U susretu 13. kola Treće HNL – Istok nogometaši HNK Đakovo Croatije ugostili su na Pazarištu vrlo neugodnu momčad Oriolika. Utakmica u kojoj su gledatelji vidjeli ukupno šest pogodaka, u kojoj su gosti u tri navrata bili u rezultatskoj prednosti, a Đakovčani se vraćali u egal svakako zaslužuje epitet ljepotice kola.

Na samom otvaranju susreta, točnije, u 8. minuti gosti dolaze do prednosti pogotkom Patrika Mijića. Bio je to šok za đakovačku publiku, ali ne i za Milardovićevu momčad koja je imala posjed, dominirala i svega petnaestak minuta kasnije prekrasnim pogotkom Nevena Hlišća stigla do poravnanja.

S druge strane, gosti su se predstavili kao vrlo iskusan protivnik, čvrst u bloku i opasan u kontranapadima pa njihova serija od četiri pobjede i remija u posljednjih pet kola nikako nije slučajna. Unatoč nekoliko opasnijih situacija s obje strane pogodaka u prvom dijelu više nije bilo pa se na odmor otišlo u egalu rezultatom 1:1.

Nastavak je ponudio pregršt uzbuđenja, a posebno valja izdvojiti 56. minutu kada gosti ponovno dolaze do prednosti i to iz kaznenog udarca. Kontakt Kolaka i gostujućeg napadača, prema glavnom arbitru Patriku Kolariću, bio je dovoljan za jedanaesterac kojeg je Goran Jurić pretvorio u 1:2.

Đakovčani se nisu predavali, krenuli su prema naprijed još odlučnije, a to im se isplatilo u 72. minuti i to nakon ubačaja iz kornera. Najviši u skoku bio je Bruno Damjanović koji oštrim udarcem glavom posprema loptu u rašlje za novo poravnanje.

Još se slavlje đakovačke publike nije ni stišalo, a već je uslijedio novi šok. Brzu kontru izveli su gosti, a kapetan gostiju Stjepan Stubičan zatresao mrežu i vratar đakovačkog trećeligaša Jukić morao je i treći puta vaditi loptu iz mreže. Dosta polemike izazvala je i situacija prije pogotka. Domaćini su smatrali da je njihov igrač nepropisno zaustavljen na sredini terena u akciji koja je prethodila, ali se sudac Kolarević nije oglasio.

Nije tu bio kraj problemima Crveno-plavih. Naime, iz igre je morao Danijel Božičević zbog ozljede zadnje lože, a budući da su domaći izvršili sve tri zamjene, do kraja susreta igrali su s igračem manje.

Situacija s igračem manje, kao i u prošlom kolu protiv Bjelovara, nije obeshrabrila Đakovčane koji su krenuli po novi pogodak, a on se uistinu i dogodio u 83. minuti.

Ivan Jakić, koji je ušao u nastavku, uhvatio je golmana Oriolika Nikića u raskoraku i preciznim udarcem glavom postigao fantastičan pogodak u desni golmanov kut za erupciju oduševljenja.

Mogli su domaćini u sudačkoj nadoknadi i do potpunog preokreta nakon udarca Mihaela Pongračića lopta je završila u mreži, ali slavlje domaćina bilo je kratkog vijeka jer je pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

U konačnici, očekivano borbena utakmica u kojoj su domaćini pokazali karakter vraćajući se tri puta iz rezultatskog minusa. S druge strane, bodom su zadovoljni i gosti koji su se predstavili kao čvrst protivnik, a ujedno i nastavili niz neporaženosti.

U idućem kolu HNK Đakovo Croatia ponovno igra na domaćem terenu, a na Pazarište stiže slavonsko-brodska ‘Marsa’.

Treća HNL – Istok, 13. kolo: HNK Đakovo Croatia – NK Oriolik 3:3 (Hlišć 22’, Damjanović 72’, Jakić 83’ / Mijić 8’, Jurić 56’ – 11m, Stubičan 73’)

Izvor: HNK Đakovo Croatia