Nogometni klub Torpedo iz Kuševca, član Međužupanijske nogometne lige Osijek – Vinkovci, u počast na svoje rano preminule članove kluba. Na ovogodišnjem turniru, kao i prošle godine, nastupaju tri trećeligaša: HNK Đakovo Croatia, Zrinski iz Jurjevca, Bedem iz Ivanova i domaćin Torpedo. Nakon polaganja vijenaca na grobove preminulih, u 17:30 odigrana je prva utakmica između domaćina Torpeda i Bedema iz Ivankova

NK Torpedo Kuševac – NK Bedem Ivankovo

Kuševac – Igralište Lipa. Gledatelja: 150. Sudac; Marko Reljan. Pomoćnici: Aleksandar Vuzem i Nikola Vuković. Strijelci: 0:1 Vuksanović (23.), 0:2 Kozić (39.), 0:3 Vuksanović (45.), 1:3 Supiger /(60. – ag), 2:3 Antinac (75.).

TORPEDO: Vinković, Beljan, Delić, Bradarić, Radoš, Kopecki, Stjepan Kušević, Bošković, Marin Cicvarić, Lulić, Nikolić Kovačić. (Još su igrali: Lilić, Filip Cicvarić, Antinac, Rajčević, Butor, Labak, Domagoj Kušević. Trener: Goran Uzleac.

BEDEM: Anić, Supiger, Smolčić, Babić, Šimunović, Gazić, Sambol, Pintarić, Mrdeša, Vuksanović, Kozić. (Još su igrali: Davidović, Borko, Kos, Pavić, Penava, Naletilić, Jurić). Trener: Josip Raić Sudar.

Nogometaši Torpeda hrabro su krenuli u susret protiv trećeligaša iz Ivankova. Na otvaranju utakmice domaćini su imali dvije izgledne prilike da dođu u vodstvo. U drugoj miniti Stjepan Nikolić Kovačić ušao je u protivnički kazneni prostor, ali nije najbolje šutirao. U petoj minuti još bolju priliku imao je mladi Kopecki koji s pet metara ne uspijeva ubaciti loptu u gostujuću mrežu. Kada to Kuševčani nisu iskoristili, uslijedila je kazna. U 23. minuti Antun Vuksanović dovodi Bedem u vodstvo 1:0. U samoj završnici prvoga poluvremena Ivankovčani su postigli još dva pogotka koja su im otvorila vrata finala. U 39. minuti Lovro Kozić postiže pogodak za 2:0 da bi svojim drugim pogotkom Antun Vuksanović postavio konačni rezultat prvoga dijela.

U nastavku utakmice, na teren je izašao potpuno drugačiji Torpedo: rastrčan, razigran, s dobrom kontrolom lopte, i na kraju opasan po protivnički gol. Takav pristup donio je domaćinima smanjenje rezultata. U 60. minuti Tomas Dalibor Supiger šalje loptu u vlastitu mrežu i donosi Torpedo rezultatski priključak. Bolju igru Kuševčani su okrunili drugim pogotkom. Igrala se 75. minuta kada je Antinac, nakon ubačene lopte iz kornera, iz gužve, postigao pogodak za 2:3. Do kraja susreta, Torpedo je mogao do izjednačenja jer su domaćini u posljednjih deset minuta imali igrača više (drugi žuti karton dobio je Gazić). U završnici utakmice odličnu priliku propustio Antonio Labak čiji udarac glavom sa sedam metara završava pored gola. Ipak, na kraju nogometaši Bedema plasirali su se u sutrašnje finale gdje očekuju pobjednika drugoga susreta Đakovo Croatia – Zrinski (J).

Prema prikazanoj igri, domaćini nikako ne smiju biti nezadovoljni jer su odigrali vrlo dobru utakmicu u kojoj su mogli proći i bolje. Iako rezultat nije u prvom planu, trener Goran Uzelac očito radi dobar posao i priprema svoje nogometaše za novu sezonu u kojoj je cilj biti u sredini tablice. Prema dosada prikazanim igrama, to je svakako realan cilj.

NK Zrinski Jurjevac – NK Đakovo Croatia

Kuševac – Igralište Lipa. Gledatelja: 200. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Aleksandar Vuzem i Nikola Vuković. Strijelci: 9:1 Pongračić (30.), 0:2 Domagoj Ivić (41.), 1:2 Rošić (57.).

ZRINSKI (J): Pintarić, Lukačević, Jurić, Rošić, Pranić, Maid, Kegelj, Ulm, Ždinjak, Kukučka, Moises. (Još su igrali: Stipanović, Živković, Blagojević, Šinko, Dos Santos, Gumuh, Roque, Bagarić). Trener: Josip Milardović.

ĐAKOVO CROATIA: Jukić, Galičić, Kolak, Bošković, Valentić, Gudelj, Grgačević, Ljulj, Pongračić, Domagoj Ivić, Ante Batinić. (Još su igrali: Zorbaz, Milić, Ilakovac, Lovaković, Mur, Bionda, Češnik, Filipović, Čuić, Mendeš, Klemen, Duje Batinić). Trener: Hrvoje Bušić.

Sudar trećeligaša pripao je Đakovčanima. Nakon što su Jurjevčani na otvaranju utakmice propustili dvije izgledne prilike, uslijedila je kazna. U 30. minuti Đakovčani su izveli slobodan udrac, lopta je došla na drugu stranu gdje se našao Bošković koji glavom prebacuje loptu na drugu stativu. Na pravom se mjestu našao Mihael Pongračić koji šutira iskosa s 12 metara, lopta pogađa jurjevskoga braniča, mijenja smjer i vara golmana Pintarića.

U samoj završnici nogometaši Đakovo Croatije postigli su i drugi pogodak. Najzaslužniji za to je danas neuhvatljivi Domagoj Ivić koji je po lijevoj strani pobjegao jurjevskoj obrani i sam izašao pred golmana Pintarića. Đakovački napadač mirno je poslao loptu u mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice Jurjevčani su krenuli puno agresivnije i opasnije prema protivničkim vratima. U 57. minuti Lukas Rošić postigao je svoj prvi gol za jurjevsku momčad i time vratio neizvjesnost u utakmicu. Do kraja utakmice, u redove Zrinskoga uvukla se nervoza tako da je zbog prigovora sudac Zdenko Lovrić isključio trenera Josipa Milardovića.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao tako da su Đakovčani izborili sutrašnje finale protiv Bedema dok će Jurjevčani u borbu za treće mjesto protiv domaćina Torpeda.

Autor: Miro Šola