Braća Andričić “obrala” vinogradare, Mario Ćosić hat-trickom srušio Šokadiju, Danijel Rac donio bodove HOŠK-u, dvostruki strijelac Nikola Blažević za pobjedu Hajduka, Trnavčani do bodova u Kortini, remi u Kondriću, Budrovčani uvjerljivi u Gorjanima.

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

1. KOLO

ŠOKADIJA – POLET 1:4 (0:1)

Strizivojna – Igralište Strizivojna. Gledatelja: 50. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Ćosić (20.), 1:1 Matić (56. – 11 m), 1:2 Ćosić (62.), 1:3 Đuretković (68.), 1:4 Ćosić (82.).

ŠOKADIJA: Šen, Stefan Andrijević (73. Matej Andrijević), Ilija Degmečić, Josip Damjanović, Pačarić, Matić, Ante Andrijević, Mašić, Jakobović, Nikola Andrijević (60. Mišić), Rendulić.

POLET: Miro Vuksanović, Knežević (77. Penava), Đuretković, Blažević, Mario Vuksanović, Filip Paradžik (68. Rašić), Petar Paradžik, Tanasić, Ćosić, Gavran (50. Idžanović), Doko.

Trebao je to biti derbi kola koji će dati odgovor koliko nogometaši Šokadija mogu biti konkurentni u borbi za naslov prvaka odnosno kolika je težina prve visoke pobjede branitelja naslova Poleta protiv Slavonaca iz Preslatinaca. Prema rezultatu i viđenome Polet je istaknuo najozbiljniju kandidaturu za ponovni juriš na prvo mjesto dok se Strizivojnci moraju zadovoljiti činjenicom da od mogućih šest bodova trenutno imaju samo jedan.

Nakon početnoga ispitivanja snaga, Semeljčani su u 20. minuti golom Ćosića došli u vodstvo 1:0, a to je ujedno bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku su se domaćini probudili te su u 56. minuti iz kaznenoga prostora poravnali rezultat. Strijelac je bio Ivan Matić. Međutim, u nastavku utakmice gosti preuzimaju igru u svoje ruke, Ćosić svojim drugim pogotkom trasira put pobjedi svojoj momčadi. Da će bodovi u Semeljci potvrdio je u 68. minuti Đuretković koji zabija za 3:1. Točku na „i“ u 82. minuti, svojim trećim pogotkom, postavlja Mario Ćosić.

Ovom pobjedom Semeljčani i dalje ostaju sa svih šest bodova, ali pali su na drugo mjesto jer su Budrovčani visokom pobjedom u Gorjanima za jedan gol preuzeli vodeću poziciju.

DRAČICE – VINOGRADAR 4:0 (3:0)

Đakovo – Stadion Croatia 1971. Gledatelja: 150. Sudac: Željko Šekerija (Đakovo). Pomoćnici: Valentino Barišić (Osijek). Strijelci: 1.0 Petar Andričić (6.), 2:0 Marko Andričić (30.), 3:0 Marko Andričić (41.), 4:0 Marko Andričić (54.).

DRAČICE: Zlatunić, Tadić Šarčević, Petar Andričić, Iletić, Lovrić, Žulj (62. Udovčić), Duvnjak (60. Rahmani), Lucijanić, Marko Andričić (70. Gavran), Ivan Krizmanić. Trener: Šimo Živković.

VINOGRADAR: Kovačević (56. Penc), Zorbas, Hamzić, Kukučka, Ivan Fehir, Brajković Stablek(46. Grgačević), Vavra (46. Penava), Smolka (20, Bulut), Antonio Kerovec, Živković, Josip Fehir.

Za razliku od kup utakmice u kojoj su Dračičani teškom mukom prošli dalje (2:1), u današnjoj prvenstvenoj utakmici Dračičani su u potpunosti nadigrali goste iz Mandićevca i upisali visoku pobjedu. Najzaslužniji za to su braća Andričić (Marko i Petar) strijelci sva četiri dračička pogotka.

Već u šestoj minuti domaćini su došli u vodstvo. Petar Andričić izveo je slobodan udarac s tridesetak metara, lopta je odskočila ispred golmana Kovačevića i završila u mreži. U 30. minuti Marko Andričić iskoristio je pogrešku gostujućega golmana kojemu le lopta ispala i došla do dračičkoga napadača kojemu nije bilo teško zatresti mrežu. Nakon duploga para Lucijanića i Marka Andričića, ovaj drugi pogađa prvi kut Kovačevićeve mreže. Nakon prvoga dijela pitanje pobjednika bilo je riješeno. U nastavku utakmice Dračičani su postigli još jedan pogodak. Marko Andričić iskoristio je poklon loptu gostujuće obrane tako  postigao hat-trick.

Za visoku i zasluženu pobjedu Dračica koje i dalje ostaje stopostotne: šest bodova i dvije utakmice, i bez primljenoga gola.

JEDINSTVO – HOŠK  0:1 (0:1)

Forkuševci – Igralište Forkuševci. Gledatelja: 50. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Pomoćnici: Josip Kedveš (Ivanovci). Strijelci: 0:1 Danijel Rac (80.).

JEDINSTVO: Barić, Ante Duvnjak (46. Dalibor Paradžik), Šiško (73. Radočaj), Tribuljak, Šušak, Marjanović, Antonio Paradžik, Ratkovičić, Silvio Vočanec (81. Bježančević), Perković (60. Drlić), Lukić.

HOŠK: Grubešić, Jezidžić, Vomš (33. Ivica Rac), Nerovčić, Franjić, Ante Barišić-Jaman, Perica Rac, Zeko, Živković, Hrgić, Danijel Rac. Trener: Stjepan Milković.

Nogometaši HOŠK-a u prvom su poluvremenu imali laganu terensku inicijativu, ali to nije donijelo rezultata. Najveći dio odigran je između dva kaznena prostora, a po jednu pravu priliku imali su i domaćini i gosti. U 36. minuti Živković je pucao sa 18 metara, ali domaći golman, uz malo nesigurnosti, uspio je ukrotiti loptu.

U 40. minuti gosti su imali najbolju priliku prvoga dijela. Po desnoj strani prošao je Živković, ubacio loptu u kazneni prostor gdje se na 12 metara našao Danijel Rac, ali njegov udarac završio je tik pored vratnice.

U nastavku utakmice gledali smo gašinačku dominaciju. Doduše, domaćini su u 50. minuti imali najbolju priliku. Nakon ubačene lopte iz kornera, Ivica Lukić s deset metara puca glavom, ali pored gola. Samo dvije minute kasnije nakon pogreške Igora Franjića domaći napadač Silvio Vočaenc puca iz okreta, ali pored gola. Nakon toga, Gašinačni su preuzeli terensku inicijativu, ali nikako nisu mogli zatresti mrežu. Gašinačni su stvarali prilike, posebno je na desnoj strani bio raspoložen Stipan Jezidžić koji je u nekoliko navrata ubacio upotrebljive lopte, ali nikoga u domaćem kaznenom prostoru nije bilo. I konačno u 80. minuti gosti su okrunili bolju igru. Nakon ubačaja iz kornera, lopta je došla na drugu stranu gdje se iskosa na rubu kaznenoga prostora našao Danijel Rac. Odlično je naciljao i pogodio suprotni kut golmana Barića. Za zasluženo vodstvo i prva tri gašinačka boda. Prema prikazanoj igri, potpuno zasluženo.

SLOGA – DINAMO (TR) 3:4 (2:1)

Koritna – Igralište Koritna. Gledatelja: 100. Sudac: Nikola Vuković (Osijek). Pomoćnici: Hrvoje Abičić (Osijek) i Mario Vranjić (Osijek). Strijelci: 0:1 Tiborc (8.), 1:1 Štibl (9.), 2:1 Herega (30.), 2:2 Holbik (46.), 2:3 Tiborc (54.), 3:3 Josipović (62.), 3:4 Benić (69.).

SLOGA: Kovač, Ivan Josipović, Štibl, Marko Bjelobrk, Kereši (27. Matošević), Marin Penava (75. Vidić), Drenjančević (60. Goran Josipović), Teodorović (46. Marić), Živko, Herega (41. Varičak), Romac.

DINAMO (TR): Kovačić, Nikolić, Bartoš (90. Lovaković), Dario Franjić (72. Petrović), Kokalović, Turković, Svilanović, Vuković, Tiborc, Benić, Holbik (63. Stipić).

Nakon neočekivanoga remija u prvom kol protiv Forkuševčana, nogometaši Dinama u Koritni su popravili dojam i, doduše dosta teško, došli do pobjede. I Korićani i Trnavačni odigrali su odličnu utakmicu u kojoj su gledatelji vidjeli čak sedam pogodaka.

Već u osmoj minuti gosti su golom Tiborca došli u vodstvo, ali već u sljedećoj akciji Sloga je došla do izjednačenja. Nešto bolju igru domaćini su iskoristili u 30. minuti kada Herega postiže pogodak za 2:1 što je ujedno bio i rezultat prvoga poluvremena.

U prvoj minuti nastavka Holbik postiže pogodak za 2:2. Raspoloženi Tiborc svojim drugim pogotkom dovodi Trnavčane u vodstvo i time nagovještava gostujuću pobjedu. Međutim, tako nisu mislili domaćini koji u 62. minuti golom Josipovića poravnavaju rezultat na 3:3. Ipak, „fortuna“ je bila na strani gostiju koji u 69. minuti golom Benića ponovo dolaze u vodstvo. Do kraja susreta nogometaši Dinamo sačuvali su vodstvo i tako upisali prvu prvenstvenu pobjedu.

REKORD – RADNIČKI 2:2 (1:1)

Kondrić – Igralište Kondrić. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Lulić (Đakovo). Pomoćnici: Elko Crn (Đakovački Selci) i Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 0:1 Horvat (17.), 1:1 Balabanić (21.), 2:1 Zlatko Aničić (63.), 2:2 Horvat (89. – 11 m).

REKORD: Markotić, Božidar Kedveš, Francem, Jackanić, Balabanić, Stanić, Danijel Kedveš, Đuretković, Josip Aničić, Marijan Žeravica, Zlatko Aničić.

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Bašić, Zorić (72. Antonio Lagator), Marko MIjakić, Domagoj Mijakić, Goran Lagator, Luka Drenjančević, Gusić (84. Vidović), Zlatko Horvat, Erceg, Sesar.

Kondrićani su htjeli pod svaku cijenu popraviti dojam iz prvoga kola dok su Viškovčani na gostovanje došli puni entiuzijazma nakon uvodne domaće pobjede.

U zanimljivoj utakmici gosti su u 17. minuti došli u vodstvo. Horvat je sam izašao pred golmana Markotića i lob udarcem pogodio pored istrlaloga golmana Markotića. Međutim, domaćini su brzo izjednačili. Po lijevoj strani prošao je Balabanić koji iskosa pogađa za 1:1. Do kraja prvoga dijela Kondrićani su pogodili stativu (Josip Aničić) i bili su bliži vodstvu, ali na odmor su obje momčadi otišle poravnate.

U nastavku utakmice obje su momčadi krenule si igračem manje. U 51. minuti zbog međusobnog naguravanja sudac Ivan Lulić isključio je domaćega Josipa Aničića i gostujućega Tonija Bašića. Domaćini su došli u vodstvo u 63. minuti kada je povratnu loptu Marijana Žeravica na pet metara primio Zlatko Aničić i mirno poslao u nezaštićenu mrežu. Domaćin su mogli povećati vodstvo, ali udarac Zatka Aničića završio je na jednoj stativi, lopta se odbila u drugu i završila u igralištu. I kada se činilo da će bodovi ostati u Kondriću, u 89, minuti sudac Lulić naguravanje dvojice igrača označi je kaznenim udarcem za Viškovčane. Prema reakcija domaćina prestrogo dosuđena najstroža kazna. Siguran realizator bio je Horvat.

HAJDUK (ŠP) – OMLADINAC (ĐS) 2:0 (1:0)

Široko Polje  Igralište Široko Polje. Gledatelja: 150. Sudac: Ivan Šimunović-Vučemilović (Osijek). Pomoćnici: Dino Knez (Osijek) i Marko Reljan (Osijek). Strijelci: 1:0 Nikola Blažević (30.), 2:0 Nikola Blažević (55.).

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Nikola Blažević, Mišetić, Perak, Ljubić, Blažeković, Ognjenović, Šekerija (32. Stjepan Đambić), Drmić (90. Vinko), Gurdon, Kristijan Džambić (90. Jelenčić).

OMLADINAC (ĐS): Božidar Ivić, Jakab, Tomislav Aščić (76. Valent Aščić), LIpar, Mikloš, Borna Vardić, Vrtarić, Marin Vardić (60. Turić), Ivan Bjelobrk, Brataljenović, Poplašen (46. Kričančić).

Dugo su nogometaši Haduka čekali svoj nastup u novoj sezoni jer su, zbog neparnoga broja momčadi, u prvom kolu bili slobodni. Protiv oslabljenih Selčana upisali su pobjedu zahvaljujući dvostrukom strijelcu Nikoli Blaževiću. Širokopoljci su tijekom cijele utakmice imali terensku inicijativu, stvorili su nekoliko izglednih prilika, ali lopta nije htjela u gol. U 30. minuti Nikola Blažević iz slobodnoga je udarca postigao euro gol za domaće vodstvo. Bio je to rezultat prvoga dijela.

I u nastavku utakmice ništa se nije mijenjalo: domaćini su imali terensku inicijativu, ali obrana Omladinca odolijevala je napadima. U 55. minuti Nikola Blažević dočekao je povratnu loptu Stjepana Gurdona i iz kaznenoga prostora po drugi puta matirao golmana Kovačića. Gosti iz Đakovačkih Selaca imali su nekoliko kornera, ali bez konkretne završnice.

Do kraja susreta, zadovoljni domaćini, rutinski su sačuvali stečenu prednost i tako upisali prve prvenstvene bodove.

BUDUĆNOST – SLAVONIJA (B) 0:7 (0:3)

Gorjani – Igralište Gorjani. Gledatelja: 150. Sudac: Tomislav Rupčić (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Lulić (Đakovo) i Valentino Barišić (Osijek). Strijelci: 0:1 Željko Kladarić (12.), 0:2 Ivan Kladarić (16.), 0:3 Željko Kladarić (31.), 0:4 Željko Kladarić (49.), 0:5 Valentin Sito (63.), 0: 6 Šimo Zetović (86.), 0:7 Markić (87.).

BUDUĆNOST: Čengić, Radić (46. Mikulandra), Jakov Paradžik (46. Bilušić), Perić. Željko Grgić, Mijo Gregić (76. Palcer), Anto Grgić, Bekić, Keglović (56. Babić), Brodar, Ručević (64. Pavić).

SLAVONIJA (B): Jakov Sito, Klepo (64. Šimo Zetović), Marko Zetović, Tilli, Ivan Djaković, Ivan Kladarić (87. Dorić), Valentin Sito (88. Zdunić), Markić, Kolić, Bunarkić (78. Tomislav Sito), Željko Kladarić (72. Kristijan Djaković). Trener: Branko Nikolić.

Nakon što su na svom terenu s visokih 5:0 pobijedili Slogu iz Koritne, Budrovčani su bili uvjerljivi i u Gorjanima. Već nakon pola sata igre sve je bilo jasno: gosti su poveli 3:0 i time usmjerili utakmicu na svoju stranu. Najzaslužniji za rano vodstvo bio je dvojac Željko i Ivan Kladarić, strijelci golova. Seriju je otvorio Željko Kladarić u 12 minuti da bi Ivan Kladarić samo četiri minute kasnije postigao drugi budrovački gol. U 31. minuti Željko Kladarić postiže svoj drugi pogodak za konačan rezultat prvoga poluvremena.

Samo četiri minute nastavka bile su dovoljne da  Željko Kladarić postigne svoj treći pogodak za vodstvo 4:0. Kakav takav otpor Gorjanaca potpuno je nestao tako da su do kraja utakmice Budrovčani postigli još tri pogotka. U 63. minuti u listu strijelaca upisuje se Valentin Sito, u 86. gol postiže Šimo Zetović, a seriju završava samo minutu kasnije Markić.

Ovom pobjedom Slavonija izbija na prvo mjesto sa šest bodova i impresivnom gol razlikom 12:0. Gorjanci, za razliku od Budrovčana, nalaze se na drugoj strani tablice s 0 bodova i gol razlikom 0:10.