TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

21. KOLO

VARTEKS – ĐAKOVO CROATIA 1:0 (0:0)

Varaždin – Stadion Sloboda. Gldatelja:500. Sudac: Patrik Kolarić. Pomoćnici: Edvin Zobec i Patrik Plevnik. Strijelac: 1:0 Šoštarić (66.).

VARTEKS: Posavec, Radić, Spasić, Nježić, Sušac, Šoštarić, Kukec, Šiprak, Novoselec, Drožđek, Taku Hiskida. Trener: Želimir Orehovec.

ĐAKOVO CROATIA: Jukić, Nikolić, Bosak, Topolovec, Bošković, Damjanović, Barukčić, Petričević, Abramović, Božičević, Jurić. Trener: Damir Lelas.

Još jedan poraz upisali su nogometaši Đakovo Croatije, ovaj puta od direktnoga konkurenta u borbi za opstanak. Varaždinci su jedim pogotkom došli do tri boda i sada su Varaždinci i Đakovčani na začelju tablice sa 17 osvojenih bodova. „Bumbari“ su od prve minute krenuli prema đakovačkom golu i već su u petoj minuti postigli pogodak, ali strijelcu Šipraku gol je poništen zbog zaleđa. Đakovčani su najbolju priliku imali u 27. minuti, ali nisu uspjeli kazniti pogrešku varaždinske obrane. Nakon prvih 45 minuta obje momčadi na odmor su otišle bez pogodaka.

U nastavku susreta, prvu izglednu priliku imali su Đakovčani, ali udarac Abramovića blokirala je varaždinska obrana. Jedini gol djelo je snalažljivoga Tihomira Šoštarića koji je u 66. minuti pobjegao đakovačkoj obrani i bez većih problema plasira loptu pored nemoćnoga golmana Jukića. Do kraja susreta, Đakovčani su ostali s igračem manje jer je u 69. minuti isključen Božičević. Do kraja utakmice domaćini su imali nekoliko prilika, ali rezultat je ostao isti. Doduše, domaćini su u završnici susreta mogli povećati svoje vodstvo, ali slobodan udarac Šoštarića s ruba kaznenoga prostora završio je preko gola.

Ovim porazom Đakovčani ostaju na pretposljednjem mjestu sa 17 bodova koliko imaju i „fenjeraši“ Varteks. U sljedećem 22. kolu Đakovo Croatia na svom terenu dočekuje momčad Belišća.