. Minutu kasnije, novi pogodak. Ponovo je u glavnoj ulozi, ovaj puta kao strijelac, bio Grgić koji puca s ruba kaznenoga prostora, lopta odlazi u prvi kut, a gostujući golman ostao je iznenađen. Gosti se još nisu niti snašli, a pala su još dva pogotka. Za 3:0 pogodio je Anto Pejić koji prima loptu na drugoj stativi i pogađa gostujuću mrežu. U 34. minuti Pejić prelazi i golmana Slavića te mirno šalje loptu u praznu mrežu. Do kraja poluvremena, domaćini su mogli postići još pokoji pogodak, ali pomoćni sudac u tri je situacije signalizirao zaleđe.

Domaći trener Tibor Novotni, zadovoljan rezultatom prvoga poluvremena, napravio je nekoliko izmjena što se osjetilo na domaćoj igri. Već u petoj minuti iz igre je zbog ozljede izašao Davor Perić, a u drugom dijelu u svlačionici je ostao Anto Grgić. Gosti su pokušali popraviti dojam i to im je u drugom dijelu i uspjelo. U 70. minuti Antonio Kerovec smanjuje rezultat na 1:4, a Antun Labak promašuje kazneni udarac. Ipak, iskusni Labak u 86. minuti iz drugoga kaznenoga udaraca smanjuje rezultat na 2:4 da bi u 89. Grgačević postigao treći pogodak. Ipak, do kraja utakmice Gorjanci su uspjeli sačuvati vodstvo i došli do zlatnih bodova.

Gašinčani s lakoćom kroz Kondrić

REKORD – HOŠK 0:6 (0:4)

Kondrić – Igralište Breznica. Sudac: Hrvoje Orešković (Đakovo). Pomoćnici: Željko Šekerija (Đakovo) i Elko Crn (Đakovački Selci). Strijelci: 0:1 Ivica Rac (10.), 0:2 Živković(33.), 0:3 Živković (42.), 0:4 Svalina (44.), 0:5 Ivica Rac (50.), 0:6 Janjušić (85.).

REKORD: Medved, Jackanić, Antonio Kedveš (30. Kolarević), Ambrušić (20. Jakšić), Žeravica, Saček, Premužić, Božidar Kedveš, Đuretković, Barić, Gabrijel Kedveš.

HOŠK: Grubešić, Nerovčić, Franjić, Ante Barišić-Jaman (50. Ilijov), Živković (60. Janjušić), Totić, Jezidžić (65. Bošković), Svalina (46. Kulić), Zeko, Kust (70. Hrgić), Ivica Rac. Trener: Stjepan Milković.

Nogometaši HOŠK-a posebno su motivirano otputovali u Kondrić jer su respektirali domaću momčad koja im je u jesenskom dijelu prvenstva nanijela domaći poraz (1:3). Međutim, nogometaši iz Kondrića proživljavaju tešku krizu koja se očitovala i na ovoj utakmici. Na klupi su bila samo dva igrača u pričuvi, koja su već u prvih pola sata utakmice morali zamijeniti ozlijeđene igrače Antonija Kedveša i Josipa Ambrušića.

Gosti su od samoga početka preuzeli terensku inicijativu i već u prvom poluvremenu riješili sve nedoumice oko pobjednika. Već u četvrtoj minuti u izglednoj prilici našao se Mirko Svalina koji je oduzeo loptu Gabrijelu Kedvešu i s ruba kaznenoga prostora uputio loptu prema golu. Ona je fijuknula tik pored vratnice. U sedmoj minuti po desnoj stani prošao je Stipan Jezidžić, njegovo ubacivanje na prvoj je vratnici dočekao Živković. No, njegov udarac završava pored gola. Tri minute kasnije uslijedilo je HOŠK-ovo vodstvo. Karlo Zeko oduzeo je loptu na protivničkoj polovici, s desne strane ubacio je loptu u peterac gdje se našao Ivica Rac. S pet metara mirno ubacuje loptu u praznu mrežu.

Odmah nakon toga Živković pogađa stativu. Kondrićani su se dvadesetak minuta uspjeli obraniti, ali u 33. gosti povećavaju svoje vodstvo. Živković je odigrao dupli pas s Mirkom Svalinom i sam izašao pred golmana Medveda. Gašinački veznjak mirno šalje loptu u mrežu.

Nakon toga kakva-takva igra Rekorda se raspala. Do odlaska na odmor gosti su postigli još dva pogotka i tako riješili sve dileme oko pobjednika. U 42. minuti pao je i treći pogodak. Svalina je proigrao Živkovića u kaznenom prostoru, a ovaj svojim drugim pogotkom doveo svoju momčad u vodstvo 3:0. Samo dvije minute kasnije pada i četvrti pogodak. Sada je Živković bio asistent, a Mirko Svalina sa šest metara ubacuje loptu u praznu mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice gostujući trener napravio je svih pet izmjena i dao priliku igračima koji su manje igrali. I takav sastav bio je dovoljan za postizanje još dva pogotka. U 50. minuti Ivica Rac iskoristio je pogrješku domaćega stopera, došao je do lopta na desetak metara i „špicom“ poslao pored golmana Medveda. I na kraju Janjušić se upisuje u strijelce. Franjić je probio desni bok, ubacio loptu u domaći peterac gdje se našao gašinački napadač koji s lakoćom ubacuje loptu u mrežu.

Konačnih 6:0 dovoljno govori o razlici u kvaliteti, a gosti su ovu utakmicu odlično iskoristili kao pripremu za subotnji derbi kada u Gašince dolazi Hajduk iz Širokoga Polja. Utakmica koja može dodatno zakomplicirati situaciju na samome vrhu.

A nogometaši Rekorda dodatno su si zakomplicirali život jer su sada na pretposljednjem mjestu s 11 bodova, pet imaju manje u odnosu na Gorjance koji su u ovom kolu slavili protiv Vinogradara.

Hajduk rutinski protiv Trnavčana

HAJDUK – DINAMO (TR) 5:1 (1:0)

Široko Polje. Igralište: Široko Polje. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Antun Mižurić (Stari Perkovci) i Matej Dorić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Ognjenović (28.), 2:0 Mišetić (56.), 3:0 Blažeković (58.), 4:0 Gurdon (62.), 5:0 Gurdon (76.), 5:1 Katalenić (86.).

HAJDUK: Ivić, Blažević, Blažeković, Mamić (46. Šarić), Ognjenović, Đambić (81. Džambić), Mišetić ( 68. Perak), Gurdon, Drmić (71. Vinko), Petrušić, Labak.

DINAMO: Kovačić, Nikolić, Bartoš, Kreković, Petrović, Svilanović, Vuković, Balabanić, Benić (71. Drmić), Holbik, Katalenić.

Očito da je pobjeda u Budrovcima napunila momčad Hajduka samopouzdanjem što su osjetili nogometaši iz Trnave.

Nakon početnih pola sata igre domaćini su okrunili bolju igru vodstvom. Iz slobodnoga udaraca Ivan Ognjenović pogodio je Kovačićevu mrežu. Bio je to ujedno i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice do izražaja je došla bolja fizička priprema domaće momčadi. U 56. minuti Hajduk povećava svoje vodstvo. Ubačenu loptu sa strane u kaznenom je prostoru dočekao Mišetić koji glavom pogađa trnavačku mrežu. Samo dvije minute kasnije nova promjena. Lopta je ubačena s desne strane iz slobodnoga udaraca, na nju je u kaznenom prostoru natrčao Borna Blažeković koji pogađa mrežu. Nagradu za fair play zaslužio je Filip Petrušić koji je izašao sam pred gostujućega golmana i zatim nesebično dodao do Stjepana Gurdona koji se ušetao u gol. Svoj drugi, a Hajdukov peti, postigao je Gurdon u 76. minuti. Sam je izašao pred Kovačića i mirno poslao loptu pored njega. I kada se činilo da će utakmica završiti čistom „petardom“ gosti su postigli počasni pogodak. U 86. minuti korner je izveo Luka Katalenić, Blažekovića je lopta udarila i promijenila smjer te iznenadila domaćega golmana Ivića.

Širokopoljci su ostvarili zacrtani plan – osvojili su tri boda – i sada imaju tjedan dana za pripremu za novo gostujuće iskušenje. Sljedeće subote gostuju u Gašincima kod momčadi koja se nalazi na petom mjestu s 39 bodova.

Đurđević i Andričić za dračičko slavlje

DRAČICE – ŠOKADIJA 2:1 (1:0)

Đakovo. Igralište: Croatia. Sudac: Marin Bibković (Đakovo). Pomoćnici: Mirko Drenjančević (Semeljci) i Goran Ivić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Đurđević (19.), 2:0 Andričić (47.), 2:1 Bilić (82.).

DRAČICE: Cikač, Tadić, Šarčević (55. Habada), Lovrić, Iletić, Đurđević, Kokalović (84. Gavran), Kušević, Andričić, Degmečić, Udovčić (66. Žulj).

ŠOKADIJA: Šen, Djaković (46. Rendulić), Bilić, Pačarić (73. Mišić), Andrijević (62. Marković), Matić, Jakobović, Đurasović, Milinović, Mašić, Mandarić.

Bila je to prava prvenstvena utakmica u kojoj je svaka momčad pokazala svoje vrijednosti. U prvom poluvremenu Dračičani su imali više od igre što uostalom i potvrđuje njihovo vodstvo. Nakon početnoga ispitivanja, domaćini u 19. minuti dolaze do pogotka. Ubačenu loptu iz kornera u kaznenom je prostoru dočekao Đurđević koji iz blizine trese mreže golmana Šena.

Do kraja prvoga dijela domaćini imaju još dvije stopostotne prilike, ali Udovčić i Degmečić nisu uspjeli svladati gostujućega golmana. No, prema prikazanoj igri u prvih 45 minuta zasluženo vodstvo momčadi sa Sjevera.

Odmah početkom drugoga dijela, točnije u 47. minuti, ponovo su se radovali domaći igrači. Strijelac za 2:o bio je Marko Andričić. Ovo vodstvo pomalo je zadovoljilo domaću momčad tako da su se „bijelo-plavi“ iz Strizivojne potpuno otvorili i u posljednjih dvadesetak minuta imali su terensku inicijativu koja im je donijela i smanjenje rezultata. U 82. minuti Bilić je u gužvi u domaćem kaznenom prostoru najbolje reagirao i loptu poslao od prečku Cikačeva gola.

U posljednjih desetak minuta gosti su pokušavali doći do izjednačenja, ali domaća obrana uspjela je sačuvati minimalnu, ali, prema prikazanoj igri, zasluženu pobjedu.

Ovo je druga dračička pobjeda u proljetnom dijelu prvenstva čime se momčad sa Sjevera ponovo vraća i ostaje u najužem krugu klubova koji vjeruju u osvajanje prvoga mjesta. Za Slavonijom iz Budrovaca zaostaju pet bodova, ali „prvenstvo je još dugo i bit će prilike“ poručuju igrači iz svlačionice.

Budrovčani slomili Omladinac u nastavku utakmice

OMLADINAC (ĐS) – SLAVONIJA (B) 0:3 (0:0)

Đakovački Selci. Igralište: Đakovački Selci. Sudac: Tomislav Rupčić (Osijek). Pomoćnici: Mato Jagodin i Mato Ivkić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Markić (49.), 0:2 Valentin Sito (60.), 0:3 Nikolić (74. – 11m).

OMLADINAC: Lilić, Jakab (68. Zvonimir Aščić), Kričančić, Škalec, Jurić (69. Žarko Aščić), Ivan Aščić (54. Tomislav Aščić), Genda, Marin Vardić (48. Davidović), Vrtarić, Borna Vardić, Mikloš.

SLAVONIJA: Jakov Sito, Drenjančević, Klepo, Tilli (82. Antunović), Ivan Kladarić, Valentin Sito (88. Tomislav Sito), Nikolić, Markić (71. Novaković), Kolić, Bunarkić (53. Karlo Sito), Željko Kladarić (76. Adam Sito).

Na pravi su se način, nakon domaćega poraza od Hajduka, vratili budrovački nogometaši koji su, doduše, dosta teško došli do bodova protiv solidnih Selčana.

U prvom poluvremenu gledali smo tvrdu utakmicu u kojoj nije bilo previše prilika za pogotke. Igra se odvijala na sredini terena, gosti su imali nešto veći posjed lopte i vršili su pritisak prema protivničkome golu, ali, ponavljamo, bez velikih izglednih prilika za gol. Domaćini su u obrani djelovali sigurno, a nakon osvojene lopte brzo su se transformirali u polukontru ili kontru. Ali, i kod njih završnica nije bila na visini.

Najbolju priliku za goste napravio je mladi selački branič Juraj Jakab koji je vraćao loptu prema svome vrataru Luki Liliću. Došlo je do nesporazuma, ali lopta je umjesto u naručju domaćega golmana završila na vratnici. Nakon toga, upisali smo udarac u Branka Nikolića iz slobodnoga udarca s 25 metara, međutim, lopta je završila u živom zidu.

U završnici prvoga dijela najbolju priliku domaći su nogometaši imali u 43. minuti kada je, nakon akcije po desnoj strani, lopta došla do Ivana Aščića koji u ruba kaznenoga prostora puca, ali golman Jakov Sito bio je na mjestu. Selački nogometaši na odmor su otišli zadovoljni jer su protiv sebe ipak imali vodeću momčad lige, dok su Budrovčani odmor iskoristili za dogovor kako opasnije zaprijetiti protivničkome golmanu.

Trener gostiju Branko Nikolić imao je štošta reći svojim igračima, ali očito da je to donijelo rezultat. Već u 49. minuti gosti dolaze u vodstvo. Nikolić je pronašao slobodnoga Valentina Sita koji ubacuje loptu u kazneni prostor. Na pravom se mjestu našao Stipo Markić koji s desetak metara pogađa Lilićevu mrežu. Nakon toga sve je bilo puno lakše za goste jer su se domaćini morali potpuno otvoriti čime su ostavili dosta prostora u svome polju. U 60. minuti Budrovčani su došli do drugoga pogotka. Domaća je obrana bila neodlučna, točnije neprecizna jer je loptu dodala do Valentina Sita koji s ruba kaznenoga prostora pogađa same rašlje selačkoga gola. Konačno rješenje utakmice dogodilo se u 74. minuti kada je jedan od domaćih igrača loptu u kaznenom prostoru zaustavio rukom, a sucu Rupčiću nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. Siguran izvođač za 0:3 bio je Branko Nikolić. Do kraja susreta Selčani su pokušavali ublažiti poraz, ali jednostavno njihovi napadači nisu bili raspoloženi.

Ovom pobjedom Slavonija i dalje ostaje na prvom mjestu. Imaju 47 bodova, pet više od Dračica i Hajduka.